Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

R

reactive89

Гостин
Може прашањево си е на место, може не, но ја ќе си го прашам итно ми треба...
Како се гаси тоа Е -то плаво на Самсунг телефоните?
Првин на дисплеј ми јави нешо ко лимитед колс или така нешто, го рестартирав и кога се уклучи се стаило тоа горе кај саатот едно плаво Е што и врска неам што значи али знам оти се гасело некако, како?
ХЕЛП! ИТНО!
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Може прашањево си е на место, може не, но ја ќе си го прашам итно ми треба...
Како се гаси тоа Е -то плаво на Самсунг телефоните?
Првин на дисплеј ми јави нешо ко лимитед колс или така нешто, го рестартирав и кога се уклучи се стаило тоа горе кај саатот едно плаво Е што и врска неам што значи али знам оти се гасело некако, како?
ХЕЛП! ИТНО!
Тоа е EDGE и за жал не се гаси, не и на самсунг :tapp:
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
ej dali nekoj znae kakva e taa opcija vo menito na NOKIA 6300 pod imeto PTT ( na slika ima 2 tokivoki ) i kako se aktivira
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
LUGE ZOSTO KOGA NA TELEFONOT MU PRAVAM SAFELY REMOVE MI VIKA
THE DEVICE 'NOKIA 3110 CLASSIC USB OBEX' CANNOT BE STOPPED BECAUSE A PROGRAM IS STILL ACCESSING IT ?
A KORISTAM NOKIA 3110 CLASSIC SO INSTALIRANI DRAJVERI OD INTERNET I NOKIA PC SUITE 7
AKO ZNAE NEKOJ SO MOZE DA E PROBLEMOT NEKA KAZE ZOSTO NE ZNAM STO DA PRAVAM SO TELEFONOT NOV MI E SEGA SAMO SO GO KUPIV I STRAV MI E DA NE GO RASIPAM AKO NE MU PRAVA SAFELY REMOVE VE MOLAM ZA POMOS
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Немора да му праиш SAFELY REMOVE ... или па пробај со постара верзија на NOKIA PC SUITE од таа што ја имаш :smir:
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Немора да му праиш SAFELY REMOVE ... или па пробај со постара верзија на NOKIA PC SUITE од таа што ја имаш :smir:
E A SO TAA POSTARATA VERSIJA KE SE PRAVI SAFELY REMOVE ILI NE ?
ZOSTO JAS KOGA JA INSTALIRAV NOKIA PC SUITE 6 NE MOZESE DA GO PRONAJDE TELEFONOT A SO NOVATA NOKIA PC SUITE JA NAOGA .
U STVARI KOGA MI E INSTALIRANA SAMO NOKIA PC SUITE NE GO NAOGA TELEFONOT A KOGA KE GI INSTALIRAM DRAVERITE, TOGAS PREKU NOKIA PC SUITE GO NAOGA. ZOSTO BEZ TIE DRAJVERI NE GO NAOGA NE ZNAM A MISLAM DEKA TIE DRAJVERITE ME ZAEBAVAT NESTO ALI NE SUM SIGUREN.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Е ЛУГЕ МИ ТРЕБА ПОМОШ ОДНОСНО КОНСУЛТАЦИЈА.
ИМАМ ТЕЛЕФОН НОКИА 3110 CLASSIC И САКАМ ДА МУ СТАВАМ МЕМОРИСКА КАРТИЧКА Е СЕГА НЕ ЗНАМ КОЛКАВА ДА МУ ЗЕМАМ, ЈАС САКАМ ДА ЗЕМАМ 2 GB, АМА НЕ ЗНАМ ДАЛИ Е ДОБРО ЗА ТЕЛЕФОНОТ ДА НЕ МИ СЕЦКА, ДА НЕ МИ ПРАВИ ПРОБЛЕМИ, А ИНАКУ ВО СПЕЦИФИКАЦИИТЕ НА ТЕЛЕФОНОТ ПИШУВА ДЕКА ПОДДРЖУВА 2 GB. СЕГА КАЖЕТЕ ШТО ДА ПРАВАМА КОЛКАВА ДА СТАВАМ !
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Е ЛУГЕ МИ ТРЕБА ПОМОШ ОДНОСНО КОНСУЛТАЦИЈА.
ИМАМ ТЕЛЕФОН НОКИА 3110 CLASSIC И САКАМ ДА МУ СТАВАМ МЕМОРИСКА КАРТИЧКА Е СЕГА НЕ ЗНАМ КОЛКАВА ДА МУ ЗЕМАМ, ЈАС САКАМ ДА ЗЕМАМ 2 GB, АМА НЕ ЗНАМ ДАЛИ Е ДОБРО ЗА ТЕЛЕФОНОТ ДА НЕ МИ СЕЦКА, ДА НЕ МИ ПРАВИ ПРОБЛЕМИ, А ИНАКУ ВО СПЕЦИФИКАЦИИТЕ НА ТЕЛЕФОНОТ ПИШУВА ДЕКА ПОДДРЖУВА 2 GB. СЕГА КАЖЕТЕ ШТО ДА ПРАВАМА КОЛКАВА ДА СТАВАМ !
Земи му 2 гига ќе ја вози ... земи само добра марка кингстон, сандиск, апацер ... :helou:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Nokia e71 za 150eur ili Nokia n78 za 120eur?? (so dogovor normalno) koj mislite deka poveke se isplati??
Значи еве директна споредба на овие два телефона ...
еве неколку предности на Е71 ... појака батерија, ГПС навигација (голема предност), потенок, qwerty тастатура, поголем рам, понов модел ...

Според мене дефинитивно Е71 е подобар :helou:
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Е ЗНАЕ ЛИ НЕКОЈ КОИ ТЕМИ ОД НОКИА МОДЕЛИТЕ ОДГОВАРААТ И НА НОКИА 3110 КЛАСИК ?
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Сакам да земам Nokia 5610 XpressMusic... и сеа колку пари би требало да е најефтино?
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
планирам да го купам Sony Ericsson W660 (имаат многу добра понуда на доверба 24) проблемот е штпо има 2 верзии од телефонот црна и црвена, се решив за црвената пошто е girly:

но не сум фан на црвена боја и на нет налетав на телефонов во White edition и се заљубив



па се прашував дали би знаел некој дали можам да ја најдам оваа верзија тука или маска можеби...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom