Слаткар(истика)

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
HAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAH!!!!!!!!!!!!!!1

EDEN OD NAJDOBRITE RAPERI?!?!?!?!? BEZ NAVREDA ALI SO TI E NA TEBE BE!?!?!?

STAKLAR RAPER!? ZNACI DECKOTO E NARKOMAN I SHOOPPPPPPP SHOOPPPPPPING NE E RAP TOA E ZAEBAVANJE ISTO KO EMINEM.......NEZNAM DALI POSTOI NESO PO KOMERCIJALIZIRANO OD SLATKAR,VRCAK I TIE SRANJA......NA SLATKAR SE PALAT SAMO ZENSKI I SELJACISTA....OBJASNI MI SO E DOBRO KAJ NEGO???! KAZI 1 ELEMENT OD HIP HOPPT?!?! NEZNAE NI BREAK DANCE,NI FREESTYLE,NI DA RAPUVA,NI GRAFITI,NI DEEJAYING NISTO!!! EDINO SO PRAI PAMETNO E SO GI SPUSTA ZENSKITE (neznam na koja pesna ali neso vika "doagjaat kaj mene na koncert ,vikaat neso tamu,i ja vikam kucko ne se deri magla...taka neso bese) ZNACI ON I VIKA KUCKO NE SE DERI MAGLA I TIE "KUCKI" PAK IDAT KAJ NEGO NA KONCERT I NA TAA PESNA KO KRAVI VRISKAAT.....JA NEZNAM SO SE RASPRAVAME KOA ON SAM SI VIKA DEKA E SELJAK!
Што те натера да си ги мачиш прстињата :tapp:
Наркоман. Океј...Кажи ми кој рапер го признаваш ти, па да ти кажам дали никогаш во животот не посветил ни еден мал миг на тоа срање наречено дрога.
Дефиницијава за рапер ти е патетична! Кој рапер ги применува сите под-култури на хип хоп културата? Тоа не се случува ни во Америка. За твое инфо Слаткар има и фристајл и рапување.
Плус, колку си ти тоа контрадикторен...Првин велиш едино паметно му е `курво не се дери,магла` , а потоа се изјаснуваш како тоа ти смета што девојчиња му одат на концерти.
И за крај...И јас не знам зошто се расправаш. Да. Слаткар сам кажува дека е сељак :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.323
Јас ќе ти кажам нешто за наведениве песни.Добри се ги слушав...Ама не беше во ред од негова страна што просто речено ги закопа и прејде на нешто неподносливо за уво и се спушти на нула...

А и за цитатот од Свет ќе ти кажам нешто...Тебе ако те прашаат EnergieNo.1 се дрогираш ли? Што ќе речеш? Да да се дрогирам супер е ...Ма дај молим те...Која е будалата што ќе си признае дека се дрогира??? Немој не ме смеј! Од каде знаеш што прави ??? Или доволна е една изјава во весник за ти да поверуваш во се од збор до збор...Во најмала рака лесни дроги конзумира и во тоа никој ама баш никој неможе да ме разубеди...Ако некој ми противречи на ова ќе постирам слики за да се уверите. :smir:
Е како ги закопа песните, кога ги изрецитирал на времето. Можеби не се актуелни како сегашните, но во времето кога се издаваа беа баш актуелни.

Ајде постирај ги сликите:smir:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Друже неможеш да збориш за такво нешто ако немаш докази.:toe: И за мене можат да зборат сум бил таков онаков сум,ама немаат ништо шо ке ги увери во тоа. :)

Јас му го цитирав што јавно изјавува дека бил наркоман,а за тоа некоја новинарка лапнала тужба.:toe:
Повеќе од јасно е дека членот што го цитираше ти, незнае да се однесува на форум ок е...И јас се однесував така на почетокот, но да го занемариме тоа...
Имам гледано слики каде што Марко не изгледа баш свежо...И секој човек тоа може да го забележи па дури и баба ми.Реков јас! можеби не е на тешки дроги,ама во најмала рака на лесни дроги е и како што кажав погоре, никој неможе да ме разубеди во спротивното.
Поздрав.:smir:

Е како ги закопа песните, кога ги изрецитирал на времето. Можеби не се актуелни како сегашните, но во времето кога се издаваа беа баш актуелни.

Ајде постирај ги сликите:smir:
Јас ќе ти кажам нешто за наведениве песни.Добри се ги слушав...Ама не беше во ред од негова страна што просто речено ги закопа и прејде на нешто неподносливо за уво и се спушти на нула...

А и за цитатот од Свет ќе ти кажам нешто...Тебе ако те прашаат EnergieNo.1 се дрогираш ли? Што ќе речеш? Да да се дрогирам супер е ...Ма дај молим те...Која е будалата што ќе си признае дека се дрогира??? Немој не ме смеј! Од каде знаеш што прави ??? Или доволна е една изјава во весник за ти да поверуваш во се од збор до збор...Во најмала рака лесни дроги конзумира и во тоа никој ама баш никој неможе да ме разубеди...Ако некој ми противречи на ова ќе постирам слики за да се уверите. :smir:
Мислам дека овака ќе ме разбереш можеби.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.323
Мислам дека овака ќе ме разбереш можеби.
Ако некој артист некои негови песни од пред 1-2-3-4 години не ги изведува, затоа што не се актуелни во моментот не знаев дека истиот ги закопува и заборава на истите траки:smir:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
darkheart,лошо е што сите судат каков бил по шопинг и сличното,а не по тоа што го има направено како овие шо ти ги наведов и некои од новиот албум.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Ако некој артист некои негови песни од пред 1-2-3-4 години не ги изведува, затоа што не се актуелни во моментот не знаев дека истиот ги закопува и заборава на истите траки:smir:
Гледам ни зголемен фонт не помага...
Не реков побогу дека ги заборавил само затоа што сега не ги изведува.туку реков дека се спушти на нула затоа што прејде на нешто неподносливо за уво!!!
Рап тврдина во времето на Е.О беше нешто многу добро и направи пресврт во македонската рап музика.Го имав албумот уште кога излезе и ги слушав сите песни.
ЗНАЧИ! не му требаше комерцијализирањето...мислам дека сега е јасно:pipi:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.323
Гледам ни зголемен фонт не помага...
Не реков побогу дека ги заборавил само затоа што сега не ги изведува.туку реков дека се спушти на нула затоа што прејде на нешто неподносливо за уво!!!
Рап тврдина во времето на Е.О беше нешто многу добро и направи пресврт во македонската рап музика.Го имав албумот уште кога излезе и ги слушав сите песни.
ЗНАЧИ! не му требаше комерцијализирањето...мислам дека сега е јасно:pipi:
Епа не гледам, чор сум, другиот пат со 7ка фонт пишувај:wink:

Негово право тоа, сите добро знаеме дека комерцијализирањето значи во превод кеш, пари. Значи секој артист има цел да заработи нешто во својата кариера, никој не живее од љубов кон музиката. Тој со тоа што премина во комерцијала изгуби дел од старата публика, но доби друг поголем дел од другата публика. Тоа е дефиниција на неговото комерцијализирање. Свесен и самиот е за тоа. Неколку пати има изјавено дека тој не ги присилува сите да го ценат и да го слушаат. Секој си има сопствен избор, како и ние што го слушаме, така и вие кој сега го хејтате:smir:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Епа не гледам, чор сум, другиот пат со 7ка фонт пишувај:wink:

Негово право тоа, сите добро знаеме дека комерцијализирањето значи во превод кеш, пари. Значи секој артист има цел да заработи нешто во својата кариера, никој не живее од љубов кон музиката. Тој со тоа што премина во комерцијала изгуби дел од старата публика, но доби друг поголем дел од другата публика. Тоа е дефиниција на неговото комерцијализирање. Свесен и самиот е за тоа. Неколку пати има изјавено дека тој не ги присилува сите да го ценат и да го слушаат. Секој си има сопствен избор, како и ние што го слушаме, така и вие кој сега го хејтате:smir:
Денешната публика се состои од 14-годишни деца,а останатиот дел од луѓе кои слушаат се што нашите медиуми им сервираат...Можеше да направи кеш и на предходните траки ако малку повеќе се подрудеше...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.323
Денешната публика се состои од 14-годишни деца,а останатиот дел од луѓе кои слушаат се што нашите медиуми им сервираат...Можеше да направи кеш и на предходните траки ако малку повеќе се подрудеше...
Кажи кој од андерграундот досега во македонската рап естрада успеал да направи кеш колку што направил Слаткар сега?

Комерцијала=кеш

Не мора да значи дека секој што направил комерцијала дека успеал, ама ете на Слаткар му светна среќата.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
се во ред.
Само ме збуни нешто.
Чудно име имаш, за да не сериш за Слаткар :)
Епа сторијата на моето име е вака ..дека ја цело време го отепав од слушање Тони ..и само тој тој тој ..и така дојде ников ..со тоа САН назад ..а другото е моето име ..
и така дојде Mikiyo San ..
но не го имитирам него ..туку порано бев во филм ..и интересно ми стана ..
катана филм ..:)
Не го мразам јас слаткаристика ..него ме нервира некој што е паднат под влијание е незнае за што да се фати за да почни да сери ?ме капираш ?
глеам се фаќаат за маната ..брееј ..па мисли малце пич*аму ..мана е ..тие немаат мана ?
глеам па некој ми вика ..го мразеле зошто во песната ''да полетам''
гитарата го пригушувала вокалот некој ..е сите вакви се паднати под влијание од некој кој што нонстоп сери па сери ..нема попаметна работа ..тоа е финтата ..
е тоа ме нервира ..
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Кажи кој од андерграундот досега во македонската рап естрада успеал да направи кеш колку што направил Слаткар сега?

Комерцијала=кеш

Не мора да значи дека секој што направил комерцијала дека успеал, ама ете на Слаткар му светна среќата.
Добро немора уште еднаш да повториш дека комерцијала=кеш.Јасно ми е одамна тоа.А за болдов правиш да помислам дека андерграунд рапот не вреди и мора да си комерцијала за да направиш кеш.Значи по тебе комерцијалата е подобра???
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.323
Добро немора уште еднаш да повториш дека комерцијала=кеш.Јасно ми е одамна тоа.А за болдов правиш да помислам дека андерграунд рапот не вреди и мора да си комерцијала за да направиш кеш.Значи по тебе комерцијалата е подобра???
комерцијала=кеш :smir:

Никаде не реков дека комерцијалата е подобра, далеку од тоа. Комерцијалата е само попродуктивна финансиски за секој артист, тоа се обидувам да ти го кажам. Затоа ти повторив уште еднаш (комерцијала=кеш). Кога си слушнал дека некој од андерграундот во Македонија да има концерт пред 4.000 народ, како што имаше пр Слаткар на Антички? Потоа следуваа концертите во Битола, Штип и Струмица, како и во меѓувреме пополнатиот распоред со настапи во дискотеки. Значи колку што напрај Слаткар за овие 5-6 месеци, нема ниту еден андерграунд направено во цела негова кариера, од финансиски аспект гледано. Уште еднаш ти кажувам дека тоа комерцијалата не ја прави подобра, но таму лежи кешот.:smir:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
комерцијала=кеш :smir:

Никаде не реков дека комерцијалата е подобра, далеку од тоа. Комерцијалата е само попродуктивна финансиски за секој артист, тоа се обидувам да ти го кажам. Затоа ти повторив уште еднаш (комерцијала=кеш). Кога си слушнал дека некој од андерграундот во Македонија да има концерт пред 4.000 народ, како што имаше пр Слаткар на Антички? Потоа следуваа концертите во Битола, Штип и Струмица, како и во меѓувреме пополнатиот распоред со настапи во дискотеки. Значи колку што напрај Слаткар за овие 5-6 месеци, нема ниту еден андерграунд направено во цела негова кариера, од финансиски аспект гледано. Уште еднаш ти кажувам дека тоа комерцијалата не ја прави подобра, но таму лежи кешот.:smir:
Оф побогу...Ќе ми бришат постови ама ај...Останувам на мојот став. Не му требаше комерцијализација и крај!
Од финансиски аспект гледано...Ок...Негово си е тоа негови пари он ќе си ги троши...
А од музички аспект гледано кој направил најмногу на рап сцената во Македонија? Мислам дека Слаткар сигурно не...
Чист пример Саф...Имаа ептен добри траки на времето значи оставија трага на македонската рап сцена тоа се цени и тоа ќе се памти...А дали ти мислиш дека хитичите на Слаткар ќе се памтат и ценат или ќе бидат смао од денес за утре???
И после Слаткар ми бил некој музичар ајде бе...За да си музичар треба да останеш запаметен а не да си го продадеш газот под ќирија и успат да служиш како навлажнувач на гаќичките на 14 годишни дечиња.Јас никогаш не би паднала на тоа ниво без разлика за колку кеш да станува збор.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.323
Оф побогу...Ќе ми бришат постови ама ај...Останувам на мојот став. Не му требаше комерцијализација и крај!
Од финансиски аспект гледано...Ок...Негово си е тоа негови пари он ќе си ги троши...
А од музички аспект гледано кој направил најмногу на рап сцената во Македонија? Мислам дека Слаткар сигурно не...
Чист пример Саф...Имаа ептен добри траки на времето значи оставија трага на македонската рап сцена тоа се цени и тоа ќе се памти...А дали ти мислиш дека хитичите на Слаткар ќе се памтат и ценат или ќе бидат смао од денес за утре???
И после Слаткар ми бил некој музичар ајде бе...За да си музичар треба да останеш запаметен а не да си го продадеш газот под ќирија и успат да служиш како навлажнувач на гаќичките на 14 годишни дечиња.Јас никогаш не би паднала на тоа ниво без разлика за колку кеш да станува збор.
Ни јас не го оправдувам тоа што се искомерцијализира, но не го хејтам поради тоа. Значи не ги оспорувам Саф, оставија трага, како и Чиста околина. Но не сум видовит за да предвидам што ќе се случи во иднина. Можеби Слаткар ќе ја батали комерцијалата, можеби не...можеби ќе го удри воз, не знам што може да се случи, времето ќе каже се. А со тоа 14 годишни дечиња прво ме вреѓаш мене на темава, како и многумина на истата. Го слушаат и деца, не викам не, ама сигурно старосната граница се движи до 25 години, а тоа е поради слабиот развој на хип-хопот во Македонија во минатото.:smir:
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Јас ќе ти кажам нешто за наведениве песни.Добри се ги слушав...Ама не беше во ред од негова страна што просто речено ги закопа и прејде на нешто неподносливо за уво и се спушти на нула...

А и за цитатот од Свет ќе ти кажам нешто...Тебе ако те прашаат EnergieNo.1 се дрогираш ли? Што ќе речеш? Да да се дрогирам супер е ...Ма дај молим те...Која е будалата што ќе си признае дека се дрогира??? Немој не ме смеј! Од каде знаеш што прави ??? Или доволна е една изјава во весник за ти да поверуваш во се од збор до збор...Во најмала рака лесни дроги конзумира и во тоа никој ама баш никој неможе да ме разубеди...Ако некој ми противречи на ова ќе постирам слики за да се уверите. :smir:

Не разбирам, оти викаш дека е спуштил на нула?
Од прееска истото го викам, само направи споредба со сите други успешни рапери!
То кажува се, и ја завршува дебатава.
Имаш 2pac,имаш Еминем, имаш SnoopDog, имаш Biggie, 50 Cent и сл.
Кажими, една работа шо Слаткар ја прај а тие не ја пра?
Тие се комерцијализира? Да. И Слаткар.
Пцуја во песните? Да. И Слаткар.
Беа hardcore/underground и после комерц.? Да. И Слаткар.
Кој дел не е јасен?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom