Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Г

Грејвдигер

Гостин
Иам Samsung SGH-D900i и преку bluetooth ми префрлија eBuddy клиентот али неможам да се конектирам на него. Прво ја стартувам апликацијата и добивам пораката "To get started, we need test if you can connect to internet. You may be prompted to allow eBuddy Mobile Messenger to connect. Please always confirm this.
Click 'OK' to Continue". Притискам океј ми стига порака дека е потребно да се конектираме, најнормално избирам Yes...
E сеа врти connect неколку секунди и ми јавува Connection Field. "Your internet settings must be activated for Java Applications. Check your phone manual or www.ebuddy.com on how to do this. If this doesn't work you can always use eBuddy Mobile Internet: m.ebuddy.com"

П.с неможам да се снајдам на нивниот сајт :)
Како да средам со јавата?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Како да средам со јавата?
Имаш упалено интернет тие ствари од операторот ?

ако имаш пробај со друга апликација или кажи која апликација за кој телефон точно ти треба ќе побарам
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Имаш упалено интернет тие ствари од операторот ?

ако имаш пробај со друга апликација или кажи која апликација за кој телефон точно ти треба ќе побарам
Иам и можам да пристапам до интернет преку WAP(T-Zones).
eBuddy Mobile Messenger v0.94 . Апликацијата е за D900, ја имам D900i.

Повеќе имаш во претходниот пост што го пишав.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Иам и можам да пристапам до интернет преку WAP(T-Zones).
eBuddy Mobile Messenger v0.94 . Апликацијата е за D900, ја имам D900i.

Повеќе имаш во претходниот пост што го пишав.
Никад не сум се замарал со јава апликации :P

Види на овој ЛИНК што пишува ... значи треба од мобилниот да пристапиш до сајтот па да го симнеш од таму ебадито итн...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Торте исто е. Го симнав од таму, инсталирав... треба во интернет сетингс, што немам појма каде се наоѓа да дозволам јава.
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Торте исто е. Го симнав од таму, инсталирав... треба во интернет сетингс, што немам појма каде се наоѓа да дозволам јава.
instaliraj si kankamsn baegi pomalu trosi i dobro e trosi po okolu 2den za saat vreme
 
Г

Грејвдигер

Гостин
instaliraj si kankamsn baegi pomalu trosi i dobro e trosi po okolu 2den za saat vreme
Aj прати ми линк по ПП за да го превземам од мобилниот.

Фала однапред и одназад. :)

Пак јас :)
Го симнав Kanka MSN, го инсталирав на мобилниот... и си пишувам мсн адреса и пасвордот стискам конект и ме прашува
"Want to send socket information?"
Кога избирам Yes пробува да се конектира и ми јавува "Connection Error, TCP Open", а кога бирам No, ми пишува "You must give permission to application to use airtime".:uvo:

:salut:
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
едно прашање и се андевам ке добијам добар одговор.имам sonny ericsson k850i и ми падна и се оштети екранот.напукнат е малце ама се уклучува мобилниот.е сега сакам да ги извадам сите податоци шо ми се во телефонот зашо скоро 1/3 ми се на телефонската меморија.дали знае некој каде можам да го направам тоа????

фала однапред.:smir:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
едно прашање и се андевам ке добијам добар одговор.имам sonny ericsson k850i и ми падна и се оштети екранот.напукнат е малце ама се уклучува мобилниот.е сега сакам да ги извадам сите податоци шо ми се во телефонот зашо скоро 1/3 ми се на телефонската меморија.дали знае некој каде можам да го направам тоа????

фала однапред.:smir:
Поврзи го на усб и вади од него ... сними си my phone explorer или така нешто се викаше ...
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Инсталирав NsPro за декодирање и флеширање на Самсунг и сега не ми се уклучува програмата ми пишува "NsPro was not Detected!" "Make sure box is connected and try again" до што ке да е што да направам?:kesa:
 
S

StormRage

Гостин
Ок народе знам некој бараше ама каснам малку па не видов тогаш сега пак ќе прашвам... Ми треба програмче за далинско за ТВ на Сони Ериксон... (имам W610... a еден другар има мислам исти изглед како мојот но 10 пати поинакво мени мислам дека е симбиан и го имат купено пред официјално да излезит W610 и сигурен е дека не е W610 и имат така за ТВ) и второ за едно другарче имат W810 му треба она TrackID... (кој најт нешто сл. имат пијачка :))
 

LovedGirl

M`agapas? S`agapw polu!
Член од
17 септември 2008
Мислења
127
Поени од реакции
11
Имам телефон Sony Ericsson S302 , вчера несакајќи ми се истури малку кафе врз екранот и одма го отворив и го избрисав телефонот. После 1 саат почна да не ја чита сим картичката и да се кочи. Денес го однесов на сервис , затоа што се уште ми е под гаранција но не можеа да го направат , дали некој можеби знае дали може ова да се поправи некако или...:toe:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Земав нов телефон и го ставив да се полни точно во 15.00 и сега ми вика дека е наполнет и може да се отстрани од полначот. Нели имаше некои `трачеви` дека првпат треба да се полни 12 (24) часа за батеријата да држи повеќе време или нема врска ова?!?!
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Земав нов телефон и го ставив да се полни точно во 15.00 и сега ми вика дека е наполнет и може да се отстрани од полначот. Нели имаше некои `трачеви` дека првпат треба да се полни 12 (24) часа за батеријата да држи повеќе време или нема врска ова?!?!
Тоа е олд скул ... за старите никел кадмиумски батерии ... ако ти е толку мерак остајго повеќе и изпразни го до крај првите 3 пати :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom