Дали е време да раскрстиме со Србија...

Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Semejnite vrski i ekonomskite koi ne vrzuvaat so Srbija ne mozat lesno da se izbrisat.Toa i ne e mozno!Nekoi imaat braka i sestri tamu,pa sega da stavat kraj na toa.Mnogumina svoite biznisi gi odrzuvaat tokmu so Srbija,a od taa sorabotka se prehranuvaat mnogu semejstva vo Makedonija.Mozno li e da se prekine sorabotkata.
Nie go priznavme Kosovo.Sto ako po rezolucijata vo ON Srbija go dobie sporot i Kosovo se vrati vo nejzinite ramki?Koj e gubitnikot?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Србија. Како и да свртиш, Македонија никако не ја тангира проблемот кој го има Србија со Косово. Хрватска го призна, Словенија и Црна Гора исто. Што па Македонија баш има да му ја мисли за Србија?
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Добиваме нешто за возврат освен усмена "гаранција" дека ќе го употребуват нашето уставно име? Нееее, дури и граничните камења ги уриваат.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Зарем да раскрстуваме со нашите браќа? :(
Damn, you're so cruel people :(

Освен, екс-Ју со Србија неаме ништо вкрстено.
А, да, и пријателството со Грција ни е взаемно:pipi:

Она што треба да го раскрстиме slash уништиме, се wannabe србите во Мк. Тие бедни креатури, со трунка (или без воопшто) српска крв, кои изиграваат вечи србин од србина
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Ако веќе почнуваме нешто да раскрстуваме, ја би почнал со сите.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Ако веќе почнуваме нешто да раскрстуваме, ја би почнал со сите.
Војна која се води на 2-3 фронта тешко може да се добие.Со Гејците со Бугарите сега па со Србите....премногу е
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ima, ima...To je bar lako. Nadam se da ce to biti sljedeca odluka Srbije, da povuce saglasnost o imenu Makedonija.
Јас реков, а Трн го стави во потпис, а овој потврди...просечен србин е глуп ко ќунец за пампур!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ада, те женам за постеров, сеа ќе го ставам у канцеларија кај мене!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom