Слаткар(истика)

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Рапот е направен да ги деградира комерцијалните вредности па сега ти види што пречи во сликава!??!?!?:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:



Па добро како може да сметаш нешто дека е дел од музиката која ја сакаш ако истата е насочена против такви срања. Рапот е направен за да се избега од комерцијалните проповедања, ама не било која песна во која има рап, туу оние кои стварно потекнуваат на старата школа.

Бедно е што оваа музика се самоуништува со она за што беше створена да уништи.

А типот огоре е во право тоа не рап тоа е срање.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Мислев лично тебе шо ти пречи? Ако ти пречи слушај си underground :) :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Рапот е направен да ги деградира комерцијалните вредности па сега ти види што пречи во сликава!??!?!?:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:



Па добро како може да сметаш нешто дека е дел од музиката која ја сакаш ако истата е насочена против такви срања. Рапот е направен за да се избега од комерцијалните проповедања, ама не било која песна во која има рап, туу оние кои стварно потекнуваат на старата школа.

Бедно е што оваа музика се самоуништува со она за што беше створена да уништи.

А типот огоре е во право тоа не рап тоа е срање.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
да сумираме, вие го браните рапот од старата школа? ако да, ондак слушајте си таков рап, не трујте теми...благодарам
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Слаткар го слушала цела нација, па да не уништам генерализирањето на Street Dance (so znaci) почнувам религиозно да го пратам дечкото и ќе присуствувам на неговиот настап ако го има во Струмица.


Фала Street Dance (so znaci) на просветлувањето.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
да сумираме, вие го браните рапот од старата школа?
Точен одговор.
А ова денешново, што и да е, на кое женските се тресат, а машките се диват, не е рап. Не е ни во истиот поштенски код со рап. Не е ни во истиот поштенски код со најдалечното место од околината на рапот.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Точен одговор.
А ова денешново, што и да е, на кое женските се тресат, а машките се диват, не е рап. Не е ни во истиот поштенски код со рап. Не е ни во истиот поштенски код со најдалечното место од околината на рапот.
Музиката на Слаткар е боље од рапот. Според неговите фанови зашто едноставно тој што го прави не е рап.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Точен одговор.
А ова денешново, што и да е, на кое женските се тресат, а машките се диват, не е рап. Не е ни во истиот поштенски код со рап. Не е ни во истиот поштенски код со најдалечното место од околината на рапот.
може тоа “ѓубре“ не е вредно да се нарече рап, ниту пак е доволно добро или блиску како што викаш до рап, но се дур е составен од рап елементи и рапување, ке се класифицира како рап...лош/срање/нерап/глуп/смотан али рап :)
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Музиката на Слаткар е боље од рапот. Според неговите фанови зашто едноставно тој што го прави не е рап.
Слаткар е новиот Messiah, неговата Севишност, и Отецот, и Синот, и Светиот дух. Амин.

може тоа “ѓубре“ не е вредно да се нарече рап, ниту пак е доволно добро или блиску како што викаш до рап, но се дур е составен од рап елементи и рапување, ке се класифицира како рап...лош/срање/нерап/глуп/смотан али рап :)
Рап елементите и таканареченото „рапување“, не го прават рапот-рап.
Во многу песни се внесени рап елементи, па фала му на нештотокоенепостои, не се клафицириаат во рап.
И не ме терај да си го цитирам погоренапишаното.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Слаткар е новиот Messiah, неговата Севишност, и Отецот, и Синот, и Светиот дух. Амин.



Рап елементите и таканареченото „рапување“, не го прават рапот-рап.
Во многу песни се внесени рап елементи, па фала му на нештотокоенепостои, не се клафицириаат во рап.
И не ме терај да си го цитирам погоренапишаното.
дај ми ги сите состојки и дефиниција за рап, и кажи ми која песна на слаткар е нерап туку поп/транс/рок/штотијазнам со рап елементи...
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
мислам дека типов(џон лаџои или како се викаше) е далеку подобар од слаткар..
мн добри песни има..
уфффф не сум ги чула ама се сомневам дека сакам да ги чујам.....не е до текстот колку до ритамот....ептен не ми е погоден
Жемски што мислите за песнава? Не ви се свиѓа зашто навредува? ОК...
не си во право...не навредува баш туку само си покажува колку му тежи....паметот.тој си се навреди повеќе себеси во песната погоре наведена:kesa:
по се изгледа се инспирирал од the bloodhound gang ама не му оди
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
не си во право...не навредува баш туку само си покажува колку му тежи....паметот.тој си се навреди повеќе себеси во песната погоре наведена:kesa:
Е тоа сакав да го слушнам!!!

Типов е комедијант како прво. Али најважно е што мислиш дека е глуп. Сигурно заради текстот кој го пее. Но ако видиш малце поубаво текстот е сличен на кој било текст на Слаткар!!! Значи тоа што важи на комедијантот важи и за Слаткар. Фала.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
уфффф не сум ги чула ама се сомневам дека сакам да ги чујам.....не е до текстот колку до ритамот....ептен не ми е погоден
не си во право...не навредува баш туку само си покажува колку му тежи....паметот.тој си се навреди повеќе себеси во песната погоре наведена:kesa:
по се изгледа се инспирирал од the bloodhound gang ама не му оди
Појма немаш колку немаш појма.

Џон Лаџој е приказна сам за себе, не за џабе статии има за него и на главна на кајгана.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Го гледав на Тв даде интервју за емисија под сонце или под сенка, стварно д ткал човекот него не е битно тоа природна мана му е. Него не ме бендисува многу многу, некни кога го носев компјутеров затоа што мрежната заебаваше го оптеретиле таму тоа сервисерите, а мене главата ми пука. Сакав да му речам гаси го тој педерот скопски у пучку мајчину ама вниманието ми беше во благата болка од мојата глава.
Инаку ако и некогаш и да бил типов андерграунд, тогаш јас сум јапонски цар Акихито :toe:
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Појма немаш колку немаш појма.

Џон Лаџој е приказна сам за себе, не за џабе статии има за него и на главна на кајгана.
Батка ти ко да си се бенднал овер на типов:pos2:
Добро кој е типов толку што ти се свиѓа??? Може ли некој да ми објасни од кај потекнуат и сл?:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Точен одговор.
А ова денешново, што и да е, на кое женските се тресат, а машките се диват, не е рап. Не е ни во истиот поштенски код со рап. Не е ни во истиот поштенски код со најдалечното место од околината на рапот.
Ненормално ТОЧНОООООО
Значи што не шета по оваа земја и вика дека е рапер ц, ц, ц... само некоја безвеза капа со натпис која ни самите не знаат што значи, широки панталони и ланец купен од тезга и оп рапер еј и тоа street, за греота, не дека сум којзнае колку сум по рапот, ретко слушам ама и јас можам да видам дека ова Фен, Паткал, Хрчак е за мали деца, каков рап ни во поп не треба да се класифицираат, не се толку популарни колку што мислат освен кај чупчиња и дечиња од 12 години
 
А

Ајсшутер

Гостин
Слаткар кога ќе направи ваков фристајл е тогаш ќе го поштувам а не да незнае еден фристајл да направи важно рапер е човекот.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom