Windows 7

snowmen

The Rock
Член од
26 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
aj ako sakate eden link od RC 7077 ama 64biten
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Wolver1nЕ можеш преку УСБ да бутираш. Барај на google повеќе.
Dark HaCkeR можеш преку Апгрејд да преминеш во било која верзија. Читај внимателно, пишав, исто имам и слики постирано неколку страни поназад врати се да видиш, како оди апгрејдот.
Значи не го бутираш двд-то туку го стартуваш од Windows 7 и ти почнува инсталација одбираш апгрејд и продолжуваш понатаму.
Овој процес е феноменално добро осмислен и дури има опција од Виста да апгрејдуваш на Windows 7.
Сите што сакаат линк за download 64/32 7077 ПП.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Абе Џанки а може Објект Докс да се инсталираат на Седмицава и ако може ај те молам кажи како. :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Абе Џанки а може Објект Докс да се инсталираат на Седмицава и ако може ај те молам кажи како. :)
Ист процес како на Виста. Структурата на виста е многу слична со Windows 7 па така и сите програми и драјвери од компаниите кои немаат сеуште опција за Windows 7 се преземаат за Виста.
 

snowmen

The Rock
Член од
26 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Junkie aj ako sakas prati mi eden link ili torent od RC 7077 ama 64biten
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.261
Поени од реакции
1.569
Wolver1nЕ можеш преку УСБ да бутираш. Барај на google повеќе.
Dark HaCkeR можеш преку Апгрејд да преминеш во било која верзија. Читај внимателно, пишав, исто имам и слики постирано неколку страни поназад врати се да видиш, како оди апгрејдот.
Значи не го бутираш двд-то туку го стартуваш од Windows 7 и ти почнува инсталација одбираш апгрејд и продолжуваш понатаму.
Овој процес е феноменално добро осмислен и дури има опција од Виста да апгрејдуваш на Windows 7.
Сите што сакаат линк за download 64/32 7077 ПП.
Абе добро тоа знам како оди не треба да ме учиш, него другото му направив свежа инсталација нај паметно ми беше
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Најновиот билд 7106 е веќе на торент страни 32/64.
Што се однесува до оваа верзија.
Еве нешто подетално
http://www.sevenforums.com/news/7041-win7-build-7106-english-pack-convert-chinese.html#post67827

Навистина ме зачудува како работеа изминатите бета верзии до 7077, едноставно перфектно и сигурен сум дека многу брзо ќе добиеме и Final Release.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Дечки имам Windows 7, и сеа кога ке се влезе во контрол панел прави рисет или исклучува, верзијата е 7075, дали ке се поправи со апдејт на најновата верзија и како се апдејтира. :helou::smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дечки имам Windows 7, и сеа кога ке се влезе во контрол панел прави рисет или исклучува, верзијата е 7075, дали ке се поправи со апдејт на најновата верзија и како се апдејтира. :helou::smir:
Може да ти е сјебано цедето од кое си го инсталирал или па додека траела инсталацијата да се сјебало нешто (изгребано CD на пример) па да се прескокнати некои фајлови.

Ми се има случено вакво нешто, и во контрол панел немав Add\Remove Programs :)
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Може да ти е сјебано цедето од кое си го инсталирал или па додека траела инсталацијата да се сјебало нешто (изгребано CD на пример) па да се прескокнати некои фајлови.

Ми се има случено вакво нешто, и во контрол панел немав Add\Remove Programs :)
Па види, и ја мислев така, ама пишав по форум и имаше и други со ваков проблем, а цд-то е супер, ново...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Па види, и ја мислев така, ама пишав по форум и имаше и други со ваков проблем, а цд-то е супер, ново...
Добро де, може DVD-ROMот зезнал на момент, може хардот нешто сјебал при инсталација, може струјата те зезнала додека се инсталирало.... све може.

Пробај со истово CD направи го истото што си го направил кај тебе само на друг РС.
Пробај со друго CD.

Додека не пробаш се што може да биде, нема да знаеш што е како е...
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Добро де, може DVD-ROMот зезнал на момент, може хардот нешто сјебал при инсталација, може струјата те зезнала додека се инсталирало.... све може.

Пробај со истово CD направи го истото што си го направил кај тебе само на друг РС.
Пробај со друго CD.

Додека не пробаш се што може да биде, нема да знаеш што е како е...
Same, пробав на стариот пц.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
епа вака сега имам вин 7 на ком и имав 2 партиции е од таја втората ослободив простор и во новата партиција инсталирав хр е арно ама неможам да бутирам на 7ката пошто хр го избришал бутлоадерот од 7ката и го ставил својот е сега го ставив пак јас бутлоадерот од 7(со цд то на репаир знаете како е) и го нема хр во бутлоадерот

7 е на прва партиција хр на 3та втората е податоци
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
епа вака сега имам вин 7 на ком и имав 2 партиции е од таја втората ослободив простор и во новата партиција инсталирав хр е арно ама неможам да бутирам на 7ката пошто хр го избришал бутлоадерот од 7ката и го ставил својот е сега го ставив пак јас бутлоадерот од 7(со цд то на репаир знаете како е) и го нема хр во бутлоадерот

7 е на прва партиција хр на 3та втората е податоци
Најлесно е да инсталираш ПРВО ХР на една партиција, па после да ставиш Win 7 на друга партиција, така ќе ги имаш 2та OS да си ги бираш при стартување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom