Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
меѓу sony ericsson p1i и nokia 5800 xpressmusic што би одбрале? веќе имам п1 и се мислам со што да го сменам. што би ми препорачале?
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Nokia 5800 XpressMusic
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
@ AlternativeF

Нокиа си е Нокиа. А Xpressmusic кога го видов 1 пат ми влезе во очи.

Дефинитивно земи си ја Нокиата. Нема да згрешиш
 
С

Спенсер

Гостин
иам самсунг D900i една година стар...почна,многу тешко да се отвара нагоре, премногу тешко...да го подмачкам некако??
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
иам самсунг D900i една година стар...почна,многу тешко да се отвара нагоре, премногу тешко...да го подмачкам некако??
Хахахаха стај му машинско уље ... се зезам :) земи исчисти го и издувај го или ако можеш отвори го и исчисти го убаво слајдот
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Дали некој знае, на кој начин се станува Cosmofon post-paid претплатник, ако си пензионер? Мислам, дали постои можност и кои документи би биле потребни?
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Дали некој знае, на кој начин се станува Cosmofon post-paid претплатник, ако си пензионер? Мислам, дали постои можност и кои документи би биле потребни?
za na cosmofon ne znam ama vo t-mobile ti trebaat 2 posledni plateni smetki od struja ili nesto takvo, i penzionerski cek, bi trebalo i vo cosmofon da e isto
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
меѓу sony ericsson p1i и nokia 5800 xpressmusic што би одбрале? веќе имам п1 и се мислам со што да го сменам. што би ми препорачале?
mene p1 mi e podobar.da, e malce postar ama 5800 mi e ko plasticna igracka.i voopsto nema stil kako so ima p1 :) ti si znaes najdobro sto ti treba
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
mene p1 mi e podobar.da, e malce postar ama 5800 mi e ko plasticna igracka.i voopsto nema stil kako so ima p1 :) ti si znaes najdobro sto ti treba
е да, ко пласитчна играчка е, за тоа си во право... + touch-от не е како кај iPhone-oт, али XpressMusic серија е и за музика е одличен.

а пошто сум во Помош тема, да прашам нешто...
од кога ја имам земено нокиата и немам чепкано Phone code. Пред некој ден ми требаше да ја заклучам со код и во Lock Phone нели Factory Code за нокии е 12345. Го немам менувано тој код а добив Code Error.
Help ?
 
Член од
21 април 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
е да, ко пласитчна играчка е, за тоа си во право... + touch-от не е како кај iPhone-oт, али XpressMusic серија е и за музика е одличен.

а пошто сум во Помош тема, да прашам нешто...
од кога ја имам земено нокиата и немам чепкано Phone code. Пред некој ден ми требаше да ја заклучам со код и во Lock Phone нели Factory Code за нокии е 12345. Го немам менувано тој код а добив Code Error.
Help ?
Другар вака сега. јас колку што те разбрав, Lock Phone ти е еден код , а Factory Code се става на друго место , пробај да ставиш 0000 па потоа да го смениш кодот што ти сакаш да го ставиш , ако не секогаш го имаш тука google да ти поможи :toe:
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Дечки сакам да купам мобилен овие денови и се милсам помеѓу Сони Ериксоц Ц510 и ЛГ кп550.ако имате искуства со овие телефони пишете кој е подобар.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дечки сакам да купам мобилен овие денови и се милсам помеѓу Сони Ериксоц Ц510 и ЛГ кп550.ако имате искуства со овие телефони пишете кој е подобар.
Сони ериксон C510 :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom