Амбасадорот Василевски изгонет од Белград

LordCalipso

Староседелец
Член од
10 септември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
54
Jas ne znam kako moze da se zamarate so vakvi raboti ma ic ne mi cue so ke bide kako ke bide samo biznisot da mi cveta kako sto sega mi cveta a od ova scenario megu drzavive na balkanov mi e zdosadeno :baeh::baeh::baeh::baeh::baeh:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Бреј што исфрустрирани србољубци, колку и да не ми е мило за одлуката, ама кога ги гледам оваквите како се пењават на форум почнувам да менувам мислење..
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Бреј што исфрустрирани србољубци, колку и да не ми е мило за одлуката, ама кога ги гледам оваквите како се пењават на форум почнувам да менувам мислење..
да ти кажам право и јас почнав да добивам такво чувство
претераа
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
да ти кажам право и јас почнав да добивам такво чувство
претераа
Јас пак денес видов колку многу имало Косовељубци на форумов,ми кажуваа но не верував.:toe:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
sfakjate li be vie srbopodrzateli deka od 50 zemji na svetov koi zasega go priznale kosovo samo makedonskiot i crnogorskiot ambasador se proterani?
vi kazuva li toj stav na srbija za kakvi ne esapat a?
usa ambasadorot, na albanija,italija, na madzarska , na bugarija , na hrvatska, na slovenija, germanija, holandija se seuste vo belgrad....vi govori li toa za stavot na srbija deka ne racuna za ``urin ostatok``..a?
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Бреј што исфрустрирани србољубци, колку и да не ми е мило за одлуката, ама кога ги гледам оваквите како се пењават на форум почнувам да менувам мислење..
Ништо чудно од тебе... пошто си Бугарољубец... :baeh:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Јас су православен Косово е свето место на православните, каде и многу македонци го нашел своето место во минатото. Па погледнете ги само фреските, скоро пола од нив ги имаат направено макеоднци. Ама вие бугароштани одма контра напаѓате демек ние античките македонци сме биле сега србољуби. Колку сте провидни, не не сме србољуби, ние сме православни и го љубием правосалвието.
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Пиле, нема препукнувања меѓу Македонци и Срби. Има овде шака јада wanna be српчиња со мали курања и само серат куртоните од петни жили само да не им ја приметиме бруката. Куртони од селата скопско-црногорски не мрднале надвор да видат како всушност вистински Срби по светот се срамат да кажат дека се Срби. Само уште во Македонија кај македончињата со мали куриња wanna be српчињата е у мода да се декларираш ко србин!
Komentarive na forumot za ovie ozbilni temi se povekje od bedni!!!

Ne sakam nikoj da se najde uvreden arno ama nikoj ne ja sogleduva situacijava realno i site kako papagali povtoruvaat frazi koi im se serviraat od strana na okupiranite mediumi vo Makedonija kako i frazi od soopstenijata na posle vcerasniot den i povekje od jasno nepostoeckata i poltronskata vlada na RM pod dirigentskata palka na Gruevski koj nemase hrabrost nitu da ja opravda svojata postapka za priznavanjeto na "kosove"

Nacinot na koj e piznaeno 'kosove" od nasa strana e poekje od zalosno i posle da ne se cudime koga ke ne snajdat nekoi raboti kako sto se blokadi,ekonomski sankcii,zatvoreni granici,od strana na nekoi nasi sosedi.

Sekogas na balkanov sme se prodavale za sitni interesi i sme bile sitni dusi i zatoa nikogas od nas narodi i drzavi nema da bide.

Zamislete ja sega nasata situacija koja sami si ja namestivme, kako posledni bednici i poltroncinja koi rabotat kako ke im kaze mentorot i gazdata USA, zamislete kako ke ne gledaat sega Rusite i drugite zemji clenki na Eu koi ne ja priznavaat "realnata situacija na terenot" i dali ke glasaat nekogas vo nasa korist dokolku ni bide potrebno toa vo tela kako sto se EU,UN, OBSE, WTO ???

Morame dobro da se zamislime sto ke sleduva posle ovoj sramen cin so koj se stavivme vo redot zemji koi go krsat megjunarodnoto pravo i "svetosta" za nepovredivosta na granicite vo evropa.

Nasiot najgolem problem e toa sto nikogas ne sme imale dobri lideri koi ke mozat jasno i analiticki da ja sogleduvaat realnosta i da rabotat striktno za interesite na ovoj narod i ova drzava.
Zaradi toa nikogas nema da bideme toa sto sakame da bideme ramnopraven clen vo evropskata zaednica na narodite zatoa sto prvi sami se prodavame za sitni pari i tugji interesi , a takvi nikoj ne saka da ima vo svojata blizina i okruzuvanje.

Uste ednaska ke kazam sega samo da si sedime madro i da si drzime gastite bidejki posle ova sto go storija nasive nepostoecki vlasti na celo so poltroncinjata Gvujo,i Antonio ke bide mnogu zaebano za cel narod Makedonski koj nema apsoutno nikakva vina sto na vlast e dovel lugje koi rabotat za tugji interesi.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
sfakjate li be vie srbopodrzateli deka od 50 zemji na svetov koi zasega go priznale kosovo samo makedonskiot i crnogorskiot ambasador se proterani?
vi kazuva li toj stav na srbija za kakvi ne esapat a?

ПА ДАААА !!!! Па баш тоа кажува дека не сматраат за многу блиски т.е. БРАТСКИ народи... За другите кур ги боли, ама за нас и за Црногорците стварно ги боли, ЗАТОА ШТО ГИ ПРЕДАДОА СВОИ ЛУЃЕ СВОЈ НАРОД КОЈ МОМЕНТАЛНО ИМА НА ВЛАС КУРОПУШАЧИ И БУГАРСКИ СЛУГИ...!!!
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Јас пак денес видов колку многу имало Косовељубци на форумов,ми кажуваа но не верував.:toe:
не дека сум косовољубец тоа несум ни најмалку,
ама сети се на Црквата и на Јован(зоран) и сл.
не ме заебавај не можам ни србољубец да сум пак ич

МАКЕДОНЕЦ само тоа
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
sfakjate li be vie srbopodrzateli deka od 50 zemji na svetov koi zasega go priznale kosovo samo makedonskiot i crnogorskiot ambasador se proterani?
vi kazuva li toj stav na srbija za kakvi ne esapat a?
usa ambasadorot, na albanija,italija, na madzarska , na bugarija , na hrvatska, na slovenija, germanija, holandija se seuste vo belgrad....vi govori li toa za stavot na srbija deka ne racuna za ``urin ostatok``..a?
Абе и ние ќе го измаршираме Српскиот амбасадор,што ги ебеш Србите бе и нема да јадеме нивна пченица,ако треба од Ангола ќе купуваме ама нивна не јадеме.Да видат и тие што е Македонски инает или играње БАЈРАМ со умот.:toe:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
sfakjate li be vie srbopodrzateli deka od 50 zemji na svetov koi zasega go priznale kosovo samo makedonskiot i crnogorskiot ambasador se proterani?
vi kazuva li toj stav na srbija za kakvi ne esapat a?
usa ambasadorot, na albanija,italija, na madzarska , na bugarija , na hrvatska, na slovenija, germanija, holandija se seuste vo belgrad....vi govori li toa za stavot na srbija deka ne racuna za ``urin ostatok``..a?

Toa e samo uste eden pokazatel kakvi priliki imame na balkanov odnosno isfrustriranosta i iskompleksiranosta na site Balkanski narodi pa taka i Srbite.

Ovaa situacija najdobro ja otslikuva onaa narodnata: Ako nemozes po Magareto ti udri po samarot".""
 
Член од
1 април 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
aj be so se zamarate so srbite! samo zborat a ni za k** ne gi bidva!!!!!
dosta jazik i kultura sme mu dale pa sega ke se madzarat! zivite da mu gi e*** na krajo ke ostanat belgradski pasalak:)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
sfakjate li be vie srbopodrzateli deka od 50 zemji na svetov koi zasega go priznale kosovo samo makedonskiot i crnogorskiot ambasador se proterani?
vi kazuva li toj stav na srbija za kakvi ne esapat a?
usa ambasadorot, na albanija,italija, na madzarska , na bugarija , na hrvatska, na slovenija, germanija, holandija se seuste vo belgrad....vi govori li toa za stavot na srbija deka ne racuna za ``urin ostatok``..a?
Ние сме единствените што после Њујорк го признаа Косово. Италија на пример, поради тоа што во Њујорк е изгласана резолуцијата, излезе со став дека ке почека додека не се реши случајот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom