Слаткар(истика)

Член од
19 мај 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
486
Спотот му е одличен. Навистина оригинален. Секој нареден спот му е се поинтересен од претходниот. Одлично!!!
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
добро спотче скувал за ФМ се поштуе и темата :wink:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Од првото uploadирано видео за ФМ од пред околу 20 часа, до сега има 4.015 прегледи на youtube.
Сепак како што мислев, ова ќе биде најуспешен хит од албумот.
А за посетеноста на концертот, досега се изјасниле дека ќе присуствуваат 1.408, според facebook.

И конечно информацијата која ги интересираше повеќемина..
МЕГА концертот во Скопје ќе биде оддржан при крајот на октомври,наспрема почетокот на ноември. :wink:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
хахахах секоја чест за спотот ФМ ... смешки ејјј ....многу го поштуем човекот зш прави што кур сака.....пцуе ....и кур не го боли кој што мисли..и пак си го сакаат сите хахаха ...нешто што многу луѓе зборуваат но не спроведуваат тоа што зборуваат...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.734
Поени од реакции
71.275
Од првото uploadирано видео за ФМ од пред околу 20 часа, до сега има 4.015 прегледи на youtube.
Сепак како што мислев, ова ќе биде најуспешен хит од албумот.
А за посетеноста на концертот, досега се изјасниле дека ќе присуствуваат 1.408, според facebook.

И конечно информацијата која ги интересираше повеќемина..
МЕГА концертот во Скопје ќе биде оддржан при крајот на октомври,наспрема почетокот на ноември. :wink:
И јас се изјаснувам дека ќе присуствувам со задоволство:vozbud:
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Шо кур ти е да правиш нешто и да се надеваш дека че успејш ако првото нешто по кое се водиш е да немаш успех?

на времето начекав еден коментар од бивш HC рапер на некое видео од Слаткар на YouTube

Вака одеше: „ И јас сум HC, Underground, па никој не ме слуша не ме јебе 2% “

Ти си рапер ако те слушаат само фамилијата и женската, ама успешен си ко че го полниш антички без проблеми, а то дали пцујал женски и шознам др. во стихојте е чисто до стилот, тој пцуја, RNS успева да изрецитира срање доволно брзо за само тој да го разбери, lD има карактеристичен глас заради Хроничниот Хипер на Синус, Џака во песните филозофира и така натаму, Spirt писка ко да го ебава некој, Тони Зен користи едносложни рими, Маријачи прај големи паузи меѓу 2 збора и сл.. Секој рзлично.

Инаку: 2 pac, Eminem, Snoop Dog од американците, и Тони Зен, Слаткар, Скит, и др таму сите некад биле Hardcore Underground.

КОј е поуспешен, Еминем, или некој ХЦ шо уште не слушнале за него во гетото (американските маала) кај шо живеј, а не па настрана од Америка.

Кога само кога Greenout би го наполниле Антички?
А со „ Фреквенции “ и тие самите влегуваат во комерцијални води.

Се е бизнис и пари.

Читам дека дркате дека бил комерцијала,

Добро,

Тоше Проески, Владо Јанески, ABBA, Kid Rock, Britney и сл не се комерцијала?

Сите знајме она „ имаш 26 а живееш на грбот на мама ко лебар “ за кого е посветено
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Како некој може да земе и да го слуша овој се продаде за пари го слушаат деца од под 15 години и богами има и што да научат на секој 2 збор кара еве гледам еден мој брачед од 8 години го слушам со ги пеј песните кара пцуе. никаква уметност ама не е тој крив криви се тие што го слушат
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Како некој може да земе и да го слуша овој се продаде за пари го слушаат деца од под 15 години и богами има и што да научат на секој 2 збор кара еве гледам еден мој брачед од 8 години го слушам со ги пеј песните кара пцуе. никаква уметност ама не е тој крив криви се тие што го слушат
Во твојот муабет велиш,се продаде..значи асоцира на комерцијала...а што не е денеска комерцијала бе..ц ц ц..кај со андерграунд овде у Македонија..си свати дечко дека од андерграунд нема пари да си праи и почна комерцијала,ем пари,ем слава..негово си е..што вие тука го тупате,се продал ова она...
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
* ...а сВе гледала бивша ми од карши, инаку :) Таа од Шопинг не му е бивша во реалниов живот, таа е Јелена, манекенка која апла личи на Ана Момировска - вистинската бивша :wink: Не е до толку будала да снима спот со бившата :)

А и да..
Добро бе, па кој ги тера тие ваши 8 годишни да го слушаат Слаткар? Тој не се наметнува, а и не ни може да се наметнува себе, својата музика, стилот и се по ред.
Виновни се родителите на тоа дете, ако веќе ви пречат сите тие пцовки. Виновни се што денешните генерации се далеку `понапредни` од оние порано.
Актуелен е, ако не им се слуша никој не ги тера.
Можеби ќе разберете некогаш дека пцовките се употребени за поубав дофат на целата приказна, за пореална слика.. А реалноста,вистината боли :wink: Па и вие самите ги употребувате истите фрази, незнам кој ќе се излаже да каже дека не е така. Дури и несвесно попримате новини.
И за комерцијалата мислам дека се отворивме од објаснување страни и страни наназад.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.558
Поени од реакции
33.809
Бан за Street Dance (со знаци), почна да личи на спамер. :icon_lol:
10 реченици а ништо кажано.

Бара некоја си длабочина во целиов хаус, родители криви, пцуење со некаква реална вистина која боли, а уствари бит добар за фрцкање на женските газиња пополнето со some gangta shit lyrics. Разбравме, аман. Актуелен е. Браво за него. Ама 150 за карта не му давам! Ај брат ми ќе ми долови амбиентот каков е бил. :icon_lol:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Како некој може да земе и да го слуша овој се продаде за пари го слушаат деца од под 15 години и богами има и што да научат на секој 2 збор кара еве гледам еден мој брачед од 8 години го слушам со ги пеј песните кара пцуе. никаква уметност ама не е тој крив криви се тие што го слушат
А значи Слаткар е крив што го слушаат деца од 8 години. Тука има нешто до родителите не е до Слаткар работата. Ако родителите на децата мислат дека Слаткар е лош за нивното дете фино лепо кога ќе го видат на телевизија ќе ја сменат програмата и крај. Стварно за некои глупости се фаќате само колку да се кажело нешто против:tapp:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
150? А да ти даде 150 да одиш кај него на концерт, би одел? Јас не.
Велики, молим те.
Толку многу народ имаше у Охрид, ќе биде пуно и кај нас во Струмица, и верувај нема да има само навлажнети, туку ќе има и некои кои ќе сакаат да видат што се дешава, да проценат дали е квалитет и во живо, или ќе се уверат во спротивното, што ти го тврдиш.

И мислиш гајле му е на некој што ти нема да одиш?
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Велики, молим те.
Толку многу народ имаше у Охрид, ќе биде пуно и кај нас во Струмица, и верувај нема да има само навлажнети, туку ќе има и некои кои ќе сакаат да видат што се дешава, да проценат дали е квалитет и во живо, или ќе се уверат во спротивното, што ти го тврдиш.

И мислиш гајле му е на некој што ти нема да одиш?
Ееех, ако треба да берам гајле дали на некому му е гајле за моите постови и дали ќе одам на концерт или не, тешко мене. Ја онака да се избацам и да си постирам мое мислење околу ,,одењето на концерти кај овој Слаткарот''.

Во Охрид кога имаше концерт поминував покрај антички и видов бајги гужва, мора да признам дека бев изненаден. Али кога ги гледав кој се и што се во публика ми стана јасно, 90% беа 15 годишни ,,навлажнети''. То е то.
 
U

UniqueGirl

Гостин
* ...а сВе гледала бивша ми од карши, инаку :) Таа од Шопинг не му е бивша во реалниов живот, таа е Јелена, манекенка која апла личи на Ана Момировска - вистинската бивша :wink: Не е до толку будала да снима спот со бившата :)

А и да..
Добро бе, па кој ги тера тие ваши 8 годишни да го слушаат Слаткар? Тој не се наметнува, а и не ни може да се наметнува себе, својата музика, стилот и се по ред.
Виновни се родителите на тоа дете, ако веќе ви пречат сите тие пцовки. Виновни се што денешните генерации се далеку `понапредни` од оние порано.
Актуелен е, ако не им се слуша никој не ги тера.
Можеби ќе разберете некогаш дека пцовките се употребени за поубав дофат на целата приказна, за пореална слика.. А реалноста,вистината боли :wink: Па и вие самите ги употребувате истите фрази, незнам кој ќе се излаже да каже дека не е така. Дури и несвесно попримате новини.
И за комерцијалата мислам дека се отворивме од објаснување страни и страни наназад.
Пер..се читаш ли шо пишуеш?!
Која реална слика молимте ?

"вади гаќи одма чекаат кадар од твојата недепилирана пичондра?"
whateva..ако продужиш со твојава поддршка на наредниот спот можда ќе не изненадиш и со твое присуство па ќе мастурбираме и на тебе:kesa:
U like dirty right? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom