Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
2 март 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Имам нокиа е66. Темите што ги најдов на нет се со екстензија .sis Кога ќе пробам да ги инсталирам телефонот дава error. дали тие теми не се за оваа верзија на нокиа или не ги ставам на точното место во телефонот ??
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
Имам нокиа е66. Темите што ги најдов на нет се со екстензија .sis Кога ќе пробам да ги инсталирам телефонот дава error. дали тие теми не се за оваа верзија на нокиа или не ги ставам на точното место во телефонот ??
odi vo www.zedge.net i odi gore desno kaj sto biras telefoni...najdi go tvojot i slegnuvaj bez problem....

znam deka ne treba ovde ama aj.....Jas sviram gitara....ja imam programata amplitube 2.....no ne znam kako da go snimam zvukot....nekoja free programa oti ne baratam so kreditni karticki....plz....dajte nekoe mislenje :uvo::uvo::uvo:
 
Член од
2 март 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Пробав и од таму. Кога ќе ги префрлам на моб. ми дава еrror кога ќе пробам да ја инсталирам..
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Пробав и од таму. Кога ќе ги префрлам на моб. ми дава еrror кога ќе пробам да ја инсталирам..
За да ви се инсталираат сите апликации направете го следново

Menu > tools > App. manager > options > settings > software installation - наместeте го на "all"
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
71
Поени од реакции
1
епа вака брат ми има самсунг д 900 и и има код на сликите ама го заборави го однесовме на сервис ни рекоа дека незз помос ако мозе ама итно
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Имам два проблема:

1. Дали знаете на која страна може да се најдат игри за Самсунг или поточно Самсунг У700 зашто многу што ги симнувам не фаќаат и се префрлаат во other files.

2. Некогаш кога сликам, најчесто кога сликам со блиц во левиот ќош во син квадрат ми се појавуваат некои бројки и букви без врска и ми се укочува телефонот. Спас нема освен вадење на батеријата. Да не имал некој слични проблеми? Можеби е од некој вирус, ама кога го скенирам вика дека нема вируси.....ако може хелп=)
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
епа вака брат ми има самсунг д 900 и и има код на сликите ама го заборави го однесовме на сервис ни рекоа дека незз помос ако мозе ама итно
*2767*3855# нека внесе и кодот ќе му биде 00000000.
кој е тој сервис што не знае да декодира???
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Имам P990i и сакам да направам трампа за HTC trion xda....
Дали вреди, и ако може некој да сподели со мене искуства у врска со HTC, пошо ми нема до сега дојдено у раце таков уред - па да не одам на слепо :salut:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам P990i и сакам да направам трампа за HTC trion xda....
Дали вреди, и ако може некој да сподели со мене искуства у врска со HTC, пошо ми нема до сега дојдено у раце таков уред - па да не одам на слепо :salut:
Ако ти е мерак за windows mobile ЗИМАЈ ГО ... карактеристиките се тука некаде ... windows ке му ставиш 6.1 има и 6.5 бета верзии ама не се сигурни ... 6.1 со манила и ќе биде топ :helou:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Ако ти е мерак за windows mobile ЗИМАЈ ГО ... карактеристиките се тука некаде ... windows ке му ставиш 6.1 има и 6.5 бета верзии ама не се сигурни ... 6.1 со манила и ќе биде топ :helou:
ок другар фала :helou:....само имам уште едно прашање : колку има RAM меморија? - ако е 64МВ шо знам, + и системот ако си зема дел од рамот не би ми бркало работа, инче телефонот имал windows 6.1 :vozbud:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
ок другар фала :helou:....само имам уште едно прашање : колку има RAM меморија? - ако е 64МВ шо знам, + и системот ако си зема дел од рамот не би ми бркало работа, инче телефонот имал windows 6.1 :vozbud:
64 има да
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Вчера купив Sony Ericson W705.. кога кје пробам да пратам нешто преку Bluetooth ми пиши Sending Canceled а други телефони не го пронаоѓаат..
Проблем имам и со WLAN.. пробувам да се конектирам и и не наоѓа мрежа.. а со друг телефон имам пробано се беше во ред...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom