Windows 7

Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Абе џанки ова временскава прогноза ја симна или ја стаи таа што е дифолт од виндоусот?!
Ја ја стаив таа што е дифолт, и ми вика кеннот конект ту сервер. :(
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
за да работи дифолт временската прогноза селектирајте УСА како држава на почеток на инсталацијата
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе џанки ова временскава прогноза ја симна или ја стаи таа што е дифолт од виндоусот?!
Ја ја стаив таа што е дифолт, и ми вика кеннот конект ту сервер. :(
Симни си My Weather, многу е добар, ја го користам овој. Имаш и прогноза за цела недела со позадини во зависност какво е времето надвор (дожд, снег, сонце, облачно....)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
за да работи дифолт временската прогноза селектирајте УСА како држава на почеток на инсталацијата
Симни си My Weather, многу е добар, ја го користам овој. Имаш и прогноза за цела недела со позадини во зависност какво е времето надвор (дожд, снег, сонце, облачно....)
Фала. :) Го сменив тоа во регионал сетингс, симнав мај ведр и сега работи. :)
:helou:
 
Член од
1 март 2007
Мислења
110
Поени од реакции
13
другари !
ми треба мала помош ?!

Лаптоп HP со Виста иде супер ама кога ја ставив 7-мицава
го добив ова "Network path was not found"

така што не оди понатаму !!??
 

Attachments

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
другари !
ми треба мала помош ?!

Лаптоп HP со Виста иде супер ама кога ја ставив 7-мицава
го добив ова "Network path was not found"

така што не оди понатаму !!??
Тоа е ерор со мрежата. Ако добро свватив инсталиран ти е веќе, според тоа реинсталирај драјвери, провери апдејти за мрежната. Прочитај на темава http://www.anetforums.com/posts.aspx?ThreadIndex=42837 за стопирање сервиси и слично. Исто користи google
ПС. Луѓе најновиот билд нема скоро никакви маани мислам дека тука се можеби во врска со мрежата такада верувајте 7068та е од Виста подобра 26.5 пати :salut:
 
Член од
1 март 2007
Мислења
110
Поени од реакции
13
Тоа е ерор со мрежата. Ако добро свватив инсталиран ти е веќе, според тоа реинсталирај драјвери, провери апдејти за мрежната. Прочитај на темава http://www.anetforums.com/posts.aspx?ThreadIndex=42837 за стопирање сервиси и слично. Исто користи google
ПС. Луѓе најновиот билд нема скоро никакви маани мислам дека тука се можеби во врска со мрежата такада верувајте 7068та е од Виста подобра 26.5 пати :salut:
фала за брзиот и концизен одговор, НО
да, инсталиран е комлетно (со формат на дискот)
го пробав на 2 пати (од чиста инсталација и преоѓање од Vista) и ми го дава истиот проблем
значи нејќе да влезе во 7, од подигање го добивам ова "Network path was not found"
понатаму
пробав со safe boot или safe networking boot но секоја варијанта е неуспешна

:toe:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
фала за брзиот и концизен одговор, НО
да, инсталиран е комлетно (со формат на дискот)
го пробав на 2 пати (од чиста инсталација и преоѓање од Vista) и ми го дава истиот проблем
значи нејќе да влезе во 7, од подигање го добивам ова "Network path was not found"
понатаму
пробав со safe boot или safe networking boot но секоја варијанта е неуспешна

:toe:
А си ја пробал истата верзија на друг компјутер?! Доколку преку истото ЦД се подига на друг компјутер, а кај тебе прави проблем, тогаш проблемот е до твоето ПиСи, а ако не може да се подигне ниту на другиот компјутер, тогаш проблемот е до копијата.
:helou:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
А си ја пробал истата верзија на друг компјутер?! Доколку преку истото ЦД се подига на друг компјутер, а кај тебе прави проблем, тогаш проблемот е до твоето ПиСи, а ако не може да се подигне ниту на другиот компјутер, тогаш проблемот е до копијата.
:helou:
Абе проблемот што го има е со мрежата. Значи не е оштетено цд-то, не е до ПиСи то проблем во никој случај.
Што да ти кажам освен да пробаш да побараш убаво на google.
Но чим не можеш да влезеш имаш варијанта преку cmd да исклучиш некои нетворк сервиси, но ти препорачувам да одиш со нова clean инстал.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Абе проблемот што го има е со мрежата. Значи не е оштетено цд-то, не е до ПиСи то проблем во никој случај.
Што да ти кажам освен да пробаш да побараш убаво на google.
Но чим не можеш да влезеш имаш варијанта преку cmd да исклучиш некои нетворк сервиси, но ти препорачувам да одиш со нова clean инстал.
Не бе не ми беше зборот за оштетено ЦД. Мислев на багната копија од Виндоус-от.
Можно е во копијата по дифолт (софтверски) да е изгасена мрежната картичка, па до тоа да е проблемот (или лупам глупости?!).

Иначе ме интересира дали се плаќа за добивање на активациски код преку страницата на Мајкрософт, или се тоа е гага се додека Седумкава е гага?! :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Не бе не ми беше зборот за оштетено ЦД. Мислев на багната копија од Виндоус-от.
Можно е во копијата по дифолт (софтверски) да е изгасена мрежната картичка, па до тоа да е проблемот (или лупам глупости?!).

Иначе ме интересира дали се плаќа за добивање на активациски код преку страницата на Мајкрософт, или се тоа е гага се додека Седумкава е гага?! :)
Мислам дека ти оставив кодови за активација.
Како и да е не се плаќа додека е бета верзија. Оваа последната 7068 трае до 2/2010. Кога ќе искочи целосната верзија тогаш за последната final release ќе се купува нормално.
ПС. За мрежата треба да каже исто која верзија ја има и од каде ја има добиено, сепак веројатно е од торент страна и не верувам дека е оштетена,
Јас ќе повторам пак ја користев и 7048, и последните две РЦ 7057 и 7068, и едноставно сум запрепастен која е разликата во однос на Виста ако бев голем критичар на Виста сега тврдам дека станува збор за совршен оперативен систем.
 
Член од
1 март 2007
Мислења
110
Поени од реакции
13
... за да немаме недоразбирања !
при самото подигање на ОС, го бара пасвордот (што претходно го имам зададено) и следен чекор е "Network path was not found" и сликчето од-озгора
Значи
Воопшто не допирам до интерфејсот на Win7, тука останува заблокиран

последните две RC (7057 и 7068) ги ставив-пробав !!!
само на ЛапТоп-от и во 2та случаи го добив истото

На Vista работи прекрасно со драјверите (оригинални!!)
Навистина не:toe:можам да сватам !?!?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.261
Поени од реакции
1.569
... за да немаме недоразбирања !
при самото подигање на ОС, го бара пасвордот (што претходно го имам зададено) и следен чекор е "Network path was not found" и сликчето од-озгора
Значи
Воопшто не допирам до интерфејсот на Win7, тука останува заблокиран

последните две RC (7057 и 7068) ги ставив-пробав !!!
само на ЛапТоп-от и во 2та случаи го добив истото

На Vista работи прекрасно со драјверите (оригинални!!)
Навистина не:toe:можам да сватам !?!?
7057 и 7068 не се RC се уште нема испаднато најавено е во мај месец
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
7057 и 7068 не се RC се уште нема испаднато најавено е во мај месец
:tapp:
Добро стварно ми одите на живци
Кажав 24235923 пати дека 7057 и 7068 се РЦ
Тоа со мај е официјално од Мајкрософт но не и за торент страниците!
Ајде малце гуглај да видиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom