Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

R

RAYTHEON23

Гостин
luge pomos imam LG-U880 na preklop i mi padna i se skrsi inaku raboti a kontaktot so monitorot e prekinat TREBALO NEKOJ FRID ILI FREED kabel da NE ZNAE NEKOJ NESTO ZA TAKOV KABEL T-mobile velat deka nemaat vie ste MI LAST HOPE
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
вчера или ти или татко ти најверојатно поминаа кај мене на работа и кај уште едно 3-4 мои колеги.

сега за сега нема флетови. Ако не бил татко ти еве ќе ти пренесам, мислам дека само змаската кај зглобчето е скршена и немора цела маска да се менува, флетот пред се е скап и оди по порачка околу 2800 денари мислам дека е флет кабел.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
На некој да не му се наоѓа апликација за да става икони во GO TO за Нокиа 6600?
И како може на друг начин да се ставаат таму икони?
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Koj moze da mi kaze link za simnuvanje na freeware programa za povrzuvanje na Mobilen Nokia 6070 preku USB data kabel?
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Цитат:
Напишано од andi0129
Koj moze da mi kaze link za simnuvanje na freeware programa za povrzuvanje na Mobilen Nokia 6070 preku USB data kabel?

http://europe.nokia.com/A4164152 <- за телефонот.
http://europe.nokia.com/A4144936 <- за kablite.

Hmm... se toa me vodi na PS Suite, medjutoa so toj program ne mi go cita telefonot preku USB data kabel... Imam pozitivno iskustvo so MOBILedit! no ne najdov soodvetna verzia freeware... Ostanuva mi i ponataka problemot?
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Здраво. Имам Нокиа Е50 но вчера ми се скина адаптерот што ми е за полнење. Сакав да ве прашам,дали има некоја штета ако сега ја полнам со полнач од некоја друга Нокиа, како на пример 6680 или 6600, и дали воопшто може со тие полначи, односно дали приклучокот е ист. Ве молам за одговор и благодарам однапред:wink:!
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
Некро како по стручен би те прашал: Кој телефон би ми го препорачал: SE p910i no flip или LG Prada. И двата се по 8000 ден. Прадата има 2гб мемориска.

И која е цената на н70 сега?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Некро како по стручен би те прашал: Кој телефон би ми го препорачал: SE p910i no flip или LG Prada. И двата се по 8000 ден. Прадата има 2гб мемориска.

И која е цената на н70 сега?
ajde prvo za n70ta ke diskutira, sinoka otkupiv za 5000 denari star dve nedeli N70. znaci ubavo si pisuvase na NikoFon garancijata deka telefonot e kupen na 25.02.2008ma za 13.000 denari, jas go prodavam tuka 7000 so 512mb karticka i garancijata od 11.6meseci.

LG prada - e pretezno zenski t.e. loso se izraziv, ubavo dizajniran fashion model, dodeka p910 e biznis model koj poveke voopsto ne e vo moda.

ti si znaes sto da odberes, neznam koi ti se potrebite od telefonot, toa sto moze p910 - lg-to nemoze, ama lg-to osven sto e ponovo, poise drzi cena, pointeresen e, pojaka kamera ima.. :D
 

ViM

Член од
25 мај 2006
Мислења
39
Поени од реакции
2
Како да поставам флеш како скринсејвер на Nokia N73? Преку темите не дава опција да ставиш свој фајл.Има неколку програмчиња (SlideScreensaver) кој дозволуваат да се постават сликички, но нема ништо за флеш.На многу страни има за симнување флеш анимации за Nokia N73 но нема нигде по интернет туторијал или некое програмче со кое ќе мозам наместо тој монотон саат со дата да си поставам свој скринсејвер.

Ајде кој имал мака со ова и ако си ја решил нека пише.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Како да поставам флеш како скринсејвер на Nokia N73? Преку темите не дава опција да ставиш свој фајл.Има неколку програмчиња (SlideScreensaver) кој дозволуваат да се постават сликички, но нема ништо за флеш.На многу страни има за симнување флеш анимации за Nokia N73 но нема нигде по интернет туторијал или некое програмче со кое ќе мозам наместо тој монотон саат со дата да си поставам свој скринсејвер.

Ајде кој имал мака со ова и ако си ја решил нека пише.
јас друже го кркав истиод бед иако сум манијак по симбиан до сега не сум нашол ниеден програм што работи имаше неколку ама неуспешно, неможев да ставам ни јас флеш анимација...и сеа си купив 6300 и директно ти вика сакаш на позадина или скрин сејвер...и сеа се ми е со флеш анимации...а голем мерак имав на Н80 ката да и ставам ама јебига не се нашол таков некој програм

доколку некој најде нешто вакво нека го постира тука !!!
поздрав :salut:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Некро како по стручен би те прашал: Кој телефон би ми го препорачал: SE p910i no flip или LG Prada. И двата се по 8000 ден. Прадата има 2гб мемориска.

И која е цената на н70 сега?
друже да не си грешка нешто кај има LG Prada за 8000 денари ???????
ај п910 ќе го најдеш и многу поевтино од 8000 ...
според мене земи си Н70-ка или Н73...Н80 да видиш телефон мада + неколку еврои :helou:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.201
Поени од реакции
918
Некој од форумов што е познат со modding на Моторола телефони нека ми се обрати на П.П, ми треба мала помош со додавање скинови во телефонот (не може обично преку USB туку имало многу процедури претходно). Фала!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom