Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
шо знам...ако го знам типот ондак не...ако не го знам...она изневерува, не јас....:):)
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе имаше една девоја која идеше со типот подолги години. и отпочеток јас не сакав да имам ништо со неа ради дечко и. ама кога нејзе и се присака, јас не одбив. и теравме 3-4 пати мување, после и секс падна, иако таа викаше ова не е во ред, ама шо да и правам...она повеќе го сакаше тоа од мене:toe:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
абе имаше една девоја која идеше со типот подолги години. и отпочеток јас не сакав да имам ништо со неа ради дечко и. ама кога нејзе и се присака, јас не одбив. и теравме 3-4 пати мување, после и секс падна, иако таа викаше ова не е во ред, ама шо да и правам...она повеќе го сакаше тоа од мене:toe:

I so stana na krajot se skara li so decko i ? bas me interesira
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Затоа што сум се мувала со него подолго време и очигледно ми значел нешто и кога тој после се тоа ќе ја стави бившата во преден план, нормално дека прекинувам со него.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Затоа што сум се мувала со него подолго време и очигледно ми значел нешто и кога тој после се тоа ќе ја стави бившата во преден план, нормално дека прекинувам со него.
se slozuvam so tebe vo celost.ako sakal da bide so mene nemalo da se smiri so nea taka ?ili mozebi taa ima nesto so so mene ne moze da go ima vo momentot?:smir:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Ауууу со задоволство :kesa:
Што да се прави, забранетото овошје е најслатко :vozbud:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Па да, го имам тоа направено, барем нешто слично. Се дружевме подолго време, двајцата бевме зафатени и еден ден испадна нешто повеќе. Ако беше и останеше на мување, ќе се срамев од чинот секогаш, а сигурно и немаше да го направам истото. Знаевме дека има нешто повеќе помеѓу нас и затоа се случи тој спонтан момент, после кој следеше раскинување со моменталните партнери и наша нова прекрасна врска.
Кога би била секаква друга ситуација, никогаш не би постапила така. Да не е некој што постојано се врти околу мене, додека јас имам нешто како веќе непосакувана врска. И да не ми се допаѓа повеќе од дечкото со кого сум, за да испаднам идиот, и истиот да го изневерам и да го оставам.
Ако имам здрава и добра врска од која сум презадоволна и во која сум најзаљубена, не би се смувала со никој случаен минувач. Тоа е прениско, за мене пред се`.

едит: Заборавив да си напишам што ако сум јас слободна, а тој зафатен. Тогаш се помали шансите да се случи да се смувам со него. Од почеток ќе ме одврати поимот што има девојка, затоа што во таква ситуација најверојатно би сакала дечко, а не некој што ќе ми е хоби.
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Подобро да се каеш за некоја работа што си ја направила отколку цел живот да жалиш бидејќи не си ја направила.
Ако била лоша-искуство, ако била добра- добар спомен:smir:
Муабетов ми беше да не излезиш натепана еден ден!Зато шо има секакви специјалки,да не виси клипче на јутуб кај шо те тргаа за коси,а дека ќе се прам мајка тереза и заради жал за женска му да не се смувам :nenene:..не ми беше тоа муабетот.
Сега свати ?
и сакав да се сложам многу со еден претходен пост кај шо велат дека би се смувала еднаш со зафатен ете се случува,и мене ми се случило така дојде спонтано само по себе-па никому ништо,ама да се муваш повеќе пати?!... е тогаш веќе многу чепкаш,а и веќе ти ја припишал улогата на втора виолина...зошто?Ако сака толку со тебе нека и се скара!
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Би се мувал ама треба да бидат исполнети 2 услова:
1.Да ми се свиѓа девојчето...
2.Дечко и да нема поголем''грб'' од мојот за да после ако дојде до крекања, закани и слични срања, проблемите лесно да ги решам:)...:smir:...
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Ако она сака да се мува и да има дечко, а мене да ми се допага девојчето, би се смувал без проблем. Тоа е нејзин избор, и тоа мување ако направи проблем у врската не чуствувам јас вина. Нејзин избор бил тоа, не бил и мој дечкото па да е и мој проблем:toe:

Сум праел така и не гледам ништо лошо у тоа. Ако она си го сака толку дечкото, нема да прави така:toe::smir:
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Да, но само ако знам дека врската им е во надолна линија, не би се мувал со некоја што има дечко што идат долго време и им е многу убаво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom