Новите пакети DUO Extreme од On.net

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Да ви кажам право отидов, раскинав, баталив Нонет Extreme. По препорака на kolize се јавив во Неотел и си ставив WiMAX. Веднаш ми пуштија нет, а за телефон ќе почекам додека ме разврзат од Т-Хоме.

Брзините се помали, ама види луда работа. Можам да си го земам Интернетот со себе кога одам назад во родниот крај.
 
Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Ej a kakvi ponudi ima od WiMAX? Zaso i jas cekam, pa za svaki slucaj da znam ako me zaebat, kako nekoj tuka na forumov so cekaat skoro 2meseci, da si stavam i ja edna vakva alternativa.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Ej a kakvi ponudi ima od WiMAX? Zaso i jas cekam, pa za svaki slucaj da znam ako me zaebat, kako nekoj tuka na forumov so cekaat skoro 2meseci, da si stavam i ja edna vakva alternativa.
Мене ми пратија документ на маил во кој ги има следниве пакети:

Интернет
Net Start - 2 Mbps / 20 GB, 690 ден.
Net Ultra - 4 Mbps / неограничен, 1250 ден.

Интернет+Телефон
Twin Start - 2 Mbps / 20 GB, 200 бесплатни минути, 990 ден.
Twin Ultra - 4 Mbps / неограничен, 300 бесплатни минути, 1550 ден.

Лудиот момент (они го викаат номадски пристап) е +100 ден. месечно.

Нивно бројче ти даваат одма, а за преносливост чекаш на т-хоме. Јас решив да чекам, ама ако загњават т-хоме, менувам и тел. број.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
Мене ми пратија документ на маил во кој ги има следниве пакети:

Интернет
Net Start - 2 Mbps / 20 GB, 690 ден.
Net Ultra - 4 Mbps / неограничен, 1250 ден.

Интернет+Телефон
Twin Start - 2 Mbps / 20 GB, 200 бесплатни минути, 990 ден.
Twin Ultra - 4 Mbps / неограничен, 300 бесплатни минути, 1550 ден.

Лудиот момент (они го викаат номадски пристап) е +100 ден. месечно.

Нивно бројче ти даваат одма, а за преносливост чекаш на т-хоме. Јас решив да чекам, ама ако загњават т-хоме, менувам и тел. број.

А овој интернет е само за во Скопје или за цела Македонија?????
 
Член од
10 ноември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
2
А овој интернет е само за во Скопје или за цела Македонија?????
Ke go ima niz cela Makedonija sega se sirele.
Znam deka vo kavadarci go ima, a vo mart zdravje boze i vo Negotino.

Мене ми пратија документ на маил во кој ги има следниве пакети:

Интернет
Net Start - 2 Mbps / 20 GB, 690 ден.
Net Ultra - 4 Mbps / неограничен, 1250 ден.

Интернет+Телефон
Twin Start - 2 Mbps / 20 GB, 200 бесплатни минути, 990 ден.
Twin Ultra - 4 Mbps / неограничен, 300 бесплатни минути, 1550 ден.

Лудиот момент (они го викаат номадски пристап) е +100 ден. месечно.

Нивно бројче ти даваат одма, а за преносливост чекаш на т-хоме. Јас решив да чекам, ама ако загњават т-хоме, менувам и тел. број.
Ovie ceni se so DDV ili bez DDV. I dali znais tie besplatni minuti dali se za vo site mrezi(fiksni mobilni) ili samo za vo mrezata na Neotel.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Ovie ceni se so DDV ili bez DDV. I dali znais tie besplatni minuti dali se za vo site mrezi(fiksni mobilni) ili samo za vo mrezata na Neotel.

Малку сме офтопик бидејќи темава е за Нонет.
Без ДДВ. Бесплатните минути се месечно кон фиксни мрежи. Во мрежата на Неотел е бесплатно, ама што фајде кога неам познат.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
46 работни дена и сеуште чекаме :) Се прашувам што треба да направам веќе да добијам ДУО Екстрим.Пробано е мирно чекање пробано е со карање со притисоци со приоритетни листи ништо не помага :(
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
99
Поени од реакции
8
Да ви кажам право отидов, раскинав, баталив Нонет Extreme. По препорака на kolize се јавив во Неотел и си ставив WiMAX. Веднаш ми пуштија нет, а за телефон ќе почекам додека ме разврзат од Т-Хоме.

Брзините се помали, ама види луда работа. Можам да си го земам Интернетот со себе кога одам назад во родниот крај.
Nikola me interesira stabilnosta na wimax ot i realnata brzina moze da ne udostois so odgovor,posto sum na mislenje da si zemam i ja.
 
Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
46 работни дена и сеуште чекаме :) Се прашувам што треба да направам веќе да добијам ДУО Екстрим.Пробано е мирно чекање пробано е со карање со притисоци со приоритетни листи ништо не помага :(
Druze, 46 rabotni dena?! Aman beeee... Ja so vreme da pocnam da im se javuvam na ovie.. Ako treba tolku da cekam, bolje nema da stavam.. Dur da mi stavat DUO EXTREM ke iskocat novi paketi.. C c c.. Ovie off.net se sramotilaci.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
892
Мене ми пратија документ на маил во кој ги има следниве пакети:

Интернет
Net Start - 2 Mbps / 20 GB, 690 ден.
Net Ultra - 4 Mbps / неограничен, 1250 ден.

Интернет+Телефон
Twin Start - 2 Mbps / 20 GB, 200 бесплатни минути, 990 ден.
Twin Ultra - 4 Mbps / неограничен, 300 бесплатни минути, 1550 ден.

Лудиот момент (они го викаат номадски пристап) е +100 ден. месечно.

Нивно бројче ти даваат одма, а за преносливост чекаш на т-хоме. Јас решив да чекам, ама ако загњават т-хоме, менувам и тел. број.
Хммм а зошто ова го нема назначено на нивниот сајт, или барем јас не го гледам :nesum:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Druze, 46 rabotni dena?! Aman beeee... Ja so vreme da pocnam da im se javuvam na ovie.. Ako treba tolku da cekam, bolje nema da stavam.. Dur da mi stavat DUO EXTREM ke iskocat novi paketi.. C c c.. Ovie off.net se sramotilaci.
Да да 46 работни дена.dimitarp од форум чека ден повеќе од мене значи он чека 47 работни дена.Во салон ни се правдаат имале проблеми со првата група која се пријавила за да добие Дуо Екстрим само ние сме имале проблем со Т-Хоме не сакал да не разврзе.Замисли меѓу првите се пријавуваш за Дуо а меѓу последните зимаш.Еве по две недели сме биле на приоритетни листи ни тоа не помага.Еве и оваа недела полека поминува останаа уште 2 дена во кој чисто сумњам дека ке се јават така да не ни бега Нова Година.Не да се срамотилаци катастрофа се за твои пари не можеш за два месеца и повеќе една обична нормална услуга да добиеш.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Интернет
Net Start - 2 Mbps / 20 GB, 690 ден.
Net Ultra - 4 Mbps / неограничен, 1250 ден.

Интернет+Телефон
Twin Start - 2 Mbps / 20 GB, 200 бесплатни минути, 990 ден.
Twin Ultra - 4 Mbps / неограничен, 300 бесплатни минути, 1550 ден.

Лудиот момент (они го викаат номадски пристап) е +100 ден. месечно.

Нивно бројче ти даваат одма, а за преносливост чекаш на т-хоме. Јас решив да чекам, ама ако загњават т-хоме, менувам и тел. број.[/quote]


Пишете за ова повеке
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Nikola me interesira stabilnosta na wimax ot i realnata brzina moze da ne udostois so odgovor,posto sum na mislenje da si zemam i ja.
Засега е стабилен (го имам неколку дена). На торент горе-доле стои над 400 КB/s. Викендов ќе го тестирам и номадскиот пристап.

Хммм а зошто ова го нема назначено на нивниот сајт, или барем јас не го гледам :nesum:
Сајтот им е очигледно неажуриран од 2007. Ни јас неможам ништо да најдам.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
знам дека забегавме многу offtopic само кажи ми, ти доаѓаат дома антена ти местат или преку кабел од телефон оди? Појма неам за овие неотел. :kesa:
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
знам дека забегавме многу offtopic само кажи ми, ти доаѓаат дома антена ти местат или преку кабел од телефон оди? Појма неам за овие неотел. :kesa:
Одиш кај нив и ти даваат собна антена за self-install. Не личи баш на антена туку е една мала кутија (како тетрапак сок). На таа кутија можеш да врзеш и Интернет и телефон. Телефон уште не сум закачил бидејќи чекам на преносливост.

Бидејќи пристапот е всушност бежичен ми рекоа дека каде и да ја однесам кутијата со себе пак ќе го имам истиот Интернет. Да си ја шетам кутијата низ Скопје е бесплатно, а ако ја шетам низ МК е +100 ден. месечно. Оваа опција ми е активна, но сеуште непроверена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom