Влашко лоби

Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Pa neli ti se cuvstvuvas kako Makedonec sto ima da proizneses mislenja deka Makedoncite se Bugari ili Srbi? Neli u sekoj post si se borel za Makedonija taka mi pisa pogore.
So postot napraviv samo edna komparacija, procitaj go prviot post na Anastasija,i moite repliki kon nea i ke ti se razjasni...

Poentata e deka nikoj nemoze na drugiot da mu kazuva koj e i sto e...megju lugjeto treba da ima pocit i tolerancija.
Za zal, ima nedostatok od tie nesta na forumov vo nekoi postovi...
 
F

FilipMacedon

Гостин
So postot napraviv samo edna komparacija, procitaj go prviot post na Anastasija,i moite repliki kon nea i ke ti se razjasni...

Poentata e deka nikoj nemoze na drugiot da mu kazuva koj e i sto e...megju lugjeto treba da ima pocit i tolerancija.
Za zal, ima nedostatok od tie nesta na forumov vo nekoi postovi...
Само на Македонецот може да му се кажува што е така ли
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
На тебе ништо не ти фали,си се јавил на некој роднина Влав и те ставил во згодна фотелја па сега ништо не фали на оваа влада.
Биди Македонец па да видиш како е крв ти ебам
Кумановац.
Многу си исфрустриран братче.
Смири малко т'ј живацат ебага....не се нервирај.
Пиј едно кафе....

Чисто добронамерно.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
На тебе ништо не ти фали,си се јавил на некој роднина Влав и те ставил во згодна фотелја па сега ништо не фали на оваа влада.
Биди Македонец па да видиш како е крв ти ебам
Да си ми жив и здрав и долговечен.
Мислам дека секое Влашко дофрлање на темава понатаму е сосема непотребно...
 
F

FilipMacedon

Гостин
Кумановац.
Многу си исфрустриран братче.
Смири малко т'ј живацат ебага....не се нервирај.
Пиј едно кафе....

Чисто добронамерно.
Како погоди,баш сега се спремам за да одам на кафе
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
На тебе ништо не ти фали,си се јавил на некој роднина Влав и те ставил во згодна фотелја па сега ништо не фали на оваа влада.
Биди Македонец па да видиш како е крв ти ебам
Totalno vo pravo si.

Да си ми жив и здрав и долговечен.
Мислам дека секое Влашко дофрлање на темава понатаму е сосема непотребно...
I ja mislam :toe:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
На тебе ништо не ти фали,си се јавил на некој роднина Влав и те ставил во згодна фотелја па сега ништо не фали на оваа влада.
Биди Македонец па да видиш како е крв ти ебам
Kako prvo jas sum veke odamna zaminat od Makedonija, ima edno 8-9 godini(uste koga imav 17 godini).Nikogas nemav moznost da glasam vo Makedonija, za nikoja politicka partija.
Toa sto se motam po Makedonski forumi,kazuva deka nesto me vrzuva za Makedonija bez nikakvi licni beneficii i licna korist.
Da ne bese taka,i da ne ja cuvstvuvav makedonija za svoja ke odev po Grcki i Srpski forumi i ke zboruvav najloso za Makedonija.(Da Anstasija, Vlav sum ama ne sum ni Srbin ne sum ni Grk)

Dali nesto mi fali ili ne, jas si znam....ama edno imas pravo, mu se javiv na eden XXX vo Brisel blizok sorabotnik na Havier Solana, i toj e Vlav, i me vraboti.:pos2::pos2:
Zar ne znaese deka Vlaskoto lobi e mnogu jako vo EU, isto kako i vo Makedonija??? :pos2::pos2:

Sto ne ke se iznaslusam na forumov,ponekogas se prasuvam kade e makedonskata inteligencija i mladina koja treba da bide stolb na drzavata.
Ako vie uste gledate da fatite fotelji preku rodnini, a ne so sopstveno znaenje, pot i trud...tesko deka od Makedonija ke bide nesto...
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Kako prvo jas sum veke odamna zaminat od Makedonija, ima edno 8-9 godini(uste koga imav 17 godini).Nikogas nemav moznost da glasam vo Makedonija, za nikoja politicka partija.
Toa sto se motam po Makedonski forumi,kazuva deka nesto me vrzuva za Makedonija bez nikakvi licni beneficii i licna korist.
Da ne bese taka,i da ne ja cuvstvuvav makedonija za svoja ke odev po Grcki i Srpski forumi i ke zboruvav najloso za Makedonija.(Da Anstasija, Vlav sum ama ne sum ni Srbin ne sum ni Grk)

Dali nesto mi fali ili ne, jas si znam....ama edno imas pravo, mu se javiv na eden XXX vo Brisel blizok sorabotnik na Havier Solana, i toj e Vlav, i me vraboti.:pos2::pos2:
Zar ne znaese deka Vlaskoto lobi e mnogu jako vo EU, isto kako i vo Makedonija??? :pos2::pos2:

Sto ne ke se iznaslusam na forumov,ponekogas se prasuvam kade e makedonskata inteligencija i mladina koja treba da bide stolb na drzavata.
Ako vie uste gledate da fatite fotelji preku rodnini, a ne so sopstveno znaenje, pot i trud...tesko deka od Makedonija ke bide nesto...
Narodot umre po fabrikine za edna bedna plata od 3000 den. Ke da e dovolno pot.Gi eksplotiraat kao robovi.
Na primer direktor na fabrikata Teteks vo Tetovo e Gligorie Gogovski Vlav doselen od Krusevo vo Tetovo.Rabotnicite prepostavete koja nacionalnost se.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Да си ми жив и здрав и долговечен.
Мислам дека секое Влашко дофрлање на темава понатаму е сосема непотребно...
Se soglasuvam, pogotovo sto sekoj vtor na forumov strada od kolektivna paranoja, i pred oci mu izleguvaat fotelji.
Zboruvate za Vlasi i fotelji vo Makedonija,na covek koj od 17 godini zaminal od Makedonija i se postignal so svoj trud kako znae i umee. zavist ili manija na omraza kon pouspesniot????
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ти го тепај
Нели беше Кој е јунак тај е Србин,а бидејќи не сум Србин нема шанса да бидам јунак ебеш га:toe:
Pa si mu se zgnaal ko da ti potepal pola Kumanovo easy malce

i ne e junastvo ako tepash nekoj koj e pomal od tebe , pomalubroen niti ako mu pokazuesh sila i se priklucuvash kon chopor ...taka da jas ne go tepam se zaebavav iako zasluzi chutek za ona dudlanje okolu Kosovo ...

Al ok sea nekoi raboti i nego mu se pojasni :smir:

Vlav ne frlaj vudu ke se karame :nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom