Слаткар(истика)

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
И што дека тепка типчето ?
Не чини да се исмејуваш на вакви работи, може да ви се врати. Вродена говорна мана, како божем сакал да ја има.:toe:

И покрај тоа се труди да направи нешто. Јас незнам како може толку да мразите човек кој лично не го знаете. Ко божем ви убил нешто од фамилија ...:jaj:
значи кажав у постот дека сум нечоек на моменти шо ич не чини...тоа е тоа...:smir:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
А бе дечки се е во ред, озбилно нема проблем.
Не го гледате тоа со мој очи затоа и е нормално да не се разбираме. Дента кога ќе го видите тоа што јас го гледам (а верувајте кога тогаш ќе дојде...се надевам) ќе го сватите мојот став а и тој на останатите.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Слаткар е шутрак, не го бива за свирка, изгледа одвратно, башка ме потсетува на еден сличен како него мајмун од моето опкружување.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Значи во нашава Македонија има едно чудо хејтери. Го напаѓате детево како којзнае што да ви згрешило.Јас бев присутен на неговиот концерт во Охрид и можам да кажам дека он, заедно со екипата од Токсикологија, направија концерт каков што досега нема направено ниеден рапер во Македонија. Лесно е да се јачате и да плукате по форуми и да величите некои други пропали имиња од нашата рап сцена. Одма ќе ми реплицирате дека станал комерцијален...па што ако.Сите музичари кои малку повеќе се издвојуваат од другите и се нијанса поквалитетни. стануваат комерцијални -меѓутоа сепак треба од нешто да се живее.Кога ги читам претходните коментари си викам како е можно да има ваква омраза кај нашиот народ кон едно дете кое има интересни текстови и кое е пет класи поталентирано од сите hc рапери кај нас. Меѓутоа нормално е кај нас, се што малку се издвојува од останатата маса, да биде исплукувано и омаловажувано, за на крај сите да си останеме сити и задоволни што сме ги истуриле фрустрациите и зависта на овој форум.
СЛАТКАРИСТИКА RESPECT!!!
Значи според тебе, сите добри музичари се комерцијала?
Ооди бе таму, ти ќе ми збориш.
Не викам дека нема глупи луѓе кои не гледаат подалеку од носот, и се што е непознато и што се издвојува го плукаат и омаловажуваат, ама слаткар ниту е непознат, ниту се издвојува.
Уште едно детиште, кое почнало со некаков добар стил и пеел за душа, му било супер со другарите затоа што вистински го почитувале, за после да се уништи и да прави песни за малолетната публика која влажни гаќици на се` што излегло од ЈЈ продукција.
Тоа, не е за поздрав. И со право го плукаат.
Едно само не ми е јасно, зошто сите кои немаат со какви аргументи да не побијат, велат дека сме хејтери? Не ли може, едноставно да не ни се допаѓа неговото.. што и да е, па затоа да зборуваме?
Слаткаристика, не е за респект.
 
В

Вори

Гостин
Друже да те прашам нешто? :)

Доага Слаткар во Струмица,му одам на настап и јас сум сељак ли ? :)

Фала за одговорот.

btw шо музика слушаш ако не е тајна ? :)
Абе ти можеш да не си сељак,и верувам дека не си..ама едноставно таков сум,го мразам него,зашто во Гостиваров само сељаците го слушаат.

Иначе јас слушам рок,(некогаш и метал)
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Едно само не ми е јасно, зошто сите кои немаат со какви аргументи да не побијат, велат дека сме хејтери? Не ли може, едноставно да не ни се допаѓа неговото.. што и да е, па затоа да зборуваме?
Слаткаристика, не е за респект.
Може да ти се допаѓа, може и да не ти се допаѓа, ама да го плукаш (константно) дека дтка, и да ги омаловажуваш другите што го слушаат е друго.
Имаше едни си кажаа дека не и се свиѓа и толку, а имаше и уште има такви што дури и не убедуваат дека не треба да го слушаме. Јас еве на пример за три постови добив црвенки со објаснување: еби се и мрш за третиот не ми текнува.

За кои аргументи зборуваш? Дека е комерцијала или...?
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Абе ти можеш да не си сељак,и верувам дека не си..ама едноставно таков сум,го мразам него,зашто во Гостиваров само сељаците го слушаат.

Иначе јас слушам рок,(некогаш и метал)

Друже види сеа. Секој си има свој вкус на музика. Некој слушаат тешка шабанарија,нивно право си е можеби тоа ги прави весели и ги расположува. Пример јас рок не слушам,а метал не ни помислувам па никој не нарекувам сељак затоа што слуша таква музика.

:smir:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Друже види сеа. Секој си има свој вкус на музика. Некој слушаат тешка шабанарија,нивно право си е можеби тоа ги прави весели и ги расположува. Пример јас рок не слушам,а метал не ни помислувам па никој не нарекувам сељак затоа што слуша таква музика.

:smir:
Да ама во Гостивар такви се децата сељаци поштувам и јас тоа дека има свој ама дека овде кај се за нигде тоа е друга работа.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
И пак сите скокнавте да се тепате за тоа кој е во право а кој не е. Не знам зошто не го прочитате EnergieNo.1 над мене и не сфатите дека станува збор за различни вкусови за музика. Јас Слаткар не го сакам, не го поднесувам, ниту можам да го слушам. Но тоа не ми дава за право да му кажувам на некој дали да го слуша или не.
Како и да е, малку од оние кои ја следат рап сцената го кажале своето мислење на темава. Наместо да се тепаме со докажувања дали вреди или не, да им оставиме малку простор на оние кои навистина слушаат рап, да продискутираат.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
И пак сите скокнавте да се тепате за тоа кој е во право а кој не е. Не знам зошто не го прочитате EnergieNo.1 над мене и не сфатите дека станува збор за различни вкусови за музика. Јас Слаткар не го сакам, не го поднесувам, ниту можам да го слушам. Но тоа не ми дава за право да му кажувам на некој дали да го слуша или не.
Како и да е, малку од оние кои ја следат рап сцената го кажале своето мислење на темава. Наместо да се тепаме со докажувања дали вреди или не, да им оставиме малку простор на оние кои навистина слушаат рап, да продискутираат.

И јас тоа цело време во повекето постови сакам да го кажам друже.
Значи секој си има свој вкус на музика што сака да ја слуша и што ја слуша,музика што него го прави да е расположен,весел и такви ствари. Пример тебе транс музиката те прави расположен,мене еве од Слаткар,трет некои металци и т.н значи секој си одбира што сака да слуша и неможе мене некој да ме натера да не слушам песни од Слаткар.

А како што гледам на темава освен коментарите од типот "сељак е " "комерцијала е " " пее за пички " и коментарите за неговите недостатоци(знаете за што мислам) не прочитав еден коментар за неговите песни,албумот со Скит во ЕО кога беа и албумот сега како соло-изведувач.:toe:
 
В

Вори

Гостин
Те разбирам..ти го сакаш него приме,јас го сакам Лени Кравитз..фала Богу,ствар укус е тоа.
Ама сите во градот мој што го слушаат него се сељаци,и за мене Слаткар е сељак а за тебе Чак Норис..:smir:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
И јас тоа цело време во повекето постови сакам да го кажам друже.
Значи секој си има свој вкус на музика што сака да ја слуша и што ја слуша,музика што него го прави да е расположен,весел и такви ствари. Пример тебе транс музиката те прави расположен,мене еве од Слаткар,трет некои металци и т.н значи секој си одбира што сака да слуша и неможе мене некој да ме натера да не слушам песни од Слаткар.

А како што гледам на темава освен коментарите од типот "сељак е " "комерцијала е " " пее за пички " и коментарите за неговите недостатоци(знаете за што мислам) не прочитав еден коментар за неговите песни,албумот со Скит во ЕО кога беа и албумот сега како соло-изведувач.:toe:
Едно време се дружев така малку повеќе со луѓе кои слушаат (и создаваат) рап музика. Тогаш за Слаткар знаев како за еден од најпочитуваните и највредните рапери во Македонија. Сите негови инструментали беа без конкуренција, и не знам како успеал, но ретко кој можеше да најде негов инструментал на интернет. Работеше со супер екипа и правеше добра музика... А она што го прави денес само ја уништува сликата која многумина ја имаа созададено за него.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Те разбирам..ти го сакаш него приме,јас го сакам Лени Кравитз..фала Богу,ствар укус е тоа.
Ама сите во градот мој што го слушаат него се сељаци,и за мене Слаткар е сељак а за тебе Чак Норис..:smir:
Лени Кравитз,поштувам. Закон е човекот. Слушам 3-4 песни од него што доста ми се допагаат и ми го подобруваат расположението,посебно Are You Gonna Go My Way.
Сепак како што некои песни од Лени Кравитз ме прават расположен,така и некои од Слаткар го прават истото.


Едно време се дружев така малку повеќе со луѓе кои слушаат (и создаваат) рап музика. Тогаш за Слаткар знаев како за еден од најпочитуваните и највредните рапери во Македонија. Сите негови инструментали беа без конкуренција, и не знам како успеал, но ретко кој можеше да најде негов инструментал на интернет. Работеше со супер екипа и правеше добра музика... А она што го прави денес само ја уништува сликата која многумина ја имаа созададено за него.
Знаеме убаво друже дека не е Слаткар оној истиот кога беше во ЕО и кога правеше стварно супер песни. Но сепак и новиот албум не е лош(со исклучок на Шопинг,Топ и уше 1-2.)
Поз.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Курво не се дери магла:haha:....Што офтопик начукавте:tapp:Стварно не ми е јасно зошто се карате кој каква музика сака и мрази?:xD: кој каква сака таква ке си слуша тоа е негово право а ние немаме право да го вреѓаме зошто слуша Метал на пример или Поп тоа е:toe: Јас на Пример слушам секаква ама баш секаква музика така да не ми пречи ништо:vozbud:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Замислите ситуација. Идеш со девојка ти на концерт/журка на Слаткар. Ги знаете неговите текстови и си пеете: Свршавам на твојата плава коса, кучко, курво, ти си топ да те ебам и тако даље. Јако нели.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom