Помош за избор на лаптоп

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Имаше доста квалитетни торби во ТОЗ - Мк наспроти паркингот на Универзална сала.... Умот ми остана во нив. Ама и доста скапички беа (околу 2.000 денари), така да провери види :)

п.с. ако не ти пасува цената немој да одиш да гледаш, се останато ќе ти делува шкарт.
Фала друже... земав веќе Samsonite по препорака на Боро.
Малце поскапичка додуша од ТОЗ... Ја земав за 6000.
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Имаше доста квалитетни торби во ТОЗ - Мк наспроти паркингот на Универзална сала.... Умот ми остана во нив. Ама и доста скапички беа (околу 2.000 денари), така да провери види
Каде поточно е таа продавница? Кај што има нови кафичи, и продавница за авто делови и електроника нешто?

Фала друже... земав веќе Samsonite по препорака на Боро.
Малце поскапичка додуша од ТОЗ... Ја земав за 6000.
Од каде ја зема?
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Од каде ја зема?
Ја најдов во три продавници, улица Македонија (до бивши Путник), Рамстор на приземје, и спроти цветен пазар, во зградата на Аутомакедонија. Бирај :)
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
288
ај совет за лаптоп, најдоброто од 25,000 до 30,000 МАКС.
претежно ќе биде користен за нет, музиче, филмчиња и пишување во ворд =)

и некој ако сака да ми објасни на кратко... глеам нешто LED екрани а-у... што е тоа? подобри се од стандардните као? и она, 15,4'' HD екран и 17'' HD...орЃинал ха-де? или само резолуцијата е? нека објасни некој, пошто не се разбирам.
едит-овој добар е? http://www.kupilaptop.com/index.php?option=com_content&view=article&id=148:hp-pavilion-g60-443cl&catid=39:hp-pavilion-i-presario&Itemid=64

од овие кој го бива? глеам добри цени се =)
За купилаптоп сум чул дека се refurbished, затоа се толку ефтини, а и летоска кога отидов да купам еден, сакаше да ми го ували тој што е изложен (читај дрндан) и доби опурци.

Дисплеите се у native HD размер и 720p резолуција (ако не се лажам).

Сега баш гледам што да се земе и пошто до сеа сум користел само Toshiba и Apple, јабуките се мн скупи најверојатно ќе идам на Toshiba (од двеве дома сме презадоволни) L500-12P, добра цена, не му плаќаш на Гејтс данок, солидни перформанси за нет, word, музика, филм. Тамански хард, стандарден процесор (имај у предвид дена win 7 ќе бара помалце ресурси од Vista), HDMI, card reader, eSata, HD display (ова мање битно), full size квалитетна тастатура (значи сосе нумпад) убав дизајн, гаранција 2 години и згора на се Toshiba квалитет.

Сеа ќе му љубоморам на брат ми, иако и мојата L300-1A8 врши работа.

Уште еден совет - у ТНТ е поскап лаптопов за некои 300 ден од Инфостор (Веро 2). Таман за 1,5 гира :vozbud:

поздрав и пиши за што си се одлучил
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Фала друже... земав веќе Samsonite по препорака на Боро.
Малце поскапичка додуша од ТОЗ... Ја земав за 6000.
Maшала, со здравје да си ја тераш.

Каде поточно е таа продавница? Кај што има нови кафичи, и продавница за авто делови и електроника нешто?
да ти кажам точно не сум од Ск и не го знам местото добро, знам дека таму има повеќе дуќани, книжарница на Киро Дандаро и погоре е ТОЗ... Битно е накарши паркингот пред универзална сала :) за нас од провинција (ќе ме убие некој ако чита :baeh:) толку треба за снаоѓање.
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
22
Поени од реакции
2
Moze li nekoj da mi odgovori dali laptopite vo kupilaptop se kvalitetni i dali se novi t.e. poracani od Amerika ili kako shto slusham glasini deka se veke koristeni pa gi preprodavaat...Ve molam na odgovor, itno e!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Moze li nekoj da mi odgovori dali laptopite vo kupilaptop se kvalitetni i dali se novi t.e. poracani od Amerika ili kako shto slusham glasini deka se veke koristeni pa gi preprodavaat...Ve molam na odgovor, itno e!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
Прашај ги нив, тие најдобро ке ти кажат, имаш право да знаеш што купуваш за твојте пари. Друго се е муабет....:toe:
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
22
Поени од реакции
2
Прашај ги нив, тие најдобро ке ти кажат, имаш право да знаеш што купуваш за твојте пари. Друго се е муабет....:toe:
Аха, а што мислите за Невада??? Гледам добри лаптопи имаат и истото ме интересира, дали се нови или ги препродаваат веќе искористени???:tapp::vozbud:
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Е веќе стварно не можам да ги сватам производителиве на лап топи кои користат интел графички чипчиња во лап топи на 500 евра... :uvo:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Оти со интел? Мислиш дека се поарни? Ќе ти швркнат Intel Graphic Media Accelerator графичка и ќе се чадиш со неа... Radeon - от е светлосни години понапред!
Разбирам се, но како што реков, ја има истсата конфигурација само со интел, 50 евра поскапа, но вреди верувајте. Еве линк.
 
Z

ziko bt

Гостин
Имам јас Acer и задоволен сум веќе една година го користам. И пиши за кој модел мислиш.
не знам уште за модел брат ми сеа ми се јави и ми рече да разгледам на интернет за acer лаптопи дали чинат, дали се квалитетни па за то овде прашав оти некој другар му понудил по набавна цена па ако дознам шо модел е ке пишам:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom