Слаткар(истика)

Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Океј Мадер Факер ..моја грешка ..незнаев дека се пронајдуваш во неговите лирики ..натиго дајмиго ..терај си по твое ете ..:tapp:

дечко ако има дечкото проблеми со говорот сигурно неможе да биде рапер.нека земе нека се занимава со нешто друго.кога знае да спомнува пички курови значи нешто не е дораснат или нека мисли тој малку на култура а не да ми се прчи на тв...
има еден куп со говорни мани па не се занимаваат со курови.
па сега ти сватија оваа фора :smir:
Ти ќе му кажеш дали може или не ..ете го ..рапер е ..има мана ..а кога рецитира?е тогаш си рецитира убаво ..дај те молам не треси глупости ..нема врска маната со рапот ..кој што сака ќе прави ..
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Дечки ..не сум јас попален по слаткаристика ..не ни го слушам многу ..само кога сум во друштво ..дека сакаат некој ..и инсистираат да го пуштат тој ..ме мрзи да набројувам кои артисти ги слушам ..само ми е мака да слушам или читам ..кога некој одма се фаќа за неговите мани ..не само што е глупаво ..туку е недолично однесување ..не е убаво за мани да се фаќате ..за музиката ..серете што сакате прајте ..за тоа гајле ми е ..само него гајле му е вие што мислите за него ..има и попалени тинејџерки ..си зима пари дечкото ..ете ќе замини Америка ..нема да го гледате ..а тоа што ќе работи таму е негова работа ..дали ВЦиња ќе чистел или црви ќе собирал негова работа ..заш ви е гајле?!:nesum:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Имам повеќе репутација.
Провери Street Danca (со знаци) колку има. Слаткар е. Глуми попалена тинејџерка.


Како ја измери неговата големина? Знам дека има некоја статистика.
Баш сакам да видам, еве као, колку продадени цедеа од албумот, заработка, донирано на хуманиратни цели и сл?

Фала однапред и одназад.
Awwww, so sweet. Thank u. Haters make me famous :pipi:
(Не толку) Драго...створење. Не знаев дека толку си упатен во состојбата на моите зеленки. Да не сакаш да те воведам подлабоко во мојот профил и да ти откријам од каде се сум ги добила?
Или замоли ги надлежниве да ти откријат :wink:
Од кога тоа стана мерило за интелект? Оу, да.. Бот...овааај вот па ти имаш повеќе поенчиња. Автоматски тоа те прави најпаметен дури и во подфорум Авијација, реално гледано srsly.
Попалена тинејџерка не ни можам да бидам, а и не се обидувам да бидам. Ако се деси да поседувам екстра инфо за него и културава која страшно ме интересира и истото да го пренесувам 4 u suckers прави да доживувам оргазам од истото ?
Браво за теоријава, ме фасцинира колку има смисла.
Нема полза да се повторувам за суштество кое едноставно не капира.

Oh, n just 4 da record ... Веќе кажав дека Слаткар не оди никаде. Значи no USA, just some made-up Backstage shit. Чистењето на ве-циња останува за некој со плиток мозок ..Like some ppl.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.556
Поени од реакции
33.803
Бла бла бла, ми дојде, cranky сум, бла бла
Ценам посветеноста на постот. Стварно.
Ама прочитај што цитираш. И вториот пасус.
Доста читавме колку си блиска со Слаткар и слично.
Дај цифра. Бројка. Колку продадени албуми, колку кеш направи, дали донира дел, етц етц.. Што го прави голем.

За да го етикираме како ѕвезда мора да се однесува како ѕвезда.
Дур не видиме tit-slip, ништо од бизнисот кукло.
 

dacimf

безобразен
Член од
16 ноември 2009
Мислења
60
Поени од реакции
7
А шо да не сакаш за тебе тема да отвориме:tapp:
Oh... I can feel the love here.... :pipi:

Ценам посветеноста на постот. Стварно.
Ама прочитај што цитираш. И вториот пасус.
Доста читавме колку си блиска со Слаткар и слично.
Дај цифра. Бројка. Колку продадени албуми, колку кеш направи, дали донира дел, етц етц.. Што го прави голем.

За да го етикираме како ѕвезда мора да се однесува како ѕвезда.
Дур не видиме tit-slip, ништо од бизнисот кукло.
Слаткар... ѕвезда.... :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Слаткар, Стаклар, Дткалистика... ок ќе беше по малце некој пат кога некој е расположен да пушти некоја негова песна чисто од заебанција, ама ова е веќе претерано што се прави, и јајцава ми опаднаа од песните на пубертетлиите, слушајки ги по кафичите ептен ми скурчи и здосади веќе...
Едно иста глупава фаца ми се појавуе на фејсбук, некој квиз дали е бојли он или Тоше, и стварно се прашувам зашто господ ме казнил да живеам во држава каде преовладуваат дегенерици и дебил4иња..

Неговата музика нема врска со современиот рап или хип хоп туку само пцувања, кои пубертетлиите ги сакаат, велам пубертетлии зашто мислам дека нема жив човек поголем од 18 години што го слуша по цел ден и му се допаѓа неговата глупа музика..
Можам да се кладам дека сите оние пубертетлии што го слушаат Слаткар дека го слушаат на сила и не уживаат во неговите песни туку само се курчат и го имитираат и тоа ги прави со други зборови тешки сељаци...
За повеќе да биде слушан Марко, му препорачувам да си стави протеза на забите и да си нацрта пеѓи и да не става пудра ами да си ги истакне грозните акни..
Е тогаш ќе ги освои дефинитивно сите тинејџери :))))
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Ценам посветеноста на постот. Стварно.
Ама прочитај што цитираш. И вториот пасус.
Доста читавме колку си блиска со Слаткар и слично.
Дај цифра. Бројка. Колку продадени албуми, колку кеш направи, дали донира дел, етц етц.. Што го прави голем.

За да го етикираме како ѕвезда мора да се однесува како ѕвезда.
Дур не видиме tit-slip, ништо од бизнисот кукло.
Или очајно немаш некој поинтересна тема за забава и дискусија, или премногу те интересира Слаткар. Зошто па јас да ти кажам за неговиот успех и хуманост ?
Мислам дека доволно постови изнапишав на темава за инфо, а уствари за кој к*р. Не можам да се докажам со луѓе кои не разбираат. Дури испадна дека премногу сум реплицирала. Затоа и престанав да пишувам, а оттогаш кој го занимало нешто ме прашувал лично.
Ни јас не сум некоја најпаметна па да знам СЕ за него. Ама бидејќи ме интересира што се случува со него,Токсикологија и општо се за рапов во Македонија (за она кое мене ми се допаѓа) дознавам сама. Ги прашувам нив лично, пратам настапи, информации од нет и сл.
Секој може да биде информиран на ист левел ако се потруди.
И не е он некоја си ѕвезда. Го знаеме ние, Македонциве.. се прослави на домашна сцена. И го почитувам најмногу што не го боли к*р што зборат за него. Си го фураше и ќе го фура своето, без разлика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom