ГОСПОД ПОСТОИ !

Статус
Затворена за нови мислења.

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
GoD.HateUSaLL
Несопирлив



Регистриран: Mar 2008
Возраст: 15
Мислења: 821





Pa vrti suchi site vernici sto vleguvaat vo comvo vo vrska so religija,iskacaat od nego so eden ist muabet.

"Ok,ne razbirash" ili "Dobro peer neam sho da ti dokazuvam,glup si" ili "Aj nema vrska"

Porano ili pokasno, ve fakjame vo laga, ili ve fakjame vo neznaenje, pa sekogash se vadite klasicno so isti providni glupi stvari.
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
GoD.HateUSaLL
Несопирлив



Регистриран: Mar 2008
Возраст: 15
Мислења: 821





Pa vrti suchi site vernici sto vleguvaat vo comvo vo vrska so religija,iskacaat od nego so eden ist muabet.

"Ok,ne razbirash" ili "Dobro peer neam sho da ti dokazuvam,glup si" ili "Aj nema vrska"

Porano ili pokasno, ve fakjame vo laga, ili ve fakjame vo neznaenje, pa sekogash se vadite klasicno so isti providni glupi stvari.
а што сакаш ти? десет дена да праиме муабет
нит ти ќе ми го промениш ставот ниту пак јас тебе!
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
До кај иде светов не ми се верува!
Па идете тогаш поклонувајте им се на мајмуните зошто он нив сме настанале!:pos2:
па поарно на мајмун да му се поклониш..тие постоеле и уште постојат....а господ...ни знајш дека постоел..ако постоел...ни дали постои...не сум ни на една ни на друга страна.....и нема да можам никогаш да се определам..одам во црква палам свеки се прам како шо си е религијата...ради реда.
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
па ич не прај ако праиш ради реда не си го троши времето и свеќите!
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Tochno,sekoj si gi svaka rabotite na svoj nachin, a crkvata tvrdi deka ima samo eden tocen nacin, zatoa site religii zasnovani na ljubov go sjebaa svetov.
НЕ, ЗНАЈШ КОЈ ГО СЈЕБАА СВЕТОВ, АЛЧНИ ЛУЃЕ БЕЗ ДУХОВНИ ВРЕДНОСТИ,КОИ НАЈГОЛЕМ БРОЈ ОД НИВ СЕ АТЕИСТИ-КОИ ВЕРУВААТ САМО ВО ТОА ШТО ГО ГЛЕДААТ-ИЛИ ОД ШТО ИМААТ КОРИСТ, А НЕ ВО ТОА ШТО ЧУВСТВУВААТ.

И НЕ СФАЌАМ КОЈ Е СПОСОБЕН ДА ДОКАЖУВАТ ДЕКА ПОСТОИ ГОСПОД... И ШТО АКО ТИ ВИДИШ ИЛИ НЕКАКО СЕ ДОКАЖИ ДЕКА ПОСТОИ ГОСПОД..?
И ТОГАШ ДЕМЕК ЌЕ ВЕРВИШ- СПОРЕД МЕНЕ ГОСПОД НИ ДАВА ЖИВОТ , СО ЦЕЛ ДА СЕ СЕЛЕКТИРААТ (грубо кажано), ЛУЃЕТО , ВЕРНИЦИТЕ ОД НЕВЕРНИЦИТЕ, А ПРАВИ ВЕРНИЦИ СЕ ОНИЕ КОИ НЕ ВИДЕЛЕ А ВЕРУВААТ.

КОЈ Е ТОЈ , ТОЛКУ ПОСЕБЕН , ИЗДВОЕН ОД ОСТАНАТИТЕ , ПА ДА ОДЛУЧУВА за НЕШТО ШТО Е ПОВОЗВИШЕНО ОД СЕ ЗА НАС СФАТЛИВО...
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
ке трошам....дури не се докажи дека постои..а ако се докажи дека не постои да знајш ич нема да трошам ....а и јас си знам за шо имам време за шо не...
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
ке трошам....дури не се докажи дека постои..а ако се докажи дека не постои да знајш ич нема да трошам ....а и јас си знам за шо имам време за шо не...
е мене сеа многу ми е гајле, ме засекира!:vozbud:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
па поарно на мајмун да му се поклониш..тие постоеле и уште постојат....а господ...ни знајш дека постоел..ако постоел...ни дали постои...не сум ни на една ни на друга страна.....и нема да можам никогаш да се определам..одам во црква палам свеки се прам како шо си е религијата...ради реда.
Не не не е ради реда, туку е ради одржување на една традиција преку која се самоидентификуваш.

Господ посоти ...... ама во идеалистичкиот свет (тој што тие што се порелигиозни го нарекуваат духовен свет) нормално како идеја.
Посотењето на господ во материјалниот свет (или како што би рекле порелигиозните световно) не е докажано исто како што не е докажано енговото непостоење. Тоа значи кој и да вика дека постои зошто не е докажано дека не постои, односно дека не постои пошто не е докажано дека постои прави една капитална грешка. Реалноста е таа што не се знае дали постои или не постои. Така да целата караница дали постои господ во материјалниот свет (во кој ние постоиме) е бесмислена.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ako bog e eden zosto tolku mnogu veri? Da ne spominjam istorija, stari religii itn...znaci lugeto si stvaraat bogovi, e sea moze toj e eden ama nieden od ovie sto lugeto gi veruvaat i zatoa nivnite dogmi i rituali ne vredat ama bas nisto, e sea druga rabota, ziveeme vo svet na sila, ima glupi luge pojke od umni i tie te stavaat u kolektivitet i ti kako ndividua nemas mok-pravo da reces luge jas sum individua ostajte me na mir, primer im teknalo vojna ke ima, i sea ti sto ke prais ko edinka, abe ne gagajte so toa bombite mi se spie, gi zabole za tebe, mene, za nas- we who are not us others, jebi ga!
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
е мене сеа многу ми е гајле, ме засекира!:vozbud:

па не скокај ко прле пред магаре....моја работа е шо ке прам...а ти беше тој шо кажа шо да прам а шо не...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
НЕ, ЗНАЈШ КОЈ ГО СЈЕБАА СВЕТОВ, АЛЧНИ ЛУЃЕ БЕЗ ДУХОВНИ ВРЕДНОСТИ,КОИ НАЈГОЛЕМ БРОЈ ОД НИВ СЕ АТЕИСТИ-КОИ ВЕРУВААТ САМО ВО ТОА ШТО ГО ГЛЕДААТ-ИЛИ ОД ШТО ИМААТ КОРИСТ, А НЕ ВО ТОА ШТО ЧУВСТВУВААТ.

И НЕ СФАЌАМ КОЈ Е СПОСОБЕН ДА ДОКАЖУВАТ ДЕКА ПОСТОИ ГОСПОД... И ШТО АКО ТИ ВИДИШ ИЛИ НЕКАКО СЕ ДОКАЖИ ДЕКА ПОСТОИ ГОСПОД..?
И ТОГАШ ДЕМЕК ЌЕ ВЕРВИШ- СПОРЕД МЕНЕ ГОСПОД НИ ДАВА ЖИВОТ , СО ЦЕЛ ДА СЕ СЕЛЕКТИРААТ (грубо кажано), ЛУЃЕТО , ВЕРНИЦИТЕ ОД НЕВЕРНИЦИТЕ, А ПРАВИ ВЕРНИЦИ СЕ ОНИЕ КОИ НЕ ВИДЕЛЕ А ВЕРУВААТ.

КОЈ Е ТОЈ , ТОЛКУ ПОСЕБЕН , ИЗДВОЕН ОД ОСТАНАТИТЕ , ПА ДА ОДЛУЧУВА за НЕШТО ШТО Е ПОВОЗВИШЕНО ОД СЕ ЗА НАС СФАТЛИВО...
Ako ne veruvate vo gospod,ke gorite vo everlasting flames, ke ve przat u kotli djavoli,cela vecnost ke pominete vo pekolot.
NO SEPAK! Gospod ve saka? o.0

Gospod e semokjen.
NO SEPAK! Mu trebaat pari.. o.0

10 denari za sveka,10,ne e bitno,mu trebaat pari x[
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Ako ne veruvate vo gospod,ke gorite vo everlasting flames, ke ve przat u kotli djavoli,cela vecnost ke pominete vo pekolot.
NO SEPAK! Gospod ve saka? o.0

Gospod e semokjen.
NO SEPAK! Mu trebaat pari.. o.0

10 denari za sveka,10,ne e bitno,mu trebaat pari x[
СЕГА СФАЌАМ СО КАКВИ МАЛОУМНИЦИ СИ ИМАМ РАБОТА,
И НА ОВАЈ НЕСРЕЌНИКОВ(kapetan) ПОД ТЕБЕ ШО ПИША , ДА МУ ПОЈАСНАМ ДЕКА БОЛДИРАНОВО БЕШЕ ИРОНИЧНО НАПИШАНО ОД ТЕБЕ , И ВИЕ БАРЕМ ПАМЕТНИВЕ ТРЕБИТ ДА СЕ ДРУЖИТЕ.., АМА ТОЛКУ СТЕ ГЕНИЈАЛНИ ШТО НЕМОЈТЕ ДА СЕ РАЗБЕРИТЕ..:) ТЕМАВА Е БЕСМИСЛЕНА
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
СЕГА СФАЌАМ СО КАКВИ МАЛОУМНИЦИ СИ ИМАМ РАБОТА,
И НА ОВАЈ НЕСРЕЌНИКОВ(kapetan) ПОД ТЕБЕ ШО ПИША , ДА МУ ПОЈАСНАМ ДЕКА БОЛДИРАНОВО БЕШЕ ИРОНИЧНО НАПИШАНО ОД ТЕБЕ , И ВИЕ БАРЕМ ПАМЕТНИВЕ ТРЕБИТ ДА СЕ ДРУЖИТЕ.., АМА ТОЛКУ СТЕ ГЕНИЈАЛНИ ШТО НЕМОЈТЕ ДА СЕ РАЗБЕРИТЕ..:) ТЕМАВА Е БЕСМИСЛЕНА

абе знајш како?? да беа вака сите генијални колку тебе....кузне шо ке се десеше...ама не се...сега дали е за жал тоа или не...не знам...мислам дека не е...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom