Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Г

Гоццццце

Гостин
К750i, од него фаќаат на сите WalkMan модели.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
кај можам да најдам добра маска, блиска до оригинална, за Нокиа 2100, и колку кошта?... постар модел е..
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
кај можам да најдам добра маска, блиска до оригинална, за Нокиа 2100, и колку кошта?... постар модел е..
скоро секаде... :D

иди во некоја мобилара што ти е во близина и побарај поквалитетна маска, значи не паѓај на тоа - оригинал маска... :D

да бараш за телефон од 100/150 евра - ајде ќе најдеме добри копии, 1класа оригинал, 2класа оригинал на крај краишта се наоѓаат и нови маски извадени од нови дефектни телефони... по добра цена...
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Може малце е оф топик ама еве:
ПОМОООШ!!!

N82-ката колку што знам поддржува n-gage игрици...И тоа е ок...си симнав тоа n-gage програмчето шо треба да се симне, ама никако да инсталирам некоја игра...како да инсталирам некоја игра?И од каде да си симнам игри?

И уште нешто...Nseries PC suite нема Phone browser (File manager), дали некаде се подесува тоа или треба да барам друг програм за конектирање на телефонот, и ако треба да барам, кажете кој?
Фала однапред...
поздрав....
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
купив н73 и некој ако знае да ми каже каде има програмче за автоматски заклучување на телефонот а и некое друго интересно програмче ако знаете за н73 кажете да си инсталирам

а да не заборавам и некоја игрица интеересна
фала
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
купив н73 и некој ако знае да ми каже каде има програмче за автоматски заклучување на телефонот а и некое друго интересно програмче ако знаете за н73 кажете да си инсталирам

а да не заборавам и некоја игрица интеересна
фала
Јас знам :vozbud: ОВДЕ или поточно кликни ТУКА за директен линк до симбиан делот за апликации ... воедно сум таму модератор имаш преку 600 - 700 апликации ... меѓу кои ова што бараш ти ... па повели и се читаме ... ако ти треба посебно некој програм имаш тема побарувања во делот симбиан

поздрав :salut:
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Чекам...:uvo::helou:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Вака имам еден проблем со мобилката , имам Samsung SGH-E200 и од ништо пред некој ден само што си ставив ваучер и тап неможам да праќам смс пораки ми излегва ерор . Да не знај некој што можи да му е , го оденсов ми го проверија се си било супер во сетинзите и незнат што можи да е . Да не некој тука случајно знај како да го поправам?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
so *2767*3855# се прави формат на телефонот, доколку е до телефонот.

ама во секој случај јас мислам дека сетинзите ти се пореметени, иди во пораки во сетингс и побарај тука message centar number нешо... ако си на космофон треба да е +3890000501 мислам или на ти мобјал беше... сеедно најди друга космофон картичка во секој телефон на исто место се наоѓа тој број.

еве јас на нокиа барам во message - message settings - sending profile - default profile - message centre nubmer - +38975000200 - тој е на космофон.
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Чекам

Може малце е оф топик ама еве:
ПОМОООШ!!!

N82-ката колку што знам поддржува n-gage игрици...И тоа е ок...си симнав тоа n-gage програмчето шо треба да се симне, ама никако да инсталирам некоја игра...како да инсталирам некоја игра?И од каде да си симнам игри?

И уште нешто...Nseries PC suite нема Phone browser (File manager), дали некаде се подесува тоа или треба да барам друг програм за конектирање на телефонот, и ако треба да барам, кажете кој?
Фала однапред...
поздрав....
Сеуште чекам...100% некој знае да ми оговори на прашањево...
позз...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
so *2767*3855# се прави формат на телефонот, доколку е до телефонот.

ама во секој случај јас мислам дека сетинзите ти се пореметени, иди во пораки во сетингс и побарај тука message centar number нешо... ако си на космофон треба да е +3890000501 мислам или на ти мобјал беше... сеедно најди друга космофон картичка во секој телефон на исто место се наоѓа тој број.

еве јас на нокиа барам во message - message settings - sending profile - default profile - message centre nubmer - +38975000200 - тој е на космофон.

Фала ќе пробам со тие кодовите оти не е до сетизите видов проверив се во нив во ред си е .
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
aj ako saka nekoj da mi poobjasni nekoi raboti okolu koistenjeto na wi fi intenetot na mobilen vo makedonija sto kako ili kazete ako ima nekade da procitam
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
aj ako saka nekoj da mi poobjasni nekoi raboti okolu koistenjeto na wi fi intenetot na mobilen vo makedonija sto kako ili kazete ako ima nekade da procitam
па незнам што поточно те интересира ... ама нема многу за објаснување :) земаш телефонот кај што има хот спот зона, конектираш на ви-фи, наоѓа мрежа бираш која мрежа и сурфаш ... нема никакво ограничување во време ... некаде е со пассворд, ќе ти го кажат од коа ќе си седнеш на кафенце :) ... го има во скопје во многу кафичи, хотели, ресторани, рамстор и на други места.
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
па незнам што поточно те интересира ... ама нема многу за објаснување :) земаш телефонот кај што има хот спот зона, конектираш на ви-фи, наоѓа мрежа бираш која мрежа и сурфаш ... нема никакво ограничување во време ... некаде е со пассворд, ќе ти го кажат од коа ќе си седнеш на кафенце :) ... го има во скопје во многу кафичи, хотели, ресторани, рамстор и на други места.
fala druze tolku i me interesirase
 

Kajgana Shop

На врв Bottom