Слаткар(истика)

S

StormRage

Гостин
1. Само Спушти Се Доле ја знајш ???? Види прослушај нешто друго негово. Сите се запнале за таа песна.
2. Од каде инфово за Струга??? Јас бев лично на тој настап и немаше ништо слично на тоа. Пак викале на мајк Слаткар се напуцува на осмооделенци. Господ да чува и да брани што не ќе се измисли.:tapp::tapp:
па последно спушти се доле е чув пред 2-3 сати... а за ова е само онака не знам дали било вистина...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
па последно спушти се доле е чув пред 2-3 сати... а за ова е само онака не знам дали било вистина...
Братче, нешто да ти кажам сега. И Едо што го слушаш имаше хит Бомба ако се сеќаваш, но никој не рече лош збор за него, затоа што има ред број траки кој вредат. Така и Слаткар, има доста добри траки кој треба да се почитуваат. Можеби не е на реноме на Едо, но не треба да се создава погрешна слика заради Спушти се доле, Топ и Шопинг. А тоа за Струга, чиста шпекулација, нема ни 0% вистина во тоа.:smir:
 
Член од
24 август 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
Ајде и јас да се замешам у дискусијава :)
И јас сум сведок на настанот типот што правеше `L ми е многу добар пријател и стоев во негова близина. Не приметив дека бил тој ама добро видов и слушнав кога Слаткар го викаше да се каче на бината, не ми изгледаше онака насилно се додека не му речи на Диџејот да ја исклуче музиката, и овој почна да пцуе. Беше што беше... За едно пола саат еве го пак му вика да ја исклучат музиката и кажува дека некој го испрскал со пиво ама беше малку смирен. Кога веке почна да ги пее песните од почеток испаднав надвор затоа што беше загушно внатре и имаше што да видам половина од публиката испаднала надвор :pos2: .. Може да се каже дека внатре имаше повеке основци а помалку средношколци :D ... Како и дае журката беше супер ама тешки се шансите Слаткар да се врате пак во Кавадарци. Хмм не баш затоа што се мува со една од Кавадарци, скапаа во терената цела ден :nesvest:
 
S

StormRage

Гостин
Братче, нешто да ти кажам сега. И Едо што го слушаш имаше хит Бомба ако се сеќаваш, но никој не рече лош збор за него, затоа што има ред број траки кој вредат. Така и Слаткар, има доста добри траки кој треба да се почитуваат. Можеби не е на реноме на Едо, но не треба да се создава погрешна слика заради Спушти се доле, Топ и Шопинг. А тоа за Струга, чиста шпекулација, нема ни 0% вистина во тоа.:smir:
да добро се сеќавам... ја бев првиот шо престана да ја слуша Бомба од ко почнае сите други... пошо сепак беше минимум... а слаткар... не е само со една срање туку од ко стана познат веќе се му е под минус
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
да добро се сеќавам... ја бев првиот шо престана да ја слуша Бомба од ко почнае сите други... пошо сепак беше минимум... а слаткар... не е само со една срање туку од ко стана познат веќе се му е под минус
Знам за кој велиш...Шопинг, Топ и Спушти се Доле (иако и со нив сака да каже нешто, а не ги почитувам ни јас лично). Но секој во својата кариера треба да помине низ тоа. Слушни ги Да Полетам, Остајме да Пишувам, Сите моменти...Поздрав:wink:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.579
Поени од реакции
29.037
еј па ова е 100та страна!
јубилејна 100 на отапувањето
јубилејна попусто потрошена тема на кајгана форум
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Дефинитивно правите од мува - СЛОН! Какви измислици, ја правите приказната според ваше сценарио,како што ВАС ви одговара. Зошто некој фан од Кавадарци не го потврди истово? Или било што поврзано со сите тие муабети.
Прво викате дека имало гужва било загушливо,поради што сте излегле надвор и сега одеднаш сите тие однатре се нашле надвор.
ПлиииииЗ ! :shout:
А и Слаткар ..се мувал со некоја Кавадарчанка... :tapp: :tapp:
Што да правиме муабет понатаму? Никој неможе да ме убеди во тоа.
Ајде уште некој фејк муабет ...

За тоа во Струга - уште една шпекулација. Имав прилика да видам слики од настапот и како што ми пренесе другарот кој беше диџеј таму, не слушнав ништо за ова и дефинитивно е лага. Ете погоре и сами Стружани ви го кажаа истото.
Прво само го плукавте, сега и измислувате приказни.
Дај, гет а лајф веќе... Незнам што цел вадите од ова. :бодам_очи:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
А и Слаткар ..се мувал со некоја Кавадарчанка... :tapp: :tapp:
Што да правиме муабет понатаму? Никој неможе да ме убеди во тоа.
Зошто? Геј е? Ха.
Муабетов стигна на ниво на DIJAMANTE.

КАРОЛИНА СМЕНИЛА САМА ГУМАТА НА КОЛАТА тема.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Зошто? Геј е? Ха.
Муабетов стигна на ниво на DIJAMANTE.

КАРОЛИНА СМЕНИЛА САМА ГУМАТА НА КОЛАТА тема.
Господе, немам попаметна работа од замарање со некој како Дијаманте со Каролина. :tapp:
Искажав мислење едноставно, мислам затоа сме и тука. :а?:
Мое е мое, твое е твое :smir:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Па досега се покажа со некакво познавање. (па и лично)
Па многу чудно се постави на тоа дека Слаткар се смувал со девојче.
Незнам што имаше воопшто чудно, не пак некој да пробува да те убеди.

Unless, he's gay.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
да добро се сеќавам... ја бев првиот шо престана да ја слуша Бомба од ко почнае сите други... пошо сепак беше минимум... а слаткар... не е само со една срање туку од ко стана познат веќе се му е под минус
Си престанал да ја слушаш затоа што сите почнале да ја слушаат? :uvo:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ike
Член од
29 август 2009
Мислења
134
Поени од реакции
19
не е тајна... ако сакаш само брзински во моментов шо ми се врти



накратко... и сеа убеди ме дека слаткар е подобар
sea slusas ova ???? pa ova e 2006 ili 2007!!!
tolku znaes od rap sea pocna da slusas i aj slatkar vakov slatkar takov. nemozes da sporedues edo i slatkar toa e mn jasno ama nemozes ni da go plukas slatkar za 2 3 pesni.ima dr pesni koi sa mn dobri!!! samo treba da gi potrazis!!!!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ike
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Си престанал да ја слушаш затоа што сите почнале да ја слушаат? :uvo:
мислам, лилаааа јас сум понапреден од сите
Ќе слушам тоа шо никој не го слуша не паѓам на нивно ниво за да слушам тоа што го слушаат сите:toe:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Xak

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
мислам, лилаааа јас сум понапреден од сите
Ќе слушам тоа шо никој не го слуша не паѓам на нивно ниво за да слушам тоа што го слушаат сите:toe:
Уф. Слаткар да го имаше сакразмов.
Можеби ќе беше поинтересен за слушање.



Srsly doubt that.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom