Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И ти ли си Македонка за домашна употреба?:smir:
Шо ти е поентава со таа домашна употреба?
Чекај, уште ништо не е готово.

BJRM ili Republika Severna Makedonija...koe bi go odbrala?
Јас би си одбрала Република Македонија.:)
Сигурно не би одбрала да бидам Граѓанин.

Оуууу добро вечер Квази Патриотке! Гледам загрижени сте за вашата татковина. Ако сте толку загрижени за вашата татковина ви препорачувам дека во време на глобализација не можете да одите напред без интеграција кон светски или европски рамки. Ова не е време кога со изолација и кревање востанија се постигнува позитивен резултат, дојдено е време кога треба да мислиме на иднината на нашата таковина преку интеграција кон светски рамки каде ќе има побрз проток на трговија, помали трговски бариери и помалку граници со визи за сите нас. Само тогаш ќе почнат да не ценат сите останати и ќе неможат да дејствуваат против нас. Изолација во примитивизмот...тука само интеграција. Ако живеете во некоја сеслка пештера има Македонци со срце и душа за разлика од вас квази-македонците кои мислат подолгорочно за својата таковина!:smir:
Извини, ама ти не си кадарен да одлучуваш кој е патриот, а кој квази патриот! Ти ако си подготвен да се пишеш како граѓанин, нема проблем пиши си се, ама многу луѓе не се спремни на таков чекор, тоа е рушење и изобличување на нашиот идентитет. Јеботе НАТО и ЕУ, ако немам своја националност. .

Долгорочно и ние што сме против промена гледаме! Бришење на идентитетот нешто кое што Ченто, Делчев, загинале за да тоа опстане.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Јас би си одбрала Република Македонија.:)
Сигурно не би одбрала да бидам Граѓанин.



Извини,ама ти не си кадарен да одлучуваш кој е патриот,а кој квази патриот!Ти ако си подготвен да се пишеш како граѓанин,нема проблем пиши си се,ама многу луѓе не се спремни на таков чекот,тоа е рушење и изобличување на нашиот идентитет.Јеботе НАТО и ЕУ,ако немам своја националност.И тоа со самоизолација не е точно,зашто Грците се криви за таа изолираност како прво,а како второ,не е дојдена до тој степен.

Долгорочно и ние што сме против промена гледаме!Бришење на идентитетот нешто кое што Ченто,Делчев,загинале за да тоа опстане.
Идентитетот е појаснето со последниот предлог, дека нема да трпи никакви промени. Се менува само името ФИРОМ со Република Северна Македонија, другото се си е исто. А не разбирам, подобро е фиром или што? Крејзи дој у манго све ќе ти објанам сеа ме мрзи:smir:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.225
Поени од реакции
81.344
Daj objasni podobro te molam.Znam jas dobro sto ima tamu ne me svakaj bukvalno jas ti velam d3ka nema Grci koi se Makedonci sfakas? Nie sme edni edinstveni,ama za zal samounistuvanjet i omrazata megu sebe ni e pojakata strana.Ti m,esto da si protiv Grcive koi te nistat te ramnat so nula ti se svrte protiv mene aj sea makedonska rabota zatoa ne nistat ejjjjjjj osvestete se.Daj da se obedinime da zememe primer od komsiive
Не, не, не не се грижам јас за тоа што Грците ни го прават. Мене ми е важно да сум против тебе!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Идентитетот е појаснето со последниот предлог, дека нема да трпи никакви промени. Се менува само името ФИРОМ со Република Северна Македонија, другото се си е исто. А не разбирам, подобро е фиром или што? Крејзи дој у манго све ќе ти објанам сеа ме мрзи:smir:
Хм...јас колку што знам кај националност ќе пишува граѓани на Република Северна Македонија, а тоа е недозволиво.:smir: Не реков дека ФИРОМ е подобро, само велам дека националноста и јазикот не смеат да бидат чепнати.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
Оуууу добро вечер Квази Патриотке! Гледам загрижени сте за вашата татковина. Ако сте толку загрижени за вашата татковина ви препорачувам дека во време на глобализација не можете да одите напред без интеграција кон светски или европски рамки. Ова не е време кога со изолација и кревање востанија се постигнува позитивен резултат, дојдено е време кога треба да мислиме на иднината на нашата таковина преку интеграција кон светски рамки каде ќе има побрз проток на трговија, помали трговски бариери и помалку граници со визи за сите нас. Само тогаш ќе почнат да не ценат сите останати и ќе неможат да дејствуваат против нас. Изолација во примитивизмот...тука само интеграција. Ако живеете во некоја сеслка пештера има Македонци со срце и душа за разлика од вас квази-македонците кои мислат подолгорочно за својата таковина!:smir:
prvo ne ziveam vo pestera vo Makedonija pesterski luge ne postojat,a ako vo tvojat vizija za severna Makedonija ima i takvi skraja da e.Nema da ne odvede vo izoolacija Grcija tuku sopstvenata glupost i prodadenite dusi kako tebe.I ne sme nie kvazi makedonci takvite kako tebe se nekoi izrodi i gi imalo otsekogas vo tursko gi vikale kodosi.Ama narodot ne gi sakal.Imalo vo Prilep nekoj Zapo kodos bil ama kozsata mu ja odrale pa od nea napravile tapan za da se razglasuva niz gradot.Togas taka bilo a sega vaka.Nekoi predavnici makedonskiot narod ke go narekuvat kvazimakedonski.Ej zatoa ovaa drzsava i ovoj narod stradal niz vekovite ama izdrzal od vakvi kqako vas.Ama makedonstina ima imalo i vo tursko i vo srpsko i vo bugarsko in vo Evropa ke ima ama takvite predavnicite nikako da gi snema za zal.Pozdrav i te zalam iskreno poraboti malku na svojata licnost
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.225
Поени од реакции
81.344
Идентитетот е појаснето со последниот предлог, дека нема да трпи никакви промени. Се менува само името ФИРОМ со Република Северна Македонија, другото се си е исто. А не разбирам, подобро е фиром или што? Крејзи дој у манго све ќе ти објанам сеа ме мрзи:smir:
Ти си прочитал што се' стои во последниот предлог?
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Оуууу добро вечер Квази Патриотке! Гледам загрижени сте за вашата татковина. Ако сте толку загрижени за вашата татковина ви препорачувам дека во време на глобализација не можете да одите напред без интеграција кон светски или европски рамки. Ова не е време кога со изолација и кревање востанија се постигнува позитивен резултат, дојдено е време кога треба да мислиме на иднината на нашата таковина преку интеграција кон светски рамки каде ќе има побрз проток на трговија, помали трговски бариери и помалку граници со визи за сите нас. Само тогаш ќе почнат да не ценат сите останати и ќе неможат да дејствуваат против нас. Изолација во примитивизмот...тука само интеграција. Ако живеете во некоја сеслка пештера има Македонци со срце и душа за разлика од вас квази-македонците кои мислат подолгорочно за својата таковина!:smir:
Кажи ми пеце ти мене нешто. Дали ако ти не се почитуваш сам себе некој друг ќе те почитуват? Дур си го продаваме газот за пари ние немат да ојме нигде. Не мислете дека некогаш ќе влезиме во Европска унија- то не е можно па затоа ниеден политичар и чоек нек не ве мамит. Зошто ако сега пречката е името тогаш е е нешо друго. Еве на пример ке го смениме имево шо после. проблем ни станвит историјата со бугариве па тие ке не стопирет и ке ни ставет вето. Затоа мораме да сме цврсти за да излезиме од ова а не да изиграваме пацифисти
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
prvo ne ziveam vo pestera vo Makedonija pesterski luge ne postojat,a ako vo tvojat vizija za severna Makedonija ima i takvi skraja da e.Nema da ne odvede vo izoolacija Grcija tuku sopstvenata glupost i prodadenite dusi kako tebe.I ne sme nie kvazi makedonci takvite kako tebe se nekoi izrodi i gi imalo otsekogas vo tursko gi vikale kodosi.Ama narodot ne gi sakal.Imalo vo Prilep nekoj Zapo kodos bil ama kozsata mu ja odrale pa od nea napravile tapan za da se razglasuva niz gradot.Togas taka bilo a sega vaka.Nekoi predavnici makedonskiot narod ke go narekuvat kvazimakedonski.Ej zatoa ovaa drzsava i ovoj narod stradal niz vekovite ama izdrzal od vakvi kqako vas.Ama makedonstina ima imalo i vo tursko i vo srpsko i vo bugarsko in vo Evropa ke ima ama takvite predavnicite nikako da gi snema za zal.Pozdrav i te zalam iskreno poraboti malku na svojata licnost
E taka ubavo mu kaza i jas sakav nesto slicno da napisam .
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.225
Поени од реакции
81.344
Оуууу добро вечер Квази Патриотке! Гледам загрижени сте за вашата татковина. Ако сте толку загрижени за вашата татковина ви препорачувам дека во време на глобализација не можете да одите напред без интеграција кон светски или европски рамки. Ова не е време кога со изолација и кревање востанија се постигнува позитивен резултат, дојдено е време кога треба да мислиме на иднината на нашата таковина преку интеграција кон светски рамки каде ќе има побрз проток на трговија, помали трговски бариери и помалку граници со визи за сите нас. Само тогаш ќе почнат да не ценат сите останати и ќе неможат да дејствуваат против нас. Изолација во примитивизмот...тука само интеграција. Ако живеете во некоја сеслка пештера има Македонци со срце и душа за разлика од вас квази-македонците кои мислат подолгорочно за својата таковина!:smir:
На кратко: кур те боли како ќе те викаат, важно е трговијата, бизнисот, интеграцијата...
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Идентитетот е појаснето со последниот предлог, дека нема да трпи никакви промени. Се менува само името ФИРОМ со Република Северна Македонија, другото се си е исто.

Tochno, so predlog Republika Severna Makedonija e smeneto samo BJRM znachi identitet jazik i se drugo e zachuvano, taka da podobro zdravje, i plus posle ovoj kompromis konechno EU i NATO + podobri investicii vo site sveri vo drzavata kako i pobezbedni granici so NATO garancijata za stabilnost. :helou:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
koj nie bre brat koj te prasa tebe ili pak mene nesto??
tuku da ne ostane taka utre site na plostad da se cue glasot na narodot....
pa ako treba i glavi neka pagjat...
Па добро бе луѓе кај бевте/сте да протестирате кога беа разговорите за името, за нашите национални интереси. Сега читам тука повик за на плоштад за поддршка на туѓа држава со име Србија.

СРАМОТА!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom