Слаткар(истика)

Milovoe

деЧак со оЗЛОгласен СмешаК
Член од
13 декември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
24
Haha , ocigledno imame muabet so so istata raja sto lani godinava slusase Greenout i Legijata (ne deka svatija neso u pesnite) ali shema bea na vremeto , nemase koj ne ja znae Blokovi , Faktor L i red drugi lani sho isckocija .. kremci , raperi , rokeri site u euforija bea .. po ulica na mobilen i sl sranja .. jasna mi e poentata.

Denes slusame : shop shoping , top , ku*ovi , pi*di i sl sran*a :drk: ...mislam drago mi e sto zapadot dojde u Makedonija i sto vekje pocnaa "da se ebneme drugarski" grupite na FB , sto pola estrada pee za seks poso Slatkar ja vovede temata (uz gej gej)... sho e do mene me boli ku*ac sho se pusta ako ne go slusam , ali kopiljacive sve se so ispran mozok poleka poleka ... :tapp:...

Poshtue(v)m Edinstvena Opcija i tematikite sto gi rabotea ... ali dovolno e 1 komerc pesna sve da zaseni ... mislam , se upropasti deckoto ... ke cepa use 1 godina vaka poso site mislenja za zenite gi istrosi (zboruvame za tinejdzerki tuka) i ke si propadne poshteno , bolje da gi orochi parite u banka. :jaj:

Slatkar vishe nema druze , SLATKARISTIKA e nov decko .. taka da ne gi sporeduvaj starite traki so novovo... Fala. :salut:
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
@JeboZoven
Слаткар го поштуев, го поштуам, и во иднина ќе го поштуем иако сега ми доста одвратен! Ќе го поштуем поради сите оние песми, настапи, албуми што ги издаде во ЕО.
И убаво кажа ти: Slatkar vishe nema druze , SLATKARISTIKA e nov decko .. Taka da ne gi sporeduvaj starite traki so novovo... Fala
Крај на приказната!
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Каде е големиот концерт на “раперов“?! Го утепаа од најавување и од рекламирање, ама ко шо глеам билборди по градов нема. Да не се откажал малиот од дткање пред 10.000 луѓе на саем?! Или пак терминот му го отстапил на Аца Лукас?! :Р
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Каде е големиот концерт на “раперов“?! Го утепаа од најавување и од рекламирање, ама ко шо глеам билборди по градов нема. Да не се откажал малиот од дткање пред 10.000 луѓе на саем?! Или пак терминот му го отстапил на Аца Лукас?! :Р
(болд) Срце бе :pipi:
Нее, им го отстапи денот на Некст шлајм за да не испадне да не им дојде никој.
Инаку концертот на Слаткаристика е во фебруари во Метрополис арена.
Ако те интересира толку многу, да се организираме да се распрашаме картата колку ќе биде, да си обезбедиш навреме... Знам дека НЕ те занима, ама да понудам.
Ама сигурно нема да дојде никој на концертот, така да.. why try? :ангел:
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
(болд) Срце бе :pipi:
Нее, им го отстапи денот на Некст шлајм за да не испадне да не им дојде никој.
Инаку концертот на Слаткаристика е во фебруари во Метрополис арена.
Ако те интересира толку многу, да се организираме да се распрашаме картата колку ќе биде, да си обезбедиш навреме... Знам дека НЕ те занима, ама да понудам.
Ама сигурно нема да дојде никој на концертот, така да.. why try? :ангел:
Ар ју стјупид ор уот?

Знам дека ќе биде преполно (за жал). И на Аца на 26ти ќе биде преполно, па тоа не значи дека типот има квалитет. Знаеш како викаат, секое чудо 2-3 дена.

За разлика од вакви дегеноиди како овој, постојат и луѓе кои дооолго време опстојуваат на сцена поради квалитетот и сеуште полнат огромни стадиони како што полнеле некогаш. И не, не станува збро за никој наш, бидејќи кај нас нема квалитет, но има голем број на такви странски имиња.

Е да, и не ме цитирај со коментар од типот дека они имаат повеќе услови за да се пробијат бидејќи имаат повеќе пари бидејќи муабетот нема да ти држи вода.
 
S

smart ass

Гостин
абе ја не сум многу по слаткаров ама има вистина во рекламиве. Секој втор си потпевнува нешто од него. Сурова е реалноста :nesum:


Ааааа ја мислев над 50 страни неќе оди...бреј.

.брејј...цццц

инаку слаткар е уметник....кој ќе оди во САД(така ли..беше или??)...а овде држи лекции за живото..




а подобри 100 пати се...




 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Ар ју стјупид ор уот?

Знам дека ќе биде преполно (за жал). И на Аца на 26ти ќе биде преполно, па тоа не значи дека типот има квалитет. Знаеш како викаат, секое чудо 2-3 дена.

За разлика од вакви дегеноиди како овој, постојат и луѓе кои дооолго време опстојуваат на сцена поради квалитетот и сеуште полнат огромни стадиони како што полнеле некогаш. И не, не станува збро за никој наш, бидејќи кај нас нема квалитет, но има голем број на такви странски имиња.

Е да, и не ме цитирај со коментар од типот дека они имаат повеќе услови за да се пробијат бидејќи имаат повеќе пари бидејќи муабетот нема да ти држи вода.
Стјупид? It`s called sarcasm, sweetie :wink:
За болдот.. Каде, О каде спомнав дека имал пари ? :tapp: Патем, зошто го кажа тоа во множина?
Ми убацуваш зборови кои не сум ги напишала и работи кои не ги мислам. Реално кажано, тој веќе се `проби` на сценава (НАШАВА значи).
Знаеш ли од кога е во играва уствари?..ама Слаткар. Слаткаристика успеа да се пробие.
Аца Лукас е наркоман и пијаница, па поради песните има некои луѓе кои одат на такви ср*ња, како што кажа сам.
А зошто би оделе луѓето на концерт во голем број ако не е квалитетен изведувачот? Ај наведи ми една вредна, реална причина.
И да расчистиме...Ју ес еј из офф ! Нема Америка.
Вади нов албум. :back:
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
Не е више Слаткар. Кога сме веќе во кризава со турски серии, сега Слаткар е Шехерезад :pos2:
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Стјупид? It`s called sarcasm, sweetie :wink:
За болдот.. Каде, О каде спомнав дека имал пари ? :tapp: Патем, зошто го кажа тоа во множина?
Ми убацуваш зборови кои не сум ги напишала и работи кои не ги мислам. Реално кажано, тој веќе се `проби` на сценава (НАШАВА значи).
Знаеш ли од кога е во играва уствари?..ама Слаткар. Слаткаристика успеа да се пробие.
Аца Лукас е наркоман и пијаница, па поради песните има некои луѓе кои одат на такви ср*ња, како што кажа сам.
А зошто би оделе луѓето на концерт во голем број ако не е квалитетен изведувачот? Ај наведи ми една вредна, реална причина.
И да расчистиме...Ју ес еј из офф ! Нема Америка.
Вади нов албум. :back:
Па не спомена дека имал пари де. На кого и да му ги споменам тоа што го напишав погоре го добивам истиот одговор. ТИЕ ИМААТ ПАРИ.
Иначе знам од кога е на сцената и знам колку добри песни имаше со Единствена Опција и какви кретенски текстови има сега со кои ве вреѓа вас женските а вие мастурбирате на таквите кретенизми.
А за нов албум г’з ме заболе. Ќе се продаде како алва. Таков народ сме. За песнис не не бива. Ако е арен нека иде у странство да пее, да видиме дали таму ќе успее. Нека им ги ебе мајките и сестрите на сите кои ќе го слушаат па да видиш колку луѓе ќе собере.
Ајт поздрав!

(иначе кажав се што сакам да кажам, човеков ни за толку не вреди ама ај, затоа секој понатамошен цитат ќе го игнорирам. темава нема крај бидејќи не можеш на некого да му докажеш нешто иако тоа е очигледно. значи ова е мојот последен пост во оваа тема. чао пријатно.)
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Ааааа ја мислев над 50 страни неќе оди...бреј.

.брејј...цццц

инаку слаткар е уметник....кој ќе оди во САД(така ли..беше или??)...а овде држи лекции за живото..
зошто ми реплицираш мене ако можи да знам?!
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Батали настрана Јован и Елвир...сосем друг фазон се тие

Темава е за Слаткар. Сите заборавате кој беше Слаткар пред Слаткаристика Будало. Сите заборавате за Единствена Опција и сите само ги знаете Спушти се доле, Топ и Шопинг. Тоа е комерицјалата...Парите се вртат околу комерцијалните теми, сите добро знаеме за тоа. Значи секој естраден уметник во прв план му се парите, никој не се занимава со музика затоа што музиката му било љубов и не можел да се одели од тоа, нека не ве мамат со тоа. Значи како што кажав горе, сите знаете за Спушти се доле, Топ и Шопинг. Што не коментира некој за Еден живот, Да полетам, Остајме да пишувам и ред други...Тие траки се редат во сенка и се ствара лоша слика, а зошто е така, не ја знам причината, но сигурно така им одговара за тие тоа што го коментираат.

А за тоа рок/метал...зборот ми беше дека сите(поголем дел) на темава што го „плукаат“ Слаткар слушаат баш рок/метал музика. Тие што слушаат сосем трет тип музика си земаат право да коментираат за Слаткар, каде што немаат никаква основа во своите постови, само да се билдаат за џабе и за терет на модераторите на форумов. Како што немам обичај да постирам таму каде што не знам ништо за тоа, така тоа го барам од нив. Затоа ги молам да не поштедат од нивните „експертски“ постови.:smir:
Најверојатно затоа што самиот тој си ги стави тие траки во сенка...Добри беа се сложувам и го имав "рап тврдина" албумот ги слушав сите песни добри беа.АМА! главен и единствен виновник затоа што тие траки се фрлени во сенка е самиот Марко и никој друг.:smir:
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Слаткар е само еден пример на пропаѓањето на нашето општество одвнатре. Нема да трошам повеќе зборови на таков дебил. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom