ГОСПОД ПОСТОИ !

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јуни 2008
Мислења
451
Поени од реакции
5
strarno .. me ubedi .. kade mi bil pametot celo ova vreme , vistina coveku , fala na postot ima golema vistina vo nego , mi gi otvori ocite ..

Seriozno , sega ja gledam poentata na tvoite postovi ..

Ti ima vizija ..

Imas vizija eden den da bides kako tvojot Idol , kako tvojot ucitel ..

Te razbiram , jas do sega bev zaguben , ali ti mi gi otvori ocite ..

Tvojot ucutel go gledas na tvojot avatar , i tvoite postovi se takvi , so takva sodrzina .. Fala druze sto mi gi otvori ocite , FALA MNOGU !!!:helou::smir:
Koj avatar be druze Dzim Keri ne mi e idol tuku omilen komedijant od filmovite ne znam sto ne ti e jasno.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Во почеток беше Словото, и Словото беше во Бога, и Словото беше Бог. Тоа беше во почетокот во Бога.
Сè стана преку Него, и ништо, што стана, не стана без Него.
Во Него беше живот и животот им беше светлина на луѓето.
И светлината свети во темнина, и темнината не ја опфати.
Не знаев дека има некој уште од почетокот со нас што ќе ни раскаже што и како БИЛО :)
И што направи други Матрикс? :pos2:
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Az se ispricavam .. sega gledam deka gresam .. little tired .. long day ..

Pa , nazad na tema , verata vo Bog e nisto osven psihicki lek na zagrizenata svest , lek za podobro utre , kako so pisaa pogore , placebo efekt , baby ..:helou:
Кој пробваш да убедиш дека Бог не постои, нас или себе?

Не ми вели дека дебатираш оти ова на се ми личи ама не на дебатирање. Не споделуваш мислење туку иронија.
И ај иронијата да има цел би ја сфатила како таква, ама жал ми е, твојата нема.
 
K

kat.<3

Гостин
Alah ne e ? Ups, Zeus de .. damn , na Anubis mislev .. mozda Thor e ?

Koj e vistinskiot Bog .. zbunet sum .. aaaa...
Ако немаш нешто паметно да кажеш не ни пишувај. Овие ми личат на мене на улични муабети. Како само се осмелуваш да го исмеваш Бог.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Лол, баче дај не ме зајбави бе ? Ова е чиста монтажа, и со тоа неможеш да кажеш дека ГОСПОД постои.
:pos:
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Има Бог само ти не го гледаш зашто си духовно слеп.
Епа баш ме интересираше кој е духовно слеп и затоа таков ми беше претходниот пост. Иначе ова тврдење го смислил
, Фридрих Ниче, крајот на 19 век.Според него како движечка сила на општеството е човековата волја за моќ, и дека општеството ќе се развие во раса на ,,надлуѓе“ . Е сеа тој вика дека се поновата технологија, секое ново научно откритие -секој достиг во науката, се факторите кои влијаат врз долгорочното но сигурно умирање на религијата.

Кажи ми дали ова ти е привидно, дали до некаде е во право?
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Ако немаш нешто паметно да кажеш не ни пишувај. Овие ми личат на мене на улични муабети. Како само се осмелуваш да го исмеваш Бог.
Izlezi od kutija i vidi deka mu se plasis na nesto imaginarno .. pateticno ..
 
K

kat.<3

Гостин
Епа баш ме интересираше кој е духовно слеп и затоа таков ми беше претходниот пост. Иначе ова тврдење го смислил
, Фридрих Ниче, крајот на 19 век.Според него како движечка сила на општеството е човековата волја за моќ, и дека општеството ќе се развие во раса на ,,надлуѓе“ . Е сеа тој вика дека се поновата технологија, секое ново научно откритие -секој достиг во науката, се факторите кои влијаат врз долгорочното но сигурно умирање на религијата.

Кажи ми дали ова ти е привидно, дали до некаде е во право?
Да, привидно ми е, затоа што е невистинито. Моќта е онаа која те прави духовно слеп, не ти дозволува да го насочиш погледот кон праведност. Само привремена е, верата е постојана. Верата во Бог е единственото нешто што останува секогаш, погледни околу тебе и ќе видиш дека има многу луѓе што уште веруваат и живеат за Бог, во праведност.

Секое ти добро.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom