Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Го немаат стално на лагер мислев ... ај побарај па пиши :helou:
Го има овде во СР. Сега пред малце бев таму и ми кажаа дека го имаат уште неколку броја а ми кажаа и дека донеле околу 300 парчиња а ги потрошиле за само 1 недела, така да мислам дека и да се потроши нацело пак ќе донесат зошто има голема побарувачка на овој телефон...:helou::vozbud:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Луѓе ми треба помош....Отидов денес да си купам телефон ама неможев да одлучам кој...Сакав да го земам Nokia 5800 Xpress Music од Т-Мобиле за 16.450 ден, ама прошетав и низ Космофон и видов дека они го имаат LG Cookie KP500 за 11.490 ден. а исто го има и Nokia N78 за 16.490 ден. И сега неможев да се одлучам кој да го земам и не земав ниту еден затоа ми треба помош да ми помогнете да одлучам кој телефон да го земам...Кој имал искуство со некој од овие три телефони нека советува кој телефон од овие би бил најдобар и зошто...Ви благодарам однапред....:toe::smir::pos2:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
зависи за што бараш телефон, за мене лично кога би си купувал од сите е нокиата н78 затоа што пред се е личен и ги има сите функции што мене лично ми требаат.
додека најдобар од сите овие е 5800, а најубав елџито :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Луѓе ми треба помош....Отидов денес да си купам телефон ама неможев да одлучам кој...Сакав да го земам Nokia 5800 Xpress Music од Т-Мобиле за 16.450 ден, ама прошетав и низ Космофон и видов дека они го имаат LG Cookie KP500 за 11.490 ден. а исто го има и Nokia N78 за 16.490 ден. И сега неможев да се одлучам кој да го земам и не земав ниту еден затоа ми треба помош да ми помогнете да одлучам кој телефон да го земам...Кој имал искуство со некој од овие три телефони нека советува кој телефон од овие би бил најдобар и зошто...Ви благодарам однапред....:toe::smir::pos2:
Абе не зезај елџито ништо нема тешка мизерија е ... Н78 е промашен модел ... најдобро земи си го 5800 експрес мјузик хит е секаде најпродаван телефон сите функции на едно место ... имаш wifi, gps, 3.2 камера сосема доволна и квалитетна, голем тач скрин, најновиот симбиан ... сите аргументи одат за неа нема што да се мислиш најзакон ти е од другиве два :helou::helou::helou::helou:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Zdravo na site.Prven da se izvinam oti neam mak podrska.Mi treba mala pomos okolu odbiranje za mob.Se dvoumam pomegu nokia e51 i nokia 6220 clasic.Ako moze nekoj da kaze neso poveke okolu tie dva modeli, prednosti, nedostatoci a moze i da predlozi nekoj drug dobar model za otprilika taa cena 200 evra.Fala
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Zdravo na site.Prven da se izvinam oti neam mak podrska.Mi treba mala pomos okolu odbiranje za mob.Se dvoumam pomegu nokia e51 i nokia 6220 clasic.Ako moze nekoj da kaze neso poveke okolu tie dva modeli, prednosti, nedostatoci a moze i da predlozi nekoj drug dobar model za otprilika taa cena 200 evra.Fala
Накратко 6220 класик е снабдена со GPS навигација во недостаток на WiFi, а Е51 обратно ... од друга страна 6220 класик има доста појака камера 5 пиксела карл цајс со (читај) КСЕНОН блиц поинтересен интерфејс со transitions ... додека па Е51 има метал употребено али па нема GPS камерата му е тиња невидена ...

ако не ти смета 6220 класик што нема WiFi тогаш земи ја одличен телефон е :vozbud:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
koј има таков телефон да го прашам нешто.
Кога му ѕвонат на него кога дигаш ова и го пише бројот и името, или само бројот или името ??
На мене само број-от, и незнам поточно кој ѕвоне за дали да му исклучам или да се јавам.Па сакам и Името да го пише ај ако има такво шеј нека ми каже некој каде што да одам..
Фала однапред:smir:
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
Е сакам да прашам има ли на интернет некаде програми за нокиа 3110classic ? Се наоѓа ли нешто ?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
зависи за што бараш телефон, за мене лично кога би си купувал од сите е нокиата н78 затоа што пред се е личен и ги има сите функции што мене лично ми требаат.
додека најдобар од сите овие е 5800, а најубав елџито :)
Абе не зезај елџито ништо нема тешка мизерија е ... Н78 е промашен модел ... најдобро земи си го 5800 експрес мјузик хит е секаде најпродаван телефон сите функции на едно место ... имаш wifi, gps, 3.2 камера сосема доволна и квалитетна, голем тач скрин, најновиот симбиан ... сите аргументи одат за неа нема што да се мислиш најзакон ти е од другиве два :helou::helou::helou::helou:
Па видете и мене Nokia 5800 најмногу ми се допаѓа од овие три модели...Но денеска се збунив малце и поради ниските цени...Инаку сакам телефонот да има се: Wi-Fi, GPS, добра камера и сите други тракатанци...Значи дефинитивно утре одам и без сомневање го зимам 5800...Само уште едно прашање...Некро мислам дека ти најмногу можеш да ми помогнеш во овој случај. Дали знаеш каде се произведени овие Nokia 5800 XM што ги продаваат тука кај нас во Т-Мобиле или Космофон, зашто не сакам да биде кинески и за 1-2 месеци да одите у канта...Ако се директно од Финска или некоја друга држава што произведува квалитетни телефони може, само не сакам да се заебам како со ова LG сега што го имам кое е произведено во Кореја и кое уште на 2риот месец почна да откажува...Поздрав и Thanks for the help...:toe::vozbud::helou:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Па видете и мене Nokia 5800 најмногу ми се допаѓа од овие три модели...Но денеска се збунив малце и поради ниските цени...Инаку сакам телефонот да има се: Wi-Fi, GPS, добра камера и сите други тракатанци...Значи дефинитивно утре одам и без сомневање го зимам 5800...Само уште едно прашање...Некро мислам дека ти најмногу можеш да ми помогнеш во овој случај. Дали знаеш каде се произведени овие Nokia 5800 XM што ги продаваат тука кај нас во Т-Мобиле или Космофон, зашто не сакам да биде кинески и за 1-2 месеци да одите у канта...Ако се директно од Финска или некоја друга држава што произведува квалитетни телефони може, само не сакам да се заебам како со ова LG сега што го имам кое е произведено во Кореја и кое уште на 2риот месец почна да откажува...Поздрав и Thanks for the help...:toe::vozbud::helou:
Највеќе ќе ти помогне ако отидеш и видиш под батеријата што пишува дали е мејд ин финланд или друго место :smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Иначе не барајте по Т мобајл 5800 до крај на месецов.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
koј има таков телефон да го прашам нешто.
Кога му ѕвонат на него кога дигаш ова и го пише бројот и името, или само бројот или името ??
На мене само број-от, и незнам поточно кој ѕвоне за дали да му исклучам или да се јавам.Па сакам и Името да го пише ај ако има такво шеј нека ми каже некој каде што да одам..
Фала однапред:smir:
Има некој ?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Иначе не барајте по Т мобајл 5800 до крај на месецов.
јас би рекол не барајте повеќе никогаш, одсекогаш ти мобајл имале супер ценички за атрактивни модели но понудата траела 2 недели и потоа со месеци само седат цените...
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Вчера тато го чистел телефонот sony ericsson k300i и кога го отштрафувал ја скинал антената по грешка :nesum:


и неможе да најде мрежа сега никако.
Некако може да се направи и колку одприлика ќе ми земат ако го однесам на сервис :toe:
едит: заокружените со црвено се штрафови и немаат никаква врска така ја најдив сликата на нет ,горе е антената до камерата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom