Дали е време да раскрстиме со Србија...

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Па.... со оглед на реакциите, фрустрациите се препишуваат на србчетата од форумов.

Благодарја, лека ви ношт :helou:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
како да не бидам, читај му ги постовите само... :smir:
Абе какви и да се, зборува општо, не се нервирај ти па. Таман работа сите да беа бугари во Македонија.Но, има и некоја друга логика во неговите мислења:smir::smir:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе,со самото осамосталување на Македонија ние расчистивме со Србите,сега може да е време да расчистиме и со Бугарите но и со Грците,доколку реално се гледа на работите.Србија нема многу Македонска земја,ама затоа Грција и Бугарија сеуште ја држат окупирана Македонија.Тоа е факт од кој нема бегање и немој да ми мрчите овде Србија,па расчистување па непријатели,па црква,па манастир.Бугарија ни признава црква,Грција ни признава црква,кој ја признава МПЦ,можеби Црна Гора?
 
П

Паспарту

Гостин
Абе какви и да се, зборува општо, не се нервирај ти па. Таман работа сите да беа бугари во Македонија.Но, има и некоја друга логика во неговите мислења:smir::smir:
друже ок е тоа, али објаснив на некоја тема убаво јас... немам ништо против обичниот српски народ, али против оние што плукаат против македонците, што не исмејуваат, нарекуваат секако имам против и тоа многу! најмногу од такт ме вади некој "македонец" коа ќе почне да плука по својата земја за сметка на друга. мене исто ми е дали косово и србија ќе опстанат или ќе се распаднат веднаш, мене ми е битно ние македонците и нашата држава да сме живи и здрави. па малку ли проблеми имаме, па ај ќе мислиме за проблемите србија што ги има, а ние неможеме ни 10% од нашиве да решиме... неможе јас ако имам различно мислење од сдс да бидам бугар, различно од вмро србин итн... пак ќе кажам најголем губитник од ова е обичниот народ. никако не ни доаѓа памет ни на нас, ни па на србите, босанците, албанците... додека политичарите од овие земји имаат милиони на сметките ние обичните смртници живееме од ден за ден, за парче леб, за облека итн...

ако србинот,бугарот,албанецот и гркот ме почитуваат и јас ќе им возвратам со иста мера, а ако ме омаловажуваа и плукаат јас враќам 10 пати повеќе! :helou:
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
п.с. иначе макдеонија е ослободена 1944 во помош на комунистите. епа видете сега кој повеќе допринел и кој е предавник а кој ослободител на мкд.
Комунистите ????? Зар ги нарекуваш оние кои погинаа за Македонија предавници ? Да не набројувам, сигурно ги знаеш. Можеби не сум доволно стар да разговарам за Комунистите , но сепак комунизмот не направи она што денес сме ... заостаната држава заедно со нашите јужнословенци „браќа“
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
друже ок е тоа, али објаснив на некоја тема убаво јас... немам ништо против обичниот српски народ, али против оние што плукаат против македонците, што не исмејуваат, нарекуваат секако имам против и тоа многу! најмногу од такт ме вади некој "македонец" коа ќе почне да плука по својата земја за сметка на друга. мене исто ми е дали косово и србија ќе опстанат или ќе се распаднат веднаш, мене ми е битно ние македонците и нашата држава да сме живи и здрави. па малку ли проблеми имаме, па ај ќе мислиме за проблемите србија што ги има, а ние неможеме ни 10% од нашиве да решиме... неможе јас ако имам различно мислење од сдс да бидам бугар, различно од вмро србин итн... пак ќе кажам најголем губитник од ова е обичниот народ. никако не ни доаѓа памет ни на нас, ни па на србите, босанците, албанците... додека политичарите од овие земји имаат милиони на сметките ние обичните смртници живееме од ден за ден, за парче леб, за облека итн...

ако србинот,бугарот,албанецот и гркот ме почитуваат и јас ќе им возвратам со иста мера, а ако ме омаловажуваа и плукаат јас враќам 10 пати повеќе! :helou:
Без разлика дали имаат окупирано од истата таа Македонска земја?
 
П

Паспарту

Гостин
Без разлика дали имаат окупирано од истата таа Македонска земја?
мислев на обичниот народ, оние кои нема да те плукаат и вреѓаат ако им кажеш дека си од македонија, нема да ти викаат дека си бугар,грк,јужносрбијанац,србин со говорна мана итн... обичниот народ со кој можеш пријателски да си направиш муабет, се надевам дека разбираш што сакам да кажам :) иако можеби таквите луѓе се бројат на прсти...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
нај што неможам да поднесам е тоа што гомила од нашиов македонски народ уште е приврзан за све што е српско и уште има носталгија по таа некогашна држава Југославија. ма дајТе до кога виШе, мора да се исчистиме од тие заоставштини од минатото и еднаш за секогаш да сватиме дека сме само и само Македонци, и сите други браќа под наводници што ни се лигават и викаат дека ни мислат добро треба да ги гониме у п.м
доволно пропативме низ историјата и нашиов народ добро знае дека ни грам не не ценат и имаат секогаш скриени намери
за жал уште има доста србофили у оваа држава,и плукаат по оваа земја
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
нај што неможам да поднесам е тоа што гомила од нашиов македонски народ уште е приврзан за све што е српско и уште има носталгија по таа некогашна држава Југославија. ма дајТе до кога виШе, мора да се исчистиме од тие заоставштини од минатото и еднаш за секогаш да сватиме дека сме само и само Македонци, и сите други браќа под наводници што ни се лигават и викаат дека ни мислат добро треба да ги гониме у п.м
доволно пропативме низ историјата и нашиов народ добро знае дека ни грам не не ценат и имаат секогаш скриени намери
за жал уште има доста србофили у оваа држава,и плукаат по оваа земја

Зарем србите некогаш ни се лигаеле и ни мислеле нешто добро?Истото ни го мислат сите соседи без разлика дали е србија,грција или другите две..
 
Член од
22 август 2008
Мислења
9
Поени од реакции
1
тек сега ќе видат сите што се ситат на проблемите на србија кога исти такви проблеми и нас ќе ен снајдат. но сепак вмро ќе покаже дека е предавничка партија која и во минатото порано го кренела илинденското востание само за да биде задушено и макеодоинија да не се ослободи целосно. тоа го порави исега со овој потег.

п.с. иначе макдеонија е ослободена 1944 во помош на комунистите. епа видете сега кој повеќе допринел и кој е предавник а кој ослободител на мкд.
Лелелеле до овде ги слушам ZOTE Winston и ABC као плачат по Србија!!!!
А ти бе златен зоте си бил ептен забеган!!!!
ВМРО било предавничко а комунистите биле патриоти:tapp::tapp::tapp:
 
R

Rikiboy

Гостин
Nakon ovog, nema prijateljstva izmedju Srba i ljudi iz Bivse Jugoslovenske Republike Makedonije (BJRM). Prvo sto treba Srbija da uradi je da povuce saglasnost o imenu Makedonija.
Па многу јасно дека нема пријателство меѓу Македонците и луѓето од Поранешната Југословенска Република Србија(БЈРС)...:tapp::drk::pipi:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
мислев на обичниот народ, оние кои нема да те плукаат и вреѓаат ако им кажеш дека си од македонија, нема да ти викаат дека си бугар,грк,јужносрбијанац,србин со говорна мана итн... обичниот народ со кој можеш пријателски да си направиш муабет, се надевам дека разбираш што сакам да кажам :) иако можеби таквите луѓе се бројат на прсти...
Се согласувам со постов.
Обичниот народ во никој случај не е крив за ситуацијава, ми е допадна коментарот на српскиот мин за надворешни, дека народот не е вмешан во оваа одлука и дека ќе продолжиме да живееме како порано.
Крива е политиката и политичарите...
Од тука, не планирам да плукам по се што е српско. (освен по тие што ги наброја DoolroX)
за нив - :pusk:

:oeoeoe:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
мислев на обичниот народ, оние кои нема да те плукаат и вреѓаат ако им кажеш дека си од македонија, нема да ти викаат дека си бугар,грк,јужносрбијанац,србин со говорна мана итн... обичниот народ со кој можеш пријателски да си направиш муабет, се надевам дека разбираш што сакам да кажам :) иако можеби таквите луѓе се бројат на прсти...
Те разбирам многу убаво на кого мислиш,само те потсетувам дека Македонија е сеуште окупирана од Гејлада и Бугарија,во поголеми делови,ги амнестираш ли нив со тоа што ги напаѓаш Србите.Јас ги мразам сите окупатори на Македонија,посебно оние кој сеуште окупираат делови на мојата Татковина.Им простувам на сите окупатори кој се повлекле од ова парче земја,зошто човечки е да се простува а и Христијански,нели?Наши единствени непријатели барем во моментов се Бугарите и Грците,зошто не може цел свет да ни биде непријател ебаго,особено не сите соседи.:toe:
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Те разбирам многу убаво на кого мислиш,само те потсетувам дека Македонија е сеуште окупирана од Гејлада и Бугарија,во поголеми делови,ги амнестираш ли нив со тоа што ги напаѓаш Србите.Јас ги мразам сите окупатори на Македонија,посебно оние кој сеуште окупираат делови на мојата Татковина.Им простувам на сите окупатори кој се повлекле од ова парче земја,зошто човечки е да се простува а и Христијански,нели?Наши единствени непријатели барем во моментов се Бугарите и Грците,зошто не може цел свет да ни биде непријател ебаго,особено не сите соседи.:toe:
A me interesira sto mislis za USA i UK ,ne se mozebi oni glavnite neprijateli?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom