Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Добро бе луге оти така кога ќе ја ставам мемориската картича во мобилниот работи кога ќе ставам слика од мобилниот на картичката ја прима и се исклучува па пак треба да ја вадам па да ја ставам па да работи или од неа да извадам било што да ставам во мобилниот исо ми прави:toe:Помош нешто......
 
D

DeviL_32`

Гостин
дали знае некој кој од сони ериксон од К сериите поддржува Flash...(flash themes, menus) ??
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
од к?
има печ за мејнот, ама и не сум сигурен за к800/810 дали подржуваат, не ме интересирало.
в810 подржува 101% ;)

како и да е постои пач за 90% од СЕ телефоните да подржуваат флеш валпепери, теми итн...
 
Член од
28 октомври 2008
Мислења
74
Поени од реакции
1
Добро бе луге оти така кога ќе ја ставам мемориската картича во мобилниот работи кога ќе ставам слика од мобилниот на картичката ја прима и се исклучува па пак треба да ја вадам па да ја ставам па да работи или од неа да извадам било што да ставам во мобилниот исо ми прави:toe:Помош нешто......
или имас вирус или не ти ја биве картичката:toe:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Добро бе луге оти така кога ќе ја ставам мемориската картича во мобилниот работи кога ќе ставам слика од мобилниот на картичката ја прима и се исклучува па пак треба да ја вадам па да ја ставам па да работи или од неа да извадам било што да ставам во мобилниот исо ми прави:toe:Помош нешто......
koristis sonyericsson k750/w800 so sony karticka crna od 1gb?
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
здраво на сите :) Имам сони екриксон с500и и имам еден проблем.Кога некој ми ѕвони или да сакам да пуштам песна нејке никаков звук не дава кога пуштам песна ми вика нешто фајлот неможе да се пушти.Телефонот е уште под гаранција ама купен е од Германија,па ако знае некој нека кажува да не го праќам до гер. :salut:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
софтвер дефект, би требало да ти признаат гаранција но малтретирањето во сервис може да ти биде од 2 до 6 недели.
кај мене ти е 500 денари, во рок од 20 до 25 минути се средува.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Имам w550i и од денеска, нешто остана без батерија еден ден и се изгаси, го ставив на полнач, и от тогаш никако да запали. Само светнува бел екран.. и така стои 10ина мин и се гаси. Шо му е ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
абе луѓе...ми се заеба телефонот...Sony Ericsson w810i

беше приклучен на компјутер, префрлував...и се укочи компјутерот...компјутерот го рестартирав, а телефонот го одкачив...и сеа телефонот не ми се пали...се појавува сони ериксон логото, па го снемува и почнува да трепка екранот бело, со интервал од одприлика 7-8 секунди...

одприлика знам шо му е, и знам што му треба...треба да се рефлеш...гуглав сватив дека е чест проблем...знам дека треба да се флешува, најдов програма SETool...фората е што незнам како...

дај кажувајте што да праам...мојте дома уште се нервозни за оценките од тромесечје уште ова им фали...:pop:

чаре??
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
300 денари 20 минути кај мене, алфа мобил водњанска :D

а ако сакаш сам да го направиш/или уште повеќе да го расипеш имаш туториал на форумов за флешување на Сониериксон.
или посети го www.forum.gsmmkd.com имаш и со иксес++ и со се тул и со фар менаџер туториали како се флешуваат тие сони ериксони.

но што и да правиш софтверски предходно би ти препорачал да ги прочиташ фактите за СЕ што ги има исто на овој форум.

да знаеш на кои платформи се делат сониериксоните, што е џидиефес, мејн, ером фајл систем, костум пак, цид итн...
ако ти е цид50 и го спуштиш на цид49 - сервисот кај мене ќе ти биде 30 евра т.е. треба флеш ајци да се менуваат :D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
300 денари 20 минути кај мене, алфа мобил водњанска :D

а ако сакаш сам да го направиш/или уште повеќе да го расипеш имаш туториал на форумов за флешување на Сониериксон.
или посети го www.forum.gsmmkd.com имаш и со иксес++ и со се тул и со фар менаџер туториали како се флешуваат тие сони ериксони.

но што и да правиш софтверски предходно би ти препорачал да ги прочиташ фактите за СЕ што ги има исто на овој форум.

да знаеш на кои платформи се делат сониериксоните, што е џидиефес, мејн, ером фајл систем, костум пак, цид итн...
ако ти е цид50 и го спуштиш на цид49 - сервисот кај мене ќе ти биде 30 евра т.е. треба флеш ајци да се менуваат :D
:D:D не се секирај...немораш да се трудиш да ме заплашиш, и онака ке одеше на сервис...само гуглав, да видам колку е домашно изводливо...читав и за цид50/49...знам кое треба, custom pack си најдов...:) скоро се си најдов али неам гз да пробам...башка програмите што ги најдов се 10евра регистрација (лајф тајм, така да ти може и си ги имаш, ти се исплати, мене за еден телефон, боље на сервис..освен ако не планирам да се пуштам во водите на флешување, дебрендирање и анлокирање телефони...а не планирам...)...

значи...моеш да ме очекуеш на водњанска...:)

едит: твој е форумот а не си го знаеш линкот...:):):) ...немаш www...само http://forum.gsmmkd.com :)
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
слушалки за самсунг е-900 кај можам да најдам, ама оригинал, дека зедов од пазарче, нешто не ми се свигја звукот... и колку пари од прилика се.?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom