Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Баш ме интересира кој е интересот на Црна Гора со ваков потег. Имаат ли нешто добиено за возврат или само и одржуваат лекција на Србија која како и сите останати соседни народи ги негира.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Врачен демарш на амбасадорката на ЦГ во Белград.
 

Pisces

Министер за Одбрана
Член од
24 јуни 2007
Мислења
36
Поени од реакции
1
BATEEEEE... ako tone srbija i drugite da potonat?!?!?!?!
:tapp:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Не ми е јасно што ви е смешно? Да не ги имавме Албанците ај некако ќе сфатев, ама вака?

Сега и Македонија најверојатно ќе го признае Косово и не ми е јасно зашто баш сега најдоа. Претседателот (или кој беше таму) на Косово пред некое време ни се силеше, демек, немало што они да не' признаат под уставно име пред ние да ги признаеме како држава!? Вчера проблеми на границата итн итн. Срамота.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Не ми е јасно што ви е смешно? Да не ги имавме Албанците ај некако ќе сфатев, ама вака?

Сега и Македонија најверојатно ќе го признае Косово и не ми е јасно зашто баш сега најдоа. Претседателот (или кој беше таму) на Косово пред некое време ни се силеше, демек, немало што они да не' признаат под уставно име пред ние да ги признаеме како држава!? Вчера проблеми на границата итн итн. Срамота.
Бесполезно влагаме во расправии.

Сите знаеме колку проблеми сме имале со нив, не сакаат име да ти признат, граница ти реметат.. и на сето тоа, треба да се радуваме/маваме сеир што ке го признаваат/признаваме Косово. Иронија.
 

Pisces

Министер за Одбрана
Член од
24 јуни 2007
Мислења
36
Поени од реакции
1
ALbancite se takvi sto ako im naprais dobro so dobro ke vratat...
neli lani na eden festival vo ALBANIJA, grcite si gi spakuvaa kuferite i se vratija vo POP grcija poradi toa so na semaforot imeto na nasata drzava bilo R. MACEDONIA!:wink:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Бесполезно влагаме во расправии.

Сите знаеме колку проблеми сме имале со нив, не сакаат име да ти признат, граница ти реметат.. и на сето тоа, треба да се радуваме што ке го признаваат/признаваме Косово. Иронија.
Па да. Ние ќе мора да го признаеме али првин нека не' признаат под уставно име. Не ми е јасно зашто вака набрзинка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom