ГОСПОД ПОСТОИ !

Статус
Затворена за нови мислења.

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
темава си е ок ама погрешни луѓе се интересираат ја посетуваат и пишуваат на неа!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ako ne veruvate vo gospod,ke gorite vo everlasting flames, ke ve przat u kotli djavoli,cela vecnost ke pominete vo pekolot.
NO SEPAK! Gospod ve saka? o.0

Gospod e semokjen.
NO SEPAK! Mu trebaat pari.. o.0

10 denari za sveka,10,ne e bitno,mu trebaat pari x[
Не кради финти од вториот најдобар комедиант на светот:

 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
абе знајш како?? да беа вака сите генијални колку тебе....кузне шо ке се десеше...ама не се...сега дали е за жал тоа или не...не знам...мислам дека не е...
токму ова е фатален факт, дека многу повеќе се раѓаат луѓе како тебе, одколку НОРМАЛНИ луѓе. А сите знаеме дека во мнозинството е моќта-затоа светов не ојт никадеееее........:tapp:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
токму ова е фатален факт, дека многу повеќе се раѓаат луѓе како тебе, одколку НОРМАЛНИ луѓе. А сите знаеме дека во мнозинството е моќта-затоа светов не ојт никадеееее........:tapp:

биди сигурен дека од толку ,,НОРМАЛНИ'' како вас ни до овде не би стигнал светот...уште ке чукавте камен со камен....:tapp::tapp:
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
биди сигурен дека од толку ,,НОРМАЛНИ'' како вас ни до овде не би стигнал светот...уште ке чукавте камен со камен....:tapp::tapp:
Морам да ти признам, дека многу ме изненади..стварно не очеквев дека барем за вакви постој те бидвит, зш на темава се изнатропа глупости. Ајде, ајде имат надеж, јас малце претерав околу тебе...:smir:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
хит ти се комичариве а?
интересни се нема што!
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
2
ako bog e eden zosto tolku mnogu veri? Da ne spominjam istorija, stari religii itn...znaci lugeto si stvaraat bogovi, e sea moze toj e eden ama nieden od ovie sto lugeto gi veruvaat i zatoa nivnite dogmi i rituali ne vredat ama bas nisto, e sea druga rabota, ziveeme vo svet na sila, ima glupi luge pojke od umni i tie te stavaat u kolektivitet i ti kako ndividua nemas mok-pravo da reces luge jas sum individua ostajte me na mir, primer im teknalo vojna ke ima, i sea ti sto ke prais ko edinka, abe ne gagajte so toa bombite mi se spie, gi zabole za tebe, mene, za nas- we who are not us others, jebi ga!
Бог не ги прави верите.. луѓето ги прават.. нема Бог ништо со тоа. Тоа го прават поединци кои ја злоупотребуваат религијата за своја корист. А незнам зошто толку се трудиш да докажеш дека Бог не постои.. Има нешто тука, а? Не би се обидувал иначе да докажеш дека „ништото’’ (Бог не постои според тебе.. значи е ништо) не постои..

Никој не те тера да веруваш.. И тоа ти е дар од Бога .. своја воља :smir:

Ja nemislam deka postoi ni eden Bog.

A naprotiv,tvoite vrsnici,vernici,mislat deka postojat poveke bogovi.
Ti veruvash vo isus, muslimanot vo allah, budistot vo buda.

I ne mi kazuvaj deka toa e ist Bog so razlicno ime,zasto ne e.
Малце грешиш..

Јас верувам во Исус.. но и муслиманите веруваат во Него, веруваат дека постоел (го има во Куранот).. НО не веруваат дека е Тој Синот на Бог. Исус кај нас можеш да го споредиш со Мухамед кај нив кој бил, сега не ми текнува на македонскиот збор, prophet.
А иначе Алах, во арапските земји значи Бог.. Како што и ние си имаме свое име за Бог (Господ, God, Allah). И христијаните во тие арапски земји го нарекуваат Бог, Алах.

Така да ... малце прочитај некои работи прво пред да кажеш нешто.

A Буда не е Бог.. но за него повеке тука.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Бог не ги прави верите.. луѓето ги прават.. нема Бог ништо со тоа. Тоа го прават поединци кои ја злоупотребуваат религијата за своја корист. А незнам зошто толку се трудиш да докажеш дека Бог не постои.. Има нешто тука, а? Не би се обидувал иначе да докажеш дека „ништото’’ (Бог не постои според тебе.. значи е ништо) не постои..

Никој не те тера да веруваш.. И тоа ти е дар од Бога .. своја воља :smir:


Малце грешиш..

Јас верувам во Исус.. но и муслиманите веруваат во Него, веруваат дека постоел (го има во Куранот).. НО не веруваат дека е Тој Синот на Бог. Исус кај нас можеш да го споредиш со Мухамед кај нив кој бил, сега не ми текнува на македонскиот збор, prophet.
А иначе Алах, во арапските земји значи Бог.. Како што и ние си имаме свое име за Бог (Господ, God, Allah). И христијаните во тие арапски земји го нарекуваат Бог, Алах.

Така да ... малце прочитај некои работи прво пред да кажеш нешто.

A Буда не е Бог.. но за него повеке тука.
posto bog ne gi pravi verite, tuku lugeto, toa znaci deka lugeto gi pravat i bogovite koi postojat samo vo verite i nikade na drugo mesto...
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
2
Незнам што не свакаш... :toe: повторно ке кажам.. Бог нема ништо со тоа.. ако Бог контролираше што луѓето прават немаше ни ти вака да збориш.. затоа им дал на сите своја воља...

Ја реков дека луѓето ги прават верите а не дека го измислуваат Бог.. :smir: Тој е еден
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
mozebi za tebe
a mozebi i ti si pateticen so tvoeto mislenje
dedo mraz so gospod go ramnis
ne te razbiram
Дедо Мраз не е приказна. Земен е ликот на Свети Никола, облечен во бојата на кока - кола, и сето тоа за маркетиншки потреби.
А дека Свети Никола постоел - имате историски документи.
секој има право на свој став... За вакви работи, сум многу побожна..не дека видеово е некаков доказ, едноставно верувам дека постои некаква Божја сила
Krivo mi e sto koga ke umrete nema da me vidite koga ke vi kazam: Ha Ha, I told you so.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Незнам што не свакаш... :toe: повторно ке кажам.. Бог нема ништо со тоа.. ако Бог контролираше што луѓето прават немаше ни ти вака да збориш.. затоа им дал на сите своја воља...

Ја реков дека луѓето ги прават верите а не дека го измислуваат Бог.. :smir: Тој е еден
abe ako verite gi praat lugeto, toa znaci deka nema bog, posto sekoja vera za sebe misli deka ona e direktno od boga objavena, drugo nema slobodna volja se si podlezi na prirodni zakoni i Bog kako semoken nemase da dozvoli lugeto da bidat u zabluda a samo edna vera da e prava nego poso e ljubov ke napraese site da se spasat i da bidat od edna vera...zaklucok, bog ne gi prai verite, lugeto gi praat, bog ne postoi izmislica e na verite koi gi praat lugeto.
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Krivo mi e sto koga ke umrete nema da me vidite koga ke vi kazam: Ha Ha, I told you so.
Добро , значи според тебе нешто губиш ако вервиш во Господ а се лажеш. Јас мислам дека ако сите ги почитуваа оние десет заповеди , светов ќе беше многу поубаво место , безразлика дали постои или непостои Бог.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Бог не ги прави верите.. луѓето ги прават.. нема Бог ништо со тоа. Тоа го прават поединци кои ја злоупотребуваат религијата за своја корист. А незнам зошто толку се трудиш да докажеш дека Бог не постои.. Има нешто тука, а? Не би се обидувал иначе да докажеш дека „ништото’’ (Бог не постои според тебе.. значи е ништо) не постои..

Никој не те тера да веруваш.. И тоа ти е дар од Бога .. своја воља :smir:


Малце грешиш..

Јас верувам во Исус.. но и муслиманите веруваат во Него, веруваат дека постоел (го има во Куранот).. НО не веруваат дека е Тој Синот на Бог. Исус кај нас можеш да го споредиш со Мухамед кај нив кој бил, сега не ми текнува на македонскиот збор, prophet.
А иначе Алах, во арапските земји значи Бог.. Како што и ние си имаме свое име за Бог (Господ, God, Allah). И христијаните во тие арапски земји го нарекуваат Бог, Алах.

Така да ... малце прочитај некои работи прво пред да кажеш нешто.

A Буда не е Бог.. но за него повеке тука.
Da da da da,tocno, pogreshno se izraziv, moja greska, seriozno -.-
Vie veruvate vo isus i deka toj e sin bozji.
Oni tvrdat deka isus si e samo prophet [prorok] isto kako muhamed,ali deka ne e negov sin. I voopshto ne vi ja priznavaat biblijata, tvrdat deka qu'ranot e edinstvenata vistina.
I znam deka Allah znaci Bog.
Ali spored karakteristikite sto mu gi davate, se razlikuva nivniot bog i vashiot, zatoa rekov deka ne e ist.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom