Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Имам 2 договори за проболжување. Дали можам наместо 2 да земам еден подобар телефон или да ги вклучам поените од клуб 360?
На T-mobile сум...
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Kako da se povrzam na internet preku Nokia 6300? Na T-mobile sum, internet uslugata mi e aktivirana, i site podesuvanja mi se pravilno postaveni. Imam opera mini instalirano na telefonot, no koga ke odam da se konektiram mi izleguva: Packet data connection not available. Failed to connect to interner. 100 java.io.IOException: Error occured whilst oppening connection.
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Имам 2 договори за проболжување. Дали можам наместо 2 да земам еден подобар телефон или да ги вклучам поените од клуб 360?
На T-mobile сум...
nemozit eden podobar t.e. moze ce go platis kolku so e ama za sekoj br. eden dogovor sleduva po 1 mobil

Kako da se povrzam na internet preku Nokia 6300? Na T-mobile sum, internet uslugata mi e aktivirana, i site podesuvanja mi se pravilno postaveni. Imam opera mini instalirano na telefonot, no koga ke odam da se konektiram mi izleguva: Packet data connection not available. Failed to connect to interner. 100 java.io.IOException: Error occured whilst oppening connection.
od kaj tie kupen mobot ako ti e 2be pred da se spojat so t-mob tesko nekako prasaj na 122
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
nemozit eden podobar t.e. moze ce go platis kolku so e ama za sekoj br. eden dogovor sleduva po 1 mobil


od kaj tie kupen mobot ako ti e 2be pred da se spojat so t-mob tesko nekako prasaj na 122
А поените да се вклоу4ат во цената можи? Имам околу 5000 поени.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
mozno e da ima, namesteni li tì se parametrite za net? I t.n.
da da se napraviv, preku 070 122 najprvo aktivirav internet i posle izbrav avtomatsko konfiguriranje i se napraviv kako sto treba, ama ete pak se pojavuva problemot koga ke se obidam da surfam preku Opera Mini.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Ај помош на нов Нокиа 5130 сега не прима ниедна SIM картица..
Не е оштетен ,не е гребен само нејке да прими ниедна картица ..
Телефонот е неколку дена стар..

Чаре?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ај помош на нов Нокиа 5130 сега не прима ниедна SIM картица..
Не е оштетен ,не е гребен само нејке да прими ниедна картица ..
Телефонот е неколку дена стар..

Чаре?
Да не е кодиран на мрежа ? од кај го имаш купено ? и што ти појавува ?
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Да не е кодиран на мрежа ? од кај го имаш купено ? и што ти појавува ?
Абе од Т-Мобиле е купен,од пред 4-5 дена
А имам стаено картица од Космофон,и пробав друга стаив исто така од космофон и работеше .. После кога сакав да ја вратам уклучувам и ми вика на македонски нели..
Вклучи го телефонот без сим картичка?
значи ко да не ја регистрира..а стаив и други картички кои си работат нормално на другите телефони..али не ги јавува на овој телефон.. така да незнам што би можело да му е..
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Абе од Т-Мобиле е купен,од пред 4-5 дена
А имам стаено картица од Космофон,и пробав друга стаив исто така од космофон и работеше .. После кога сакав да ја вратам уклучувам и ми вика на македонски нели..
Вклучи го телефонот без сим картичка?
значи ко да не ја регистрира..а стаив и други картички кои си работат нормално на другите телефони..али не ги јавува на овој телефон.. така да незнам што би можело да му е..
Може да му стиснеш НЕ кога ќе те праша така "Вклучи го телефонот без сим картичка?"

пошто тоа ти е нешто како offline mode да го користиш ...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Може да му стиснеш НЕ кога ќе те праша така "Вклучи го телефонот без сим картичка?"

пошто тоа ти е нешто како offline mode да го користиш ...
Да да си влага така ,без сим картичка .
И све си работи нормално и камера и све тоа..
Само горе си пишува дека не е вметната Сим Картичка и со тоа неможеш да вртиш ни да ти вртат..
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Да да си влага така ,без сим картичка .
И све си работи нормално и камера и све тоа..
Само горе си пишува дека не е вметната Сим Картичка и со тоа неможеш да вртиш ни да ти вртат..
Не ме свати ... кога ќе му ставиш картичка и он те прашува као дали да продолжиш да го користиш без сим картичка ... има тука ДА и НЕ ?

ако избереш НЕ треба да се уклучи со сим ако стиснеш ДА треба да се уклучи без сим

имаш такво нешто ?
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Не ме свати ... кога ќе му ставиш картичка и он те прашува као дали да продолжиш да го користиш без сим картичка ... има тука ДА и НЕ ?

ако избереш НЕ треба да се уклучи со сим ако стиснеш ДА треба да се уклучи без сим

имаш такво нешто ?

На почетокот кога се уклучува нема НЕ да се одбере.. Има само Продолжи и Одбиј.. ако стиснам Продолжи си се уклучува нели ама нема СИМ,а ако стиснам Одбиј си се гаси.. тоа е....:toe:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
На почетокот кога се уклучува нема НЕ да се одбере.. Има само Продолжи и Одбиј.. ако стиснам Продолжи си се уклучува нели ама нема СИМ,а ако стиснам Одбиј си се гаси.. тоа е....:toe:
Уфф ај пробај со друга картица од т-мобиле или штознам ... ако не бива ништо утре носи го во т-мобиле на сервис
 

Kajgana Shop

На врв Bottom