Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
Правилно решение на македонската влада.Признаха нешто което си го и ке го има независимо дали на мене ми се нрави тоа или не.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
@ ogledalo
Nemojte da ste tolku tesnogradi i vrz osnov na nekolku komentari na poedinci ili grupi da generalizirate...Prethodno nekoj napiša deka Srbite imaaat negativen stav kon Makedonija,sega deka nekoj vo Srbija go razbira i opravduva ovoj poteg na priznavanje.Vistinata e nekade pomegju.
B 92 ? Edno prasanje? Dali znes koj ja finansira B 92 ?
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
И како после да не се ситиш... :pos2:
Сити се "брате" ... Сити се... МОжеш и гушнат да идеш со БРАЌАТА ТИ АРНАУТИ... Само ќе ме оставиш и јас да се ситам кога ќе дојде и за тоа редот... А ЌЕ ДОЈДЕ... DACE BOG...!!!
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Од денес е срамно да си Македонец... :kesa::kesa::kesa: Се срамам што припаѓам на ваков род... :kesa::kesa::kesa: А срамот толку е голем што не се издржува... Исус рекол: "Опрости им Боже незнаат што прават" .... Ама јас ќе го молам севишниот, секое утро и секоја вечер, но не како Исус туку :
НЕ ИМ ОПРОСТУВАЈ БОЖЕ ИАКО НЕЗНААТ ШТО ПРАВАТ И КАЗНИ ГИ СО ПОГОЛЕМА КАЗНА, ДА ОСЕТАТ НА СВОЈА КОЖА ГОРЧИНА И БОЛ...!!! АМИН !!!
Слава Богу “Македонците“ ко тебе сами се требат од нас. Ве читам овде српчиња и колку сте мизерни бе не ми се трошат зборови на вас. Ваквите “Македонци“ ко вас сте еден болен посер, пролив зелен кој телото Македонско не можело да го додржи та го испосрало надвор од себе си во една експлозија од говна. Носете се у пизду материну, идете бранете ја србија, посакувајте и све најлошо на Македонија, летувајте у грција, женете се со србинки со еден збор ајт у пизду матер изроди когог го боли курот за вас?! Ние сме ја предале србија... Говна едни смрдени! Колку пати тоа србиштата и ја запечатувале, то ест не, се обиделе да и ја запечатат судбината на Македонија? 1912, 1918, 1941 (кога го пратија Темпо), 1968 кога ни ја испратија онаа руља албанска од косово здивена од српски ќутек џандарски, па 1990 без ебен пиштол не оставија? Кој ве ебе вас изроди и кој ја ебе србија. Ќе си сркаат тоа што надробиле. А здравје боже за година две да дочекаме и признавање на Војводина, па Санџак, па Западен Срем (ХДЗ-Хрватска до Земуна, ме разбираш), па Прешева - Медвеја - Бујанове, па Северна Македонија (административен центар - Ниш) па Северо - Западна Болгарија... На крај секако ќе ја признаеме српска енклава - београдски пашалук, становништво - таман да стане под круша! Хајт па и ја ама се распишав.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Слава Богу “Македонците“ ко тебе сами се требат од нас. Ве читам овде српчиња и колку сте мизерни бе не ми се трошат зборови на вас. Ваквите “Македонци“ ко вас сте еден болен посер, пролив зелен кој телото Македонско не можело да го додржи та го испосрало надвор од себе си во една експлозија од говна. Носете се у пизду материну, идете бранете ја србија, посакувајте и све најлошо на Македонија, летувајте у грција, женете се со србинки со еден збор ајт у пизду матер изроди когог го боли курот за вас?! Ние сме ја предале србија... Говна едни смрдени! Колку пати тоа србиштата и ја запечатувале, то ест не, се обиделе да и ја запечатат судбината на Македонија? 1912, 1918, 1941 (кога го пратија Темпо), 1968 кога ни ја испратија онаа руља албанска од косово здивена од српски ќутек џандарски, па 1990 без ебен пиштол не оставија? Кој ве ебе вас изроди и кој ја ебе србија. Ќе си сркаат тоа што надробиле. А здравје боже за година две да дочекаме и признавање на Војводина, па Санџак, па Западен Срем (ХДЗ-Хрватска до Земуна, ме разбираш), па Прешева - Медвеја - Бујанове, па Северна Македонија (административен центар - Ниш) па Северо - Западна Болгарија... На крај секако ќе ја признаеме српска енклава - београдски пашалук, становништво - таман да стане под круша! Хајт па и ја ама се распишав.
Gledam ste pocnale da se pravite pogolemi katolici od papata albanofili edni, kolku ste pateticni sto se prestavuvate kako makedonci. Pogolemi misevi od vas nema, gledam i Bog vi smeta sega ne mie cudno koga ste site komunjarski deca sto preku nok stana makedonski patrioti.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
@ ogledalo
Nemojte da ste tolku tesnogradi i vrz osnov na nekolku komentari na poedinci ili grupi da generalizirate...Prethodno nekoj napiša deka Srbite imaaat negativen stav kon Makedonija,sega deka nekoj vo Srbija go razbira i opravduva ovoj poteg na priznavanje.Vistinata e nekade pomegju.
B 92 ? Edno prasanje? Dali znes koj ja finansira B 92 ?
не знам кој го финансира б92, ама јас тамо не ти зборам за политиката на медиумот него за коментари на форумот.
второ и со и без тие коментари Србија го загуби косово, а тоа стана реалност и не може на србија да и е крив комшијата шо во нејзината куќа дојде до`` насилен равод на бракот``.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Слава Богу “Македонците“ ко тебе сами се требат од нас. Ве читам овде српчиња и колку сте мизерни бе не ми се трошат зборови на вас. Ваквите “Македонци“ ко вас сте еден болен посер, пролив зелен кој телото Македонско не можело да го додржи та го испосрало надвор од себе си во една експлозија од говна. Носете се у пизду материну, идете бранете ја србија, посакувајте и све најлошо на Македонија, летувајте у грција, женете се со србинки со еден збор ајт у пизду матер изроди когог го боли курот за вас?! Ние сме ја предале србија... Говна едни смрдени! Колку пати тоа србиштата и ја запечатувале, то ест не, се обиделе да и ја запечатат судбината на Македонија? 1912, 1918, 1941 (кога го пратија Темпо), 1968 кога ни ја испратија онаа руља албанска од косово здивена од српски ќутек џандарски, па 1990 без ебен пиштол не оставија? Кој ве ебе вас изроди и кој ја ебе србија. Ќе си сркаат тоа што надробиле. А здравје боже за година две да дочекаме и признавање на Војводина, па Санџак, па Западен Срем (ХДЗ-Хрватска до Земуна, ме разбираш), па Прешева - Медвеја - Бујанове, па Северна Македонија (административен центар - Ниш) па Северо - Западна Болгарија... На крај секако ќе ја признаеме српска енклава - београдски пашалук, становништво - таман да стане под круша! Хајт па и ја ама се распишав.
Полека не се нервирај Бугарче... Ќе дојде време кога ставрно ќе треба да се нервираш... А до тогаш... ...чувај нерви... :vozbud:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Celi 29 strani so komentari vo vrska so ova "priznavanje" i NIEDEN post so objasnuvanje kako konkretno Makedonija (minus 30 % šiptari) profitira od ovoj poteg.
Sekako,komentari od onie što se sitat ne vlagaat vo predvid....toa ne beše odlika na "sitna duša",ili taka mi se čini ?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Виша политика е „профитирањето“ од признавањето. Неможе да очекувате секој да разбере како ќе профитира Македонија :)
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Celi 29 strani so komentari vo vrska so ova "priznavanje" i NIEDEN post so objasnuvanje kako konkretno Makedonija (minus 30 % šiptari) profitira od ovoj poteg.
Sekako,komentari od onie što se sitat ne vlagaat vo predvid....toa ne beše odlika na "sitna duša",ili taka mi se čini ?
Остај ги БРАТЕ ситниве Бугарчиња да се ситат... Сега им дојде времето... Стварно имаат право на тоа... Знаеш како викаат браќата...
KOLO SRECE SE OKRECE...!!!
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Без да се понижуваме.Ас сум си чист Б'лгарин:smir:
A be što se sekiraš,znam jas što si ti i za što se zalagaš, ne mi beše namera da te ponižuvam,skraja da e,bitno e deka ako šiptar i Bugar se raduvaat što pravi Makedonecot,ne mu se pišuva na kutriot na arno.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Притисок од САД и НАТО. Се е јасно. Кога ќе каже чичко Сем да го признаеш, ќе го признаеш.

А што ќе добиеме или изгубиме...според мене ништо посебно. И да не го признаевме, и што го признавме,ништо битно нема да се смени.

Косовската независност во меѓународни рамки воопшто не зависи од Македонија. Главната одлука воопшто не зависи од нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom