Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
Е дури сеа ке ни се СЕРАТ на главата Албанците..да не ги наречам Албанци...:bravo:МАКЕДОНСКА ВЛАДО !!
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Што сте се сите фатиле за Косово, тоа е независно уште од 1999, ова све е само про-форма. Што толку труќање?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Е дури сеа ке ни се СЕРАТ на главата Албанците..да не ги наречам Албанци...:bravo:МАКЕДОНСКА ВЛАДО !!
Па Албанците се дел од владата. И реалност. Ако продолжоме со игнорантен однос, никаде не одиме. Односно, ќе завршиме како Србија. Најголема грешка ни е (мислам на минатите влади, политичари, новинари, професори...) што од поодамна ги игнориравме. Не им дозволувавме и факултет да имаат, а после ги правиме необразовани... Големи грешки. Во минатото да не се правеа такви грешки, иднината (сегашноста) ќе беше многу поубава и за Македонците и за етничките Албанци во Македонија.
 
П

Паспарту

Гостин
DoolroX , ne me razbra ,ne ti se obrativ tebe lično,te zemav kako primer(ako se navredi,proštevaj),ama ogromen procent na narodov vo Mk živee vo ubeduvanje deka e nekakov potomok na A.K.,što e sosema neosnovano.Nie tuka sme genetski rečisi sosema isti so narodot koj živee vo Srbija (ako sakaš podatoci ke gi prezentiram da vidiš),onoj narod koj živee na teritorijata na denešna Grcija ima isto onolku pravo da ja prisvojuva antičkata makedonska istorija isto kolku i nie,Albancite ne se Iliri ni na son, itn.
Samo,ete,mu teknalo na nekoj da se vozi na toj bran na manipulacii i lažni tvrdenja , samo prašanje e do koga strujata ke odi vo negova korist...
уживај друже, него работата е ако они можат да бидат наследници на античките цигани, зашто ние не би можеле на античките македонци!? колку можат они да докажат дека се наследници на нив толку можеме и ние нели? инаку јас сум роден 1985 година и ме интересира оваа македонија што е ден денес, но многу го почитувам она што го правеле моите прапрадедовци за македонија да биде она што денес е, значи не навлагам во работи пред милијарда години него последниве неколку векови...

балканов е едно исто го*но, додека од надвор не подбуцнуваат ние сами си ги вадиме очите, сонуваме за нешто што реално тешко е остварливо... едно е сигурно, а тоа е дека пати народот! ги боли кур бц,грујо,тадиќ,коштуница,тачи и компанија за народот, начекаа овци и стрижат ли стрижат. ние сме си сами криви, некој од политичариве да рече небото е црвено ние сите го прифаќаме тоа, додека нашиов народ се бори за да го задржи вековното име некој се осмелува тоа да го продаде за канта сирење... најлошото е што ако се смени името народот ќе плаче и кука 2 дена ама затоа следните избори е спремен и горд повторно да гласа за иста програма, за исти политичари и за исти лаги! иста е ситуацијата и во србија, кажаа ќе ги укинат визите и оппп одма напатениот и изнемоштен народ гласа за продажба на косово т.е. за европска иднина, иднина за која сме толку слепи и глупи, демек тоа е моментот на свршување, од тоа нема подобро... :nesum: мислиш тадиќ не знаеше што ќе се случи со косово!? знаеше многу добро, но како што кажав ни нашиве политичари ги интересира дали македонија ќе се вика северна, горна, предна или задна, ни па српските толку многу ги засега косово... парите се битни друже, парите!!! за тие пари и браќа очи си вадат...

на балканов сите држави зависат од некого, ако америка нас ни каже признајте го косово верувај дека нема многу мислење тука, нашиве одолговлекуваа колку што можат али дојде и тој ден... немој да мислиш дека и србија не зависи од некого, србија тек сега ќе осети некои грешки што ги направи во минатото и дури сега ќе ги види своите вистински браќа т.е. атино-циганите, следни се тие да го признаат косово...

тоа се работите кои ги поврзуваат македонците и србите, лакомите и несмасни политичари и народот кој живее и се крсти во нив!

штета за обичниот србин што го изгубија косово ама за оние кои викаа дека македонија е грчка,а македонците се срби со говорна мана-АКО ИМ Е!

утре е нов ден... :helou:
 

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
Не ми е јасно Зошто незнаат да живеат како луѓе...Дајте бре малце узивајте у Животот не сам пукање,тепање дури и убивање..тоа Ви е У Крвта или Малце ви е Албанија па сакате и Македонија да ја имате ???
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
А шо имавте вие на ум? дека нема да го признаеме косово? Што толку сте запрепастени незнам.. :pipi:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
А шо имавте вие на ум? дека нема да го признаеме косово? Што толку сте запрепастени незнам.. :pipi:
Очекувано,со таа разлика што Косово прво требаше да не признае нас барем како Zirodent.:toe:
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Intelktualen Mont everest ??? xaxaxaxaxxaa :pos2::pos2::pos2:

"He completed Ivan Gundulić Primary School with average grades. Afterwards, he started attending the 9th Belgrade Gymnasium, but quickly transferred to the 3rd Economics High School, from which he eventually graduated. He then enrolled at the University of Belgrade's Faculty of Economics, but after only a week of classes, decided to quit. Jovanović eventually started attending Belgrade's University Arts dramaturgy program, from which he graduated in 1998 at the age of 27. He never actually worked in his chosen profession, writing only a couple of plays that were never staged or published. During his student days he also worked as a journalist."

Tolku e intelektualno nadmoken što odvaj završil fakultet i toa ne bilo kakov,dramaturgija eeeej,sovršena podloga i podgotovka za ona so što sega se zanimava....ako ništo drugo sovršeno mu stoi ulogata što ja igra;DVORSKI ŠUT....dajte luge, ako nemate poznavanje od nekoi raboti slobodno prašajte što ve interesira,ako možam ke vi pomognam....ne e sram da ne se znae,sram e....što ?

Eeeeeeeej vo osmoletka imal prosečni ocenki...pa dobro be kolku treba da si retardiran vo osmoletka kaj što tresat petki od rakav da bideš PROSEK... LOL
Имено, имено!!! И тоа токму како таков е интелектуален Монт Еверест за просечен србин. Гед ит? :tapp:
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
103
Поени од реакции
1
Brakata Srbi ni go zemaa Manstirot Prohor Pchinski ,aj sto go zemaa pa i ne ne pustaa da slavime Ilinden ,epa ovakvi braka ne ziveeat zaedno nego se razdeluvaat i sekoj si go gleda svojot interes i se dvizi po svojot pat ,,a sto se odnesuva do ekonomskiot del so srbija pa tie imaat najgolem profit od nas nego nije samo poglednete po Marketite 50% prehrata e od kaj niv pa sega neka ja spustat rampata i neka ne gi izvezuvaat vo Makedonija Barem ke kupuvame Makedonski Proizvodi pa ke Razvieme poveke Prehrambena industrija a od niv glava ne mozeme da kreneme,a naprotiv najgolemiot ivoz go imame na Kosovo
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Имено, имено!!! И тоа токму како таков е интелектуален Монт Еверест за просечен србин. Гед ит? :tapp:
Што би се рекло....просечен србин е глуп ко ќутук.

Море поглупи се од ќутуци...глупи се како ќунци за пампур.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Da a zatoa Makedoncite vodat so nepismeni 52 % ste so osnovnoobrazovanie :tapp:

Aj da ne vadam sea statistiki da vidime koj e glupiot a koj poglupiot da Ve usramam :tv:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Da a zatoa Makedoncite vodat so nepismeni 52 % ste so osnovnoobrazovanie :tapp:

Aj da ne vadam sea statistiki da vidime koj e glupiot a koj poglupiot da Ve usramam :tv:
Немој не вади, зошто нема на кого да покажеш... Гледаш дека интелигенцијата му е на "високо" ниво, што би се рекло ТЕЧЕЊЕ ОД УШИ...!!! :vozbud::vozbud::vozbud:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ми ај Македонија никогаш не ја сакале, ми Црна Гора?

Србија ја плаќа цената што се крсти во Грција и верува во Русија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom