Слаткар(истика)

Член од
5 април 2009
Мислења
151
Поени од реакции
15
да, да ...сееекако :)

одредени личности т.н. `хејтери` што с*рат овде ги посетуваат настапите и концертите :baeh: Никој не може да ме разубеди, кога самата имам видено :) Само незнам што е поентата.. Мислите дека сте кул ако го дисате ? :pos2: Мислите дека 2% од ова Слаткар има прочитано или му е гајле за било кое ваше мислење? Тој си фура со своето, вие можете да го дисате без престан.. Човекот си го исполни сонот за успешен концерт, доби уште тродупло фанови и хејтери :) а што следува натаму од него сами ќе видите :smir:
Значи тие што се хејтери не смеат да слушаат негови песни...А како да бидеш нечиј"хејтер" ако не си видел што твори,дали ти се сфиѓа?онака на невидено?Јас го имам слушнато слаткар како звучи пред некои 3 години,кога можеше да се класифицира како рапер,сега не може ни како хип хопер,искрено,кога нема талент нема,дечкото ја утнал поентата на рапот,тоа не е љубов кон музиката,сам си кажува дека го интересира само кешот.Инаку не мислам дека сум кул ако го дисам,на крај на краиштата форумот е за да се истакне нечие мислење,не е битно кое и на која тема.И не го мразам пошто кења у секој текст(тоа им го оставам на женските да го сфатат),дечкото едноставно не заслужил да биде толку познат,пошто нема некој талент,а од таквите како него,Зен Мастер и компанија,асалниот рап не стига да се пробие,така е тука,така е и секаде во светот.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Значи тие што се хејтери не смеат да слушаат негови песни...А како да бидеш нечиј"хејтер" ако не си видел што твори,дали ти се сфиѓа?онака на невидено?Јас го имам слушнато слаткар како звучи пред некои 3 години,кога можеше да се класифицира како рапер,сега не може ни како хип хопер,искрено,кога нема талент нема,дечкото ја утнал поентата на рапот,тоа не е љубов кон музиката,сам си кажува дека го интересира само кешот.Инаку не мислам дека сум кул ако го дисам,на крај на краиштата форумот е за да се истакне нечие мислење,не е битно кое и на која тема.И не го мразам пошто кења у секој текст(тоа им го оставам на женските да го сфатат),дечкото едноставно не заслужил да биде толку познат,пошто нема некој талент,а од таквите како него,Зен Мастер и компанија,асалниот рап не стига да се пробие,така е тука,така е и секаде во светот.
Тоа е твое мислење за неговиот квалитет.
Јас зборував за `хејтери` кои се редовни на настапите, за тоа неможеш да кажеш дека си дошол само за да видиш што твори и да почнеш да плукаш по него и неговото дело. Или тоа е некој нов вид хејтери кои се чести посетители на настаните на кои присуствува и Слаткар? Само колку да слушнат, а? :nenene:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
самиот кажа...можеби порано не бил ама сега немојш да кажиш дека не е комерцијала...и ACHQ секоја чест шо ти текна :) само што докажа дека не е способен сам да напиши песна
Слаткар значи искористи дел од песната на Пинк Флојд и со свој текст ја комбинира. Текстот е негов, музиката превземена од песната на Пинк Флојд.
Од нашата естрада значи...Тоше Проески (RIP), Каролина, Владо Јаневски и ред други артисти кога препевале некоја песна од странски туѓ автор значело дека биле неспособни сами да напишат песна?:smir:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.546
Поени од реакции
33.763
Слаткар значи искористи дел од песната на Пинк Флојд и со свој текст ја комбинира. Текстот е негов, музиката превземена од песната на Пинк Флојд.
Од нашата естрада значи...Тоше Проески (RIP), Каролина, Владо Јаневски и ред други артисти кога препевале некоја песна од странски туѓ автор значело дека биле неспособни сами да напишат песна?:smir:
Леле каков идиоот :pos:

Во споредбата на двете видеа веќе го имам најниското можно мислење за Слаткар.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Слаткар значи искористи дел од песната на Пинк Флојд и со свој текст ја комбинира. Текстот е негов, музиката превземена од песната на Пинк Флојд.
Од нашата естрада значи...Тоше Проески (RIP), Каролина, Владо Јаневски и ред други артисти кога препевале некоја песна од странски туѓ автор значело дека биле неспособни сами да напишат песна?:smir:
Едно е да препееш песна, сосема друго е ја украдеш музиката и твој текст да вметнеш:smir:
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Леле каков идиоот :pos:

Во споредбата на двете видеа веќе го имам најниското можно мислење за Слаткар.
Исто.

Едно е да препееш песна, сосема друго е ја украдеш музиката и твој текст да вметнеш:smir:
Нека му стегне David Gilmour тужба...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Едно е да препееш песна, сосема друго е ја украдеш музиката и твој текст да вметнеш:smir:
хмммм...мислев на плагијат...лошо потенцирав

Тоше Проески - Ледена / Despina Vandi - Christougenna
Kаролина - Се Лажам Себе / Ozzy Osbourne - I Just Want You
Kаролина - Чуден Дожд / The Weather Girls - It's Raining Men


ова се дел...
И поради ова ги оспоруваш нивните квалитети?:smir:

посети ја темава:helou:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Зад секоја успешна личност , стои успешна група хејтери :jaj: Колку е успешен слаткар :nesum: тоа незнам.
Јас знам и многу други :)
Си ја шитна и екипата,почна да снима со Тони Сенф и Џеј Џеј оу Џи
Значи ради рапери како него,Цврчак,Елвир Мекица и така натаму вистинските рап групи не стигнаа да се пробијат,

затоа ако сакате асален мк рап слушнете нешто од СТР2,дефинитивно најдоброто од македонија,во секој поглед.[/quote]

Сакаш да кажеш дека елвир е рапер?!? А тоа не стигнаа да се пробијат читни малку повеќе на темава и ќе вдиш што се сере за тоа пробивање(т.е. Комерцијалата)!!!

Е сеа STR2 се добри али пак тука се е разлика на вкусови! Јас искрено мислам дека САФ е најдоброто од Македонија. Ела побиј го тоа!

самиот кажа...можеби порано не бил ама сега немојш да кажиш дека не е комерцијала...
Добро бе! Што има лошо во тоа да си комерцијала дај одговорете 3 пати прашувам нема одговор!
Ти смета што е комерцијала?
(чекам одговор)
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Абе, а што се случи со концерт4ево на Правачот на слатките работи?
Уште не е во реализационен план?
Ајде бе, јас како „хејтер“, мора да присуствувам редовно таму.
Ние [јас, BliND, Dark King и Nightwalker], како највечи хејтери у маало, со нетрпение го чекаме „настанот на деценијата“.
:salut: *facepalm*
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Леле каков идиоот :pos:

Во споредбата на двете видеа веќе го имам најниското можно мислење за Слаткар.
Чекај, а Еминем што имаше пари да и плати на Dido да му учествува у рефренот на Stan, значи дека не е плагијатор само затоа што е богат?


Особено во рап музиката, премногу често артистите користат други музички парчиња, и тука нема ништо страшно. Али ако е пак само за пљампање, be my guests...
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Абе, а што се случи со концерт4ево на Правачот на слатките работи?
Уште не е во реализационен план?
Ајде бе, јас како „хејтер“, мора да присуствувам редовно таму.
Ние [јас, BliND, Dark King и Nightwalker], како највечи хејтери у маало, со нетрпение го чекаме „настанот на деценијата“.
:salut: *facepalm*
Со жалење морам да ве известам дека тој настан веќе беше реализиран.






25. јули 2009.

Слаткар триумфираше во Античкиот театар

Завчерашниот концерт на Слаткаристика во Охрид, на локацијата Антички театар, ги оправда очекувањата – помина еуфорично.
Како што ни соопштија организаторите – продукцијата Јованов рекордс, концертот го проследија околу 3.000 фанови на Слаткар, од кои околу 2.300 купија влезница, што е неверојатно висока бројка, особено за изведувач од новата генерација.

На охридскиот концерт Слаткар и неговите гости – Тони Зен и Токсикологија, ги промовираа песните од актуелното CD Скаткаристика будало, едно од најпродаваните овој период во Македонија.


Извор: МММ >>>>> http://mmm.com.mk/?ItemID=5A7FE8DF0EC84F4C8ED323860CFBCCE2
 
D

DartWader

Гостин
+ ја има и Dido во спотот на песната. Јас никаде не прочитав Слаткар ft. Pink Floyd...
Штета не функционираат законите за авторски права во Македонија иначе Слаткар ке миеше садови да ги отплати...:nenene:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Wikipedia напиша:
"Stan" is the third single from The Marshall Mathers LP, by rapper Eminem featuring Dido.
+ ја има и Dido во спотот на песната. Јас никаде не прочитав Слаткар ft. Pink Floyd...
Wikipedia напиша:
The Marshall Mathers LP is the second studio album by American rapper Eminem, released in 2000
Штета не функционираат законите за авторски права во Македонија иначе Слаткар ке миеше садови да ги отплати...
Wikipedia напиша:
"Thank You" is a song by Dido. The song made its first appearance in 1998, on the soundtrack of Sliding Doors,
Епа како бе после да немам предрасуди за луѓето шо серат на темава, не знаат ни Википедија да отворат као што треба.

Не верувам дека Слаткар ги исконтактирал за авторски права Пинк Флојд (замисли :icon_lol: ) али тоа што го направил не е ништо ново, светски познати рапери земаат делови или цели песни едни од други.
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Епа како бе после да немам предрасуди за луѓето шо серат на темава, не знаат ни Википедија да отворат као што треба.

Не верувам дека Слаткар ги исконтактирал за авторски права Пинк Флојд (замисли :icon_lol: ) али тоа што го направил не е ништо ново, светски познати рапери земаат делови или цели песни едни од други.
Има, ама за да направи некој така знаеш колку луѓето серат на него? Сепак големите си се големи. Сигурно се допитале барем дали можат да земаат делови. И, мислам дека авторските права после некое време сеотстрануваат доколку не се под заштита или препишани на некој друг.

И оние познатите ќе ги споредуваш со Слаткар? Слаткар само може да ти ја испосере мелодијата или битот. Познатите праат нешто што вреди. Затоа и се познати - Логично. Или? :smir:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
хмммм...мислев на плагијат...лошо потенцирав

Тоше Проески - Ледена / Despina Vandi - Christougenna
Kаролина - Се Лажам Себе / Ozzy Osbourne - I Just Want You
Kаролина - Чуден Дожд / The Weather Girls - It's Raining Men


ова се дел...
И поради ова ги оспоруваш нивните квалитети?:smir:

посети ја темава:helou:

Зирнете де низ темава...Не е Слаткар ЕДИНСТВЕН што превзел музика од некој туѓ автор во Македонија.

Ако Тоше Проески превзел некој инструментал од туѓа странска песна и го препеал со негов текст, тоа треба да ги оспори неговите квалитети????
Или пак Владо Јаневски, Каролина и остали од Мак сцената.

Туку мора да се се*е Слаткар не знае да направи, треба ова...треба она....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom