Влашко лоби

Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Narodot umre po fabrikine za edna bedna plata od 3000 den. Ke da e dovolno pot.Gi eksplotiraat kao robovi.
Na primer direktor na fabrikata Teteks vo Tetovo e Gligorie Gogovski Vlav dosele od Krusevo vo Tetovo.Rabotnicite prepostavete koja nacionalnost se.
I sto i da se Vlasi? Da imas ti fabrika ,i da imas 50 Makedonci i 50 Vlasi koi konkuriraat za rabota? Koi bi gi primil na rabota?
Nemoj da mi kazes deka bi gi vrabotil Vlasite, i bi gi ostavil Makedoncite kako svoi bez rabota???

Oficijalno Vlasi vo Makedonija ima 8000-9000,a vie ja napravivte pola Makedonija Vlaska.
Sto moze naselenie koe se broi so 0.0X % da napravi i da vlijae vo edna zemja???
Bugarite smetaat
Srbite smetaat
Grcite smetaat
Albancite smetaat
..i sega se potrosija komsiite pa aj da udrime i po ova domasnoto koe ne e Makedonsko...
zaklucok : I Vlasite smetaat????
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Власите го убија Тоше зашо нејќеше да корне срца на македонски и албански дечиња. Ако не си со нас со никого не си. :pusk:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Pa si mu se zgnaal ko da ti potepal pola Kumanovo easy malce

i ne e junastvo ako tepash nekoj koj e pomal od tebe , pomalubroen niti ako mu pokazuesh sila i se priklucuvash kon chopor ...taka da jas ne go tepam se zaebavav iako zasluzi chutek za ona dudlanje okolu Kosovo ...

Al ok sea nekoi raboti i nego mu se pojasni :smir:

Vlav ne frlaj vudu ke se karame :nenene:
Da Winstone, mnogu mi se razjasni, sto poveke gi branis , toa poveke plukaat po tebe!
Zalno e....(znaes ti za muabetot so Srpskiot Forum i imeto na Makedonija neli?:smir:)
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
I sto i da se Vlasi? Da imas ti fabrika ,i da imas 50 Makedonci i 50 Vlasi koi konkuriraat za rabota? Koi bi gi primil na rabota?
Nemoj da mi kazes deka bi gi vrabotil Vlasite, i bi gi ostavil Makedoncite kako svoi bez rabota???

Oficijalno Vlasi vo Makedonija ima 8000-9000,a vie ja napravivte pola Makedonija Vlaska.
Sto moze naselenie koe se broi so 0.0X % da napravi i da vlijae vo edna zemja???
Bugarite smetaat
Srbite smetaat
Grcite smetaat
Albancite smetaat
..i sega se potrosija komsiite pa aj da udrime i po ova domasnoto koe ne e Makedonsko...
zaklucok : I Vlasite smetaat????
Tocno taka dodeka na celo na Makedonija stojat Vlasi ke odime samo vo propast. Albancite ne se nikakov problem tie se samo vojska i slugi na zapadot koga ne bi imalo predavnicka vlast i Vlasi na celo na drzavata ne bi bila ni vakva rabotata so niv kakva sto e sega.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Se soglasuvam, pogotovo sto sekoj vtor na forumov strada od kolektivna paranoja, i pred oci mu izleguvaat fotelji.
Zboruvate za Vlasi i fotelji vo Makedonija,na covek koj od 17 godini zaminal od Makedonija i se postignal so svoj trud kako znae i umee. zavist ili manija na omraza kon pouspesniot????

Ајде сега и поуспешен си и те мразиме и ти завидуваме? ОКеј:)
Не страдам од никаква параноја, ни зависам од Власите ни ќе зависам некогаш. И јас како тебе не сум во Македонија од неодамна и никој не врти броеви за да ми помогне овде. Со една разлика, јас не чувствувам дека е потребно да ја изобличувам или прикривам вистината. Мислам дека е доволно јасно што е и како е во Македонија, за да не се лажеме како мали деца овде.
За националното чувство на Власите. Мајката на една од најдобрите мои другарки е Влаинка. Кога со таткото на девојчево се омажила и покрај тоа што тој е Македонец, и покрај несогласувањето на сечејството околу тоа, кога тргнувала на свадбено патување - нејзините и кажале „да даде Бог авионот да ви се сруши“.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Tocno taka dodeka na celo na Makedonija stojat Vlasi ke odime samo vo propast. Albancite ne se nikakov problem tie se samo vojska i slugi na zapadot koga ne bi imalo predavnicka vlast i Vlasi na celo na drzavata ne bi bila ni vakva rabotata so niv kakva sto e sega.
I Premierot Gruevski i Milosevski,Jankulovska se Vlasi???
Hm...ne sum znael...A koj ne e Vlav vo Makedonija?:pos2:

Jas bi klasificiral vaka...:

Site sto necinat se Vlasi, a site sto cinat se Makedonci...taka?:smir:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Ајде сега и поуспешен си и те мразиме и ти завидуваме? ОКеј:)
Не страдам од никаква параноја, ни зависам од Власите ни ќе зависам некогаш. И јас како тебе не сум во Македонија од неодамна и никој не врти броеви за да ми помогне овде. Со една разлика, јас не чувствувам дека е потребно да ја изобличувам или прикривам вистината. Мислам дека е доволно јасно што е и како е во Македонија, за да не се лажеме како мали деца овде.
За националното чувство на Власите. Мајката на една од најдобрите мои другарки е Влаинка. Кога со таткото на девојчево се омажила и покрај тоа што тој е Македонец, и покрај несогласувањето на сечејството околу тоа, кога тргнувала на свадбено патување - нејзините и кажале „да даде Бог авионот да ви се сруши“.
Koja vistina?Tvojata vistina,ili mojata.Izgleda jas kako Vlav poveke znam sto sum i kako sum, i sto custvuvam ,vo sporedba so toa sto ti go tvrdis za mene.
Ti mene me napravi Srbin i Grk,eve jas ti velam ne sum ni Srbin ni Grk.

Pred 5 dena na Srpski forum se pcuev so Srbite za zastita na imeto Makedonija(ete ti go Winston pa neka ti kaze),ke go pravev toa ako bev Srbin?
Dali ke doagjav ovde da gubam vreme ako bev Grk? NE! Ke idev na Grcki forum da pisuvam paroli Makedonia e Hellas!

Makedonskiot narod pati od sindrom da si sozdava neprijateli ,i toa e mnogu dobro dokazano vo istorijata, bidejki site okolu nas imale i sozdale prijatelstvo so nekoja pogolema zemja koja se izborila za nivnata nezavisnost, samo Makedoncite ostanale so prazni race...pa zatoa i se slucuva ova sto se slucuva..
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Pred 5 dena na Srpski forum se pcuev so Srbite za zastita na imeto Makedonija(ete ti go Winston pa neka ti kaze),ke go pravev toa ako bev Srbin?..
A ne ne ne Winston nema sto da kaze ... izvini zurim ne te znam... sto se vadish sea na mene ??? :nenene:

I priznaj zasto ste go ubile Toshe ??? :tv:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Se soglasuvam, pogotovo sto sekoj vtor na forumov strada od kolektivna paranoja, i pred oci mu izleguvaat fotelji.
Zboruvate za Vlasi i fotelji vo Makedonija,na covek koj od 17 godini zaminal od Makedonija i se postignal so svoj trud kako znae i umee. zavist ili manija na omraza kon pouspesniot????
Не се нервозирај многу пријателе.
Има членови на форумов кои живејат во заблуда дека ако плукат, пцујат и омаловажуваат се' што е околу нив, па дури и Македонци, ќе бидат поголеми патриоти отколку што се.
Така тука на форумов се изразува патриотизмот.

Патриотизам е тука ако речеш дека Албанецот ќе го праиш сапун или ќе го селиш.

Патриотизам е ако Србинот го тераш да се качува на некоја врба, спротивно од неговата желба, или му кажеш дека е најголем непријател на Македонија.

Патриотизам е ако Македонецот го наречеш комуњар и му кажеш дека ќе го палиш на плоштад, само затоа што се коси со ставовите на таканаречените "патриоти"..........кои јас ги нарекувам квази.

Патриот си тука ако на бугарот му речеш татар, иако поима немаш што всушност значи тој збор.

Патриот си дури и ако незнаеш како се пишува името на твојата држава, ама имаш добар вокабулар на гнасни и расистички поими, и константно ги употребуваш скоро во секој твој патриотски пост.

А најголем патриот си, ако до коска ги мразиш сите околу тебе.
Ама незнаеш дека кој мрази се околу него, и самиот себе не се сака.



Али тоа и не е толку битно.
Битно е што "патриотите" кои ги наведов, не ја претставуваат сликата за мојата Македонија.
Во мојата Македонија друже, живее далеку по-цивилизиран и по-толерантен народ.
Тоа го знам, и тоа го тврдам.
Барем за околината во која живејам.
Всушност за тоа и се гордеам што сум Македонец.

Затоа немој да им замериш на децава и поголемиве деца.
Они само имаат изместени критериуми во врска со некои термини кои слабо ги разбираат.
Они само сакаат.....да бидат "патриоти".
 
F

FilipMacedon

Гостин
Ti sporam li jas tebe deka si Makedonec? Kolku sto znam jas kako Vlav tuka bev narecen Srbin i Grk, i toa od strana na Makedonka....
Proceni sam, koj kogo spori...
Анастазија подолго време ја пратам и знам каков и е стил на пишување.Девојчето немаше никаква лоша намера туку тоа го кажа бидејќи повеќето од власите прават прогрчки грев односно оние пари што ги вложува Грција во Македонија за "грчкото" малцинство се наменети токму за вас, а повеќето од цинцарите со отворени раце ги примате(но со респект за оние власи кои ја почитуваат Македонија како своја татковина)
 
F

FilipMacedon

Гостин
Koja vistina?Tvojata vistina,ili mojata.Izgleda jas kako Vlav poveke znam sto sum i kako sum, i sto custvuvam ,vo sporedba so toa sto ti go tvrdis za mene.
Ti mene me napravi Srbin i Grk,eve jas ti velam ne sum ni Srbin ni Grk.

Pred 5 dena na Srpski forum se pcuev so Srbite za zastita na imeto Makedonija(ete ti go Winston pa neka ti kaze),ke go pravev toa ako bev Srbin?
Dali ke doagjav ovde da gubam vreme ako bev Grk? NE! Ke idev na Grcki forum da pisuvam paroli Makedonia e Hellas!

Makedonskiot narod pati od sindrom da si sozdava neprijateli ,i toa e mnogu dobro dokazano vo istorijata, bidejki site okolu nas imale i sozdale prijatelstvo so nekoja pogolema zemja koja se izborila za nivnata nezavisnost, samo Makedoncite ostanale so prazni race...pa zatoa i se slucuva ova sto se slucuva..
Секоја чест ако си го направил тоа,но темава беше за оние власи кои постапуваат спротивно од тоа ти што си го направил,а не вие видовте тема за Власи и одма урлање нацизам,вуду магии:) и слични глупости
 
F

FilipMacedon

Гостин
Не се нервозирај многу пријателе.
Има членови на форумов кои живејат во заблуда дека ако плукат, пцујат и омаловажуваат се' што е околу нив, па дури и Македонци, ќе бидат поголеми патриоти отколку што се.
Така тука на форумов се изразува патриотизмот.

Патриотизам е тука ако речеш дека Албанецот ќе го праиш сапун или ќе го селиш.

Патриотизам е ако Србинот го тераш да се качува на некоја врба, спротивно од неговата желба, или му кажеш дека е најголем непријател на Македонија.

Патриотизам е ако Македонецот го наречеш комуњар и му кажеш дека ќе го палиш на плоштад, само затоа што се коси со ставовите на таканаречените "патриоти"..........кои јас ги нарекувам квази.

Патриот си тука ако на бугарот му речеш татар, иако поима немаш што всушност значи тој збор.

Патриот си дури и ако незнаеш како се пишува името на твојата држава, ама имаш добар вокабулар на гнасни и расистички поими, и константно ги употребуваш скоро во секој твој патриотски пост.

А најголем патриот си, ако до коска ги мразиш сите околу тебе.
Ама незнаеш дека кој мрази се околу него, и самиот себе не се сака.
Тоа ти е друже нацизам,патриотизам ти е нешто друго
А народов го сфаќам ,едноставно толку многу имаме лоши спомени во историјата што вистинско чудо е што сме останале како народ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom