Спорот со Грција - коментари од Срби

Статус
Затворена за нови мислења.

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Заеби го де...дај му ја колата и оди пешки секој ден на работа.
Во случајов дај го името и живеј си среќно во ЕУ и НАТО.
Ali sepak zivej srekjno... I ne mu ja misli dali utre kje imas mleko ili jogurt da pies poso kje gi imas dvete...:smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Вистина е Делијо дека ќе те банирам на недела дена, на своја одговорност.

Ми се гади од избљувотини вакви.... И јебига, демократ сум, ал кога ќе ми дираш светиња, ќе те ебам од позади, искомплексиран кретену!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Покрај сите овие гомнојадења еден куп Македонци повеѓе ја сакаат србија, продадени души бре.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
aj smiri se malku, Srbite kako narod i vo sklop na SFRJ imaa takov aroganten i negatorski odnos i kon ostanatite republiki.... quote]


So 100 Srbi ti si zborel za politika ????

i od 100 kolku ti rekle deka si kurton i deka ne si narod i slicni shovinisticki gluposti ????

Kolku ? 90 ? 10 ? 50 ?

Ajde moze ti si postar i si imal dopirni tocki ... ova decava ne zapozanle poveke od 10 srbi u zivot da svrzat muabet za picinja kamoli za politika ...

Koga da zapoznaat ? Kako e mozno da mrzat nesto sto ne zapoznale ???

Cyber svet i realen svet ne e isto :tapp: :tapp: :tapp:

A toj aroganten odnos sum objasnuval sto puti te testirale samo ... da vidat kakov covek si i dal stoish zad svoeto ... ne go razbirate mentalitetot zatoa mislite deka Ve vredjaat so arogantnosta ...

Primer pozdrav u Srbija ne e kaj si aren so prais nego

gde si picko jebem ti mater ( arogantnost za Vas za Srbite e toa e ko dobar dan )
ti na toa teba da mu akzes

ne , abe so se pcuesh peder

nego....

Evo me pederu bas sad se vracam jebo sma ti kevu dobra je ( sto ne e navreda nego sala zajebancija koja ne ja razbirate i zatoa ne moze se uklopite )


Zasto be mene nikad , ama nikad nikad i koga sum idel so picki po nivni gradovi sam nikoj ne mi dosol da mi kaze gde si bre Makedonche , sta dirash nashe pichke ?

Eden dodushe ednash reche kako si Makedonce - deminutiv

samo go poglednav i rekov jel sta si reko ...dal sam ja cuo to Makedonce ?

prekina i se nasmea pocna da me tapsha ...ma shalio sam se da vidim sta ces da kazesh ...


Ete tolku okolu arogantnosta i mentalitetot KOJ NE GO RAZBIRATE

I ne se raspravam vishe ...prajte so sakate ja moeto go rekov
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Winston, еве ти пример одма за тоа што ти зборев... Еве еден таков... Кажи бе јаден на мајка, ние сме ги ранеле Србите... :pos2: Оф леле бе... Па и ден денес да не се они за месо ќе цркнеме, а да не зборам за се останато... Погледај во продавниците и ќе видиш какви се Српски производи се продаваат тука... Викаме со МАкедонско сонце да купуваме...!!! А бе ќе купуваме да е малце по квалитетно... Со заврзани очи да ми дадеш еден ист производ од Македонија и од Србија , ќе го препознам кој е Српски затоа што е по вкусен... Па и децата неможат ни паштети да јадат ако се Македонски... Не им се свиѓаат... :toe:

Неможам сега да ти зборам за распадот на СФРЈ и кој е крив, но можеби друг пат...

А овој дел од твојот пост:

So nekolku sum sporel za MPC, i mi rekle...pa toa ne se vasi crkvi Car Dusan gi izgradi so negovi pari polovinata od crkvite vo Makedonija(Dusanovo Carstvo), a nekoi i deka sme bile eden ist narod, pa Tito bidejki sakal da ja ponizi Srbija(citaj bil Hrvat) po WW2 ja sozdal Makedonija, Kosovo i Vojvodina, so cel da ja namali nejzinata mokj vo novata Yugoslovenska Federacija...

КАЖИ ШТО ТУКА НЕ Е ВИСТИНА...??? :toe:
Kako prvo za konditorskite proizvodi vo Makedonija ne mozam da diskutiram(bidejki ne ziveam vo Makedonija) a i ne sakam, bidejki tuka kade sto ziveam sirenjeto, zelencukot ovosjeto ne se ni malku vkusni kako onie Makedonskite, pa sepak nasite jabolka ,domati, lubenici gi nema na EU trpezite.
Ako ti mislis deka srpskata prehrambena industrija ja hrani Makedonija mnogu se lazes. Proizvodot se kupuva za PARI, ne ni go davaat kako humanitarna pomos!Ne daj boze...

A za vtoriot del od mojot post:
Mozebi del od crkvite gi izgradil Dusan, no so cii PARI, od cii DANOCI, sigurno Makedonskiot Narod ne bil izzemen od plakjanje razni davacki na Carstinata.Znaci zemal pari od Makedonci, a ne od SRBI, i gradel Srpski Crkvi? Gledas ti tuka LOGIKA???Ili nacionalisticka propaganda???

Eden narod so Srbite- eden narod dva jazici, eden narod razlicen folklor,razlicni tradicii, razlicni verski praznici
Prababa mi ucese vo Grcko uciliste(bese crkva-da pojasnam), pra-dedo mi i demo mi , ucea Srski , i preziminjata im bea smeneti da zavrsuvaat na -IKJ..sluzea vo Srpskata Vojska..
Za cii celi? Na Makedonija? Ili na Srbija?

Dali toj sto go smetas za brat, ke postapuva so tebe kako so otpusok od cigare dobri vreminja, za potoa koga ke se svrti klopceto da te narekuva brat? Ne Blagodaram!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Na Slovencite ne gleam neso da im fali ili pak da se zalat....
Нив никој не им украл дел од територијата и никој не ги дупчи секојдневно со провокации...тие си се Словенија од памтивек и уште се...
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
aj smiri se malku, Srbite kako narod i vo sklop na SFRJ imaa takov aroganten i negatorski odnos i kon ostanatite republiki.... quote]


So 100 Srbi ti si zborel za politika ????

i od 100 kolku ti rekle deka si kurton i deka ne si narod i slicni shovinisticki gluposti ????

Kolku ? 90 ? 10 ? 50 ?

Ajde moze ti si postar i si imal dopirni tocki ... ova decava ne zapozanle poveke od 10 srbi u zivot da svrzat muabet za picinja kamoli za politika ...

Koga da zapoznaat ? Kako e mozno da mrzat nesto sto ne zapoznale ???

Cyber svet i realen svet ne e isto :tapp: :tapp: :tapp:

A toj aroganten odnos sum objasnuval sto puti te testirale samo ... da vidat kakov covek si i dal stoish zad svoeto ... ne go razbirate mentalitetot zatoa mislite deka Ve vredjaat so arogantnosta ...

Primer pozdrav u Srbija ne e kaj si aren so prais nego

gde si picko jebem ti mater ( arogantnost za Vas za Srbite e toa e ko dobar dan )
ti na toa teba da mu akzes

ne , abe so se pcuesh peder

nego....

Evo me pederu bas sad se vracam jebo sma ti kevu dobra je ( sto ne e navreda nego sala zajebancija koja ne ja razbirate i zatoa ne moze se uklopite )


Zasto be mene nikad , ama nikad nikad i koga sum idel so picki po nivni gradovi sam nikoj ne mi dosol da mi kaze gde si bre Makedonche , sta dirash nashe pichke ?

Eden dodushe ednash reche kako si Makedonce - deminutiv

samo go poglednav i rekov jel sta si reko ...dal sam ja cuo to Makedonce ?

prekina i se nasmea pocna da me tapsha ...ma shalio sam se da vidim sta ces da kazesh ...


Ete tolku okolu arogantnosta i mentalitetot KOJ NE GO RAZBIRATE

I ne se raspravam vishe ...prajte so sakate ja moeto go rekov
Izvini "druze", jas ne sedam na masa, so lugje koi koristat takvi terminologii "gde si picko" , kako ni so lugje koi "me testiraat" sedam na masa, so vozrasni lugje od Srbija, kako i so Srbi, od srpskata Dijaspora koi za cudo gi ima mnogu po Evropskive prestolnini.
toa sto ja svede diskusijava na davanje primeri na takov prostotilak od komunikacija, nema da gi opravda site tie stavovi , i pred se bi rekol intelektualni stavovi na Srbi(koi imaat visoko obrazovanie), i za koi Makedonija e Srpska, no bespravno odzemena od strana na Tito, i deka Car Dusan gi izgradil crkvite vo Makedonija, pa zatoa MPC mora da bide pod zakrila na SPC.
Ako ti go delis nivnoto mislenje, nema poceke da te ubeduvam....toa si e tvoj stav...
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Postot primerot go dadov za da karikiram da sfatite poenta al uzalud

drugo

jass te prasav kolku od tie 100 dusi sto si gi zapoznal te osporuvale 90 ????

Jas licno ne osporuvam nikogo , koj sum jas da kazuvam sto bilo u istorija... toa se gluposti i gubenje vreme

i Pak site ke Ve prasam


KOLKU SRBI STE UPOZNALE U REAL LIFE i kolku od niv ve osporile deka ste Makedonci ????
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Никој :smir:


Србите се со нас не грижете се за тоа ... мора и со грчка малце политики да прават ;)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Eden narod so Srbite- eden narod dva jazici, eden narod razlicen folklor,razlicni tradicii, razlicni verski praznici


i po 100 ti pat MAKEDONCI I SRBI SE DVA RAZLICNI NARODA , RAZLICEN MENTALITET < KULTURA I JAZIK STO E NAJBITNO
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Не сме слепи ... а и не сме толку различни :smir:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Нив никој не им украл дел од територијата и никој не ги дупчи секојдневно со провокации...тие си се Словенија од памтивек и уште се...

Te sfakjam... U pravo si, ti imas stav, ja iam stav... Jas sakam da se okonca ova so imeto , da nema vise zamaranje, kako kje odlucat tie sto se na pozicii taka neka bide...Jas ne sakam da ti utuvam u glava,sakam sam da sfatis deka za 10 godini moze kje se vodi vojna za parce leb poso kapitalizmot ne trpi slabi... Vreme e da se reagira, i toa brzopotezno...

Da ne izbie slucajno gragjanska vojna ako se smeni imeto ??? Sekako deka nema...Kje ima lavina reakcii, sekoe cudo 3 dena, taka kje bide i toa...

Posledna replika na ovaa tema,... JAS SAKAM MOITE DECA UBAVO DA ZIVEAT BEZ RAZLIKA KAKO IM SE VIKALA DRZAVATA ... KOGA TIE KJE PORASNAT SAMI KJE SE ODLUCAT DALI KJE SE CUVSTVUVAAT KAKO MAKEDONCI,KINEZI ILI AMERIKANCI POSTO NACIONALNATA PRIPADNOST E PRAVO LICNA VOLJA I ZELBA....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom