Бугарија со закон ќе го избрише ОМО Илинден-Пирин!

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Коj е дозволил или е подпишал деца под 18 години во списаците?
 

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
835
Поени од реакции
203
Стојко Стојков: На последнија митинг на Рожен нјамаше нито един плакат от наша страна. Това беше една клевета, лансирана в пресата, че е имало плакати: “Б'лгари - татари” или “..., б'лгарски окупаторски војски!”. Ние никога не бихме позволили такива отвратителни плакати. Много Ви молја.
:pos2:
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Стојко Стојков: На последнија митинг на Рожен нјамаше нито един плакат от наша страна. Това беше една клевета, лансирана в пресата, че е имало плакати: “Б'лгари - татари” или “..., б'лгарски окупаторски војски!”. Ние никога не бихме позволили такива отвратителни плакати. Много Ви молја.
:pos2:

Кое од кажаното од Стојко ти смета ? Кажал е вистината човекот.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Коj е дозволил или е подпишал деца под 18 години во списаците?


Дај да ги видим колку се тие дека се под 18 години. Бидејки знаевме дека ќе има провокации од страна на судот однесовме 800 подписи повеќе. Дури и да имало 100 нередни пак остануват 700 вишок. Што праиме сега ?
 

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
835
Поени од реакции
203
Ме насмеjа ова дека Стоjков казва едно, а ти друго. Коj е во право?
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Ме насмеjа ова дека Стоjков казва едно, а ти друго. Коj е во право?

Ајде цитирај ми каде се разминува вистината меѓу моите и на Стојко зборови. Баш би сакал да видам :vozbud:
 

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
835
Поени од реакции
203
Па ти допреди 5 минути сбореше за Татари. Стоjко казва че не би позволил такива отвратителни плакати.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
И не е ли ова за суд?!
Чл.315. (1) Којто с'стави документ, като поп'лни лист, носешт подписа на издателја, с сд'ржание, което не с'ответствува на волjaта на подписалиja, се наказва с'образно с различиjaта в чл.308 и 309.
......

Чл.308. (1) Којто с'стави неистински официален документ или преправи с'д'ржанието на официален документ с цел да б'де използуван, се наказва за подправка на документ с лишаване от свобода до три години.


Во член 315 се види збора волjaта на подписалиja.Еве и затова сите подписани беха питани,дали са се подписали по техна волja.
 

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
835
Поени од реакции
203
омопирин, ти учавства ли во собирането на подписи?
омопирин, ти учавства ли во подправjането на документите?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Дај да ги видим колку се тие дека се под 18 години. Бидејки знаевме дека ќе има провокации од страна на судот однесовме 800 подписи повеќе. Дури и да имало 100 нередни пак остануват 700 вишок. Што праиме сега ?
Суда има право при намиране на фалшиви подписи да анулира сите подписи и да не приеме ни един.Затова недеj да вадиш нередните.
Сите които са го направили ова можат да лежат според закона до 3 години.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Па ти допреди 5 минути сбореше за Татари. Стоjко казва че не би позволил такива отвратителни плакати.

Да ме виде некаде плакат да носам ? Имаш проблем со психиката дечко. Барај психолог дур не е станало касно па да ти треба и психијатар. :vozbud:
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Чл.315. (1) Којто с'стави документ, като поп'лни лист, носешт подписа на издателја, с сд'ржание, което не с'ответствува на волjaта на подписалиja, се наказва с'образно с различиjaта в чл.308 и 309.
......

Чл.308. (1) Којто с'стави неистински официален документ или преправи с'д'ржанието на официален документ с цел да б'де използуван, се наказва за подправка на документ с лишаване от свобода до три години.


Добре де , така е по закон. Е сега кажи ми колку од нас беа осудени за поправка на документи ? Николку. Зашто николку ? Затоа што нема докази. А чим нема докази дека ОМО е фалсификувала потписи значи дека вашите зборови се само уште една гнасна лага и затоа може да одите у П.М. :kesa:
 

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
835
Поени од реакции
203
Да ме виде некаде плакат да носам ? Имаш проблем со психиката дечко. Барај психолог дур не е станало касно па да ти треба и психијатар. :vozbud:
Значи на плакати не може, но по форумите може.
Кога сте искрени? Кога да ви се вjарва? Когато имате плакати, или когато сте по форумите? Когато кажувате че "бугари - татари" са отвратителни плакати, или когато по форума всека 3-та дума ти е дека бугарите са татари?
Кога лажете?
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Суда има право при намиране на фалшиви подписи да анулира сите подписи и да не приеме ни един.Затова недеj да вадиш нередните.
Сите които са го направили ова можат да лежат според закона до 3 години.

Ако со истиот аршин дека мериш за потписите на ОМО, мериш и за другите партии колку од нив ќе имат поизправни документи од нашите? И дај да ги доуточним поимите. Ти велиш фалшиви потписи за тие што се потпишале и после починале или излегле во странство. Тоа не се фалшиви потписи. Фалшиви потписи се кога некој е потписан без негово знаење или не по негова желба. А макар и под притисоци на Полицијата никој од потписаните не изјави дека некој друг му го ставил потписот. Сите си кажаа дека сами се потписале.

Биди ми поздравен , и читај малце пред да збориш напамет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom