Која музика не сакате да ја слушате воопшто?

Кој вид на музика не сакате да го слушате


  • Вкупно гласачи
    442

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Турбофолк секако ми гори сиви клетки кога ке слушнам.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Метал, џез, турбофолк, латино, поп у стилот на хит ми бејби уан мор тајм (или шо и да е). Има некои песни и од други жанрови шо не би можела да ги поднесам, али у глобала овие...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ustvari ima nesto dobro od turbo folkot mada pojke e toa cist folk ama poveketo necini ali ne mozam jazzz nikako vise bi slusal klasika nego jazz.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Воопшто не поднесувам фолк,рап,поп и останата музика освен метал
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Зашто мислите дека Турбофолкот е музика?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Зашто мислите дека Турбофолкот е музика?
Немој не прашувај такви работи, оти ке се изнаредат такви прашања и за другите видови музика...

Бај д веј, In Trance We Trust. :vozbud:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
za vkusovi ne se spori, neli, na mene kaj turbo folkot najveke mi smetaat kurvinskite tekstovi kaj droljastite peacki, a za muzikata toa e vise stvar na vkus de gustibus non est disputandum!
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
za vkusovi ne se spori, neli, na mene kaj turbo folkot najveke mi smetaat kurvinskite tekstovi kaj droljastite peacki, a za muzikata toa e vise stvar na vkus de gustibus non est disputandum!
Точно за вкус не се разговара , но кој карактеристики ги има на музика ? Нема виртуозност во свирење ,нема фуриозни електронски елементи (транс,техно,хаус) ,нема вокал кој неможе да се замине од тинејџер на кој му мутира гласот ...
Што останува??
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Некој се фали со маица од ексклузивен бутик, истиот тој се чуствува како принц(еза) кога вади кључеви од кола, мобилен и и цигари на маса (не од практичност).
Некој луѓе се едноставно се ..... (додај збор), за таквите постои турбофолк.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Шабанаријата(турбофолкот), мислам, ако тоа воопшто и се смета за музички жанр. Друго се` можам да поднесам и да слушам по цел ден. Знам дека се работи за различни вкусови, но како можете да сакате нешто во кое се повторува на секој втор стих "Свако вече црно мече" или па "Сада пао сам на дно.."?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
poentata mi e deka za sirokite narodni masi od ovie balkanski prostori toa ima nekakva estetska vrednost za niv, zatoa slusaat Ceca, dara Bubamara i tn, znaci se trosi toj proizvod a stom ima konzumenti za istite ima nekakva estetska vrednost, isto kako sto tie ne mozat da svatat sto e punk a sto death metal i se e toa za niv isto kao derenje i slicno.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Све слушам.

Турбофолк- кафана
Транс
Техно
Поп
Рнб на некои журки

Рап мрзам из дна душе ...

Метал зависи дали сум у фаза или не =) Али опен мајндед сум ептен.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Знам дека се работи за различни вкусови, =>>>>>>> но како можете да сакате нешто во кое се повторува на секој втор стих "Свако вече црно мече" или па "Сада пао сам на дно.."?
Значи не знаеш :wink:
Мразам кога сами си контрирате,но хеј,полесна работа за мене :)


Јас не можам да поднесам органски турбофолк,како и некои дет-метал траки кои ги пуштав во последно време за проба,но јбг,секој со свој вкус.

Некој ете Бајага не го поднесува,ама ако признае тоа,пукам!
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Некој ете Бајага не го поднесува,ама ако признае тоа,пукам!
Мислиш неговата музика или Бајага?
Јас не му ја поднесувам музиката, а човекот не го знам за да зборам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom