Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Така беше и со Полска и Германија, ја изгуби покраината во која живееше германско малцинство.
Кој и беше крив ?
Ама не застана таму.

Ќе зборам реално.
Македонија немаше друг избор.
Изборите се случуваат на 50 години.
Нас овој развој на настаните не ни одговара и мора да бараме алтернативи.
Не ми зборете само дека нема алтернатива.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
231
Поени од реакции
1
pozdrav od solun

se e jasno //....,,,///
imavme da izbereme pomegju SRBIJA I KOSOVO...
NARODOT NAS MAKEDONSKI SITE ZNAEME STO IMA IZBERENO....
tie sto go priznaa kosovo snosti ne gi priznavam za predstavnici na toj narod....
PRIZNAVANJETO NE VAZI.........
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Виша политика е „профитирањето“ од признавањето. Неможе да очекувате секој да разбере како ќе профитира Македонија :)
Koja "viša" politika možeš da očekuvaš od iskompleksirano bokserče...daj bidi ozbilen, te molam :P
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Celi 29 strani so komentari vo vrska so ova "priznavanje" i NIEDEN post so objasnuvanje kako konkretno Makedonija (minus 30 % šiptari) profitira od ovoj poteg.
Sekako,komentari od onie što se sitat ne vlagaat vo predvid....toa ne beše odlika na "sitna duša",ili taka mi se čini ?
Македонија профитира што игра на сигурна карта со ЕУ и САД, тоа само по себе ни помага во дипломатско/војниот/еконоски кредибилитет и даваме сигурни сигнали дека Европеизацијата ни е цел.

Да не спомнувам како ова ни помага со спорот што се слчува моментално.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Остај ги БРАТЕ ситниве Бугарчиња да се ситат... Сега им дојде времето... Стварно имаат право на тоа... Знаеш како викаат браќата...
KOLO SRECE SE OKRECE...!!!
Makedonec so srpski, oznaki i citati..bre bre
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Остај ги БРАТЕ ситниве Бугарчиња да се ситат... Сега им дојде времето... Стварно имаат право на тоа... Знаеш како викаат браќата...
KOLO SRECE SE OKRECE...!!!
делијо, разбери македонија си е башка држава...и следствено на тоа не знам како може по дифолт да очекуваш дека Македонија треба да ги брани српските интереси.
најмногу можеби ни одговараше пролонгирање, ама кога и да беше ке дојдеше ден за признавање, реков и синоќа најверојатно во моментов е избрано помалото зло...стратешки сме врзани за вашингтон барем така треба да биде..спрема тоа логично е признавањето.
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
A be što se sekiraš,znam jas što si ti i za što se zalagaš, ne mi beše namera da te ponižuvam,skraja da e,bitno e deka ako šiptar i Bugar se raduvaat što pravi Makedonecot,ne mu se pišuva na kutriot na arno.
а обратното не важи ли
ако грк и србин ти се радуват или не ти се радуват....:smir:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Притисок од САД и НАТО. Се е јасно. Кога ќе каже чичко Сем да го признаеш, ќе го признаеш.
Dobro,veruvam deka imame prilika da vidime kako završuva nekoj koj slepo se "šlepa" prikačen za čičko Sem ? Bankrot,raspad na sistem,nemaština <---Island.No da bidam iskren,nie i bez toa sme bedni,taka da nema da ne boli mnogu ako se dotepame.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Кога слушнав на вести дека сме го признале Косово, се фатив за глава. Како е можно да се одречеме од браката Срби, кога сме исти народ со нив, а сме го признале Косово. Ова е најпогрешното нешто што го направил Грујо до сега.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Кога слушнав на вести дека сме го признале Косово, се фатив за глава. Како е можно да се одречеме од браката Срби, кога сме исти народ со нив, а сме го признале Косово. Ова е најпогрешното нешто што го направил Грујо до сега.
од каде докаде јас ист и брат со србин?
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Кога слушнав на вести дека сме го признале Косово, се фатив за глава. Како е можно да се одречеме од браката Срби, кога сме исти народ со нив, а сме го признале Косово. Ова е најпогрешното нешто што го направил Грујо до сега.
е тие истите браќа срби ја користат секоја прилика да не зезнат и си се гушкаат со гејците... ај размисли пак околу тоа браќа... и стварно сме кретени што го признавме Косово... Сега можете слободно да размислувате кога ке идете накај гостивар, тетово, кичево да си извадите виза.. фала, благодарам, пријатно
 
Член од
31 август 2008
Мислења
231
Поени од реакции
1
pozdrav od solun

navivam z CRVENA ZVEZDA...
slusam grcka muzika...
se zagleduvam po bugarski zeni...
ah kakov MAKEDONEC sum jas??/
sigurno po cist od site onie sto dignaa dva prsta snosti vo sobranieto...
a dva pati pocist od GLUJO i BRANKO....
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
во ред , да ве прашам . Шо има за нас арно (корист) ? Остај ти вујко сем рече . Од нас ништо не зависи . Избрзуваме и не пазариме ништо добро за нас . Чист амтеризам . Мислите дека со косово има граница , вчера му прднало на некој сељак си туркал гранични ознаки на туга држава , пази богати . Кога еден најобичен селанец ја турка границата на македонија ,( по право се стрела за тоа во друга држава на лице место ) шо да коментирам понатаму . Држи ги и србија и косово . Пазари се добивај , добивај . А не признај лајно , извалкај ги рацете и добиј сечен во шупак .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom