Сонови, раскажете што сонувавте

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Секој втор сон ми е како летам. Сум побарал што значи тоа -- Среќа, ама немам баш :icon_neut
И јас тоа најмногу го сонувам затоа и ја отворив оваа тема.
А јас знам ако сонуваш како леташ тогаш имаш некои неостварени желби...
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Во последно време многу почесто ги памтам соновите и обично ми се некои мои фаназии и плус во нив додадени некои работи што сум ги видела или што ми се случиле тој ден.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Мнооогу често имам хорор сониви: кучиња со одерена кожа, обесени луше висат преку прозорец на зграда, масакар на деца кои извршиле некако смртен грев па (замисли ама) владата одлучила да се погубат јавно...
Не знам дали проблем си имам некј со потсвеста, али некогаш стварно не можам да спијам, ниту да се одморам...
Сонувам и обични сонови, ама ретко :(:toe:
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
Najcesto sonuvam deka ebam,a koa ke stanam otsabajle k**** mi se dignal,ili pa ednas sonuvam kako East Stirling sampioni stanale i sum fatil 300000 na kladionica!!Ama koga ke se razbudam gakite utop!!:jaj:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Најмногу сонувам интересни работи никогаш не сум сонел некој страшен сон само еднаш сонив змија како ме каснала:uvo:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Па што знам најчесто соновите ми се случки од секојдневието,ама потсвeста си работи:)..А едни од најчестите работи кои ги сонувам се цркви,икони,светци во сонот така барем мислам дека се :),летање тоа мислам дека кај сите е често :)и така..Ама не обрнувам многу баш внимание на соновите..
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
кошмарии....:nesvest::nesvest::nesvest::tapp::tapp: јаоооо човече до кога???:jaj:
 
Член од
11 ноември 2008
Мислења
47
Поени од реакции
2
Скоро секоја вечер сонвам работи поврзани со вода, нуркам или се возам со брод..такви работи :) И работи со сакам вистина да ми се случет (барем в сон ак не др :toe:)
 

МургоДШит

Чаршиска џукела
Член од
3 ноември 2008
Мислења
128
Поени од реакции
19
Срценца и росни ливади, розеви прасиња и виножита.




Не памтам соништа.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
auuu...imam dva sona so sakam samo da gi podelam so vas mislam oti na poveketo od vas vi see pojavuval istiot son: od edna4 se navajgas na nekoe mn poznato mesto i pocnuvate da begate a begate od nekoj star covek ili nes dr. taj so ve gone e nooogo brz vii probuvate da izbegate tr4ate so cela silaa i koo ke se zavrtate i on e oste zad vasa i ne mozate da mu izbegate i stalno se potam koga ke go sonuvam tava =D =D
a isto taka da pajgam od nogo visoko i pred da tresnam od zemjata ili ke me razbude brat mi ili sam ke stanam ili jas ke tresnam od kreveto :D:D:D:

хаха и двата сона мн често ги сонувам,само што вториот онака коа ќе паднам у кревет ко да сум паднал се будам така се чуствувам,а сеа веќе сонувам како уште надоле идам нешо даски кршам бла бла,срања :pos2:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
секоја вечер сонувам,и од се по нешто.А иначе шо прашаа шо значи тоа коа сонуваш као леташ,ја имам слушнато дека растеш тогаш :pos2:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
секоја вечер сонувам,и од се по нешто.А иначе шо прашаа шо значи тоа коа сонуваш као леташ,ја имам слушнато дека растеш тогаш :pos2:
Па можно е и тоа да е :) Летањето е поделено мислење
 

Kajgana Shop

На врв Bottom