Македонски бугари, прашање до нив...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
види мајката!Се се почетници на форумов,кој бугари кој наши предавници!И солат памет...кај ојде демократијава наша-кон анархија изгледа
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Да се вратиме на темава - По официални податоци до сега Бугарски пасоши имат земено малце над 16 000 македонци , а уште 5 000 чекаат. Сето друго е Бугарска пропаганда. Бугарија сака да дели пасоши ама од ЕУ не и дозволуваат бидејки кој како земе пасош и лета за Европа. Каде што живеам во УК има около педесет Македонци, 30 од нив се с Бугарски пасоши дојдени, ама тоа не им помага за да земат повеќе пари, а и сите си се Македонци тука ( си одат во Македонска црква, , кажуваат дека се Македонци) Најголем проблем за нив, а и за сите што земаат Бугарски пасош е дека од него не можат да се откажат. Нека тоа да го знаат и сите дека сакат да земат таков пасош - Бугарско државјанство можеш да земеш, ама не можеш да се откажеш од него потоа ! Сите кои го имат земено са изгубени за секогаш за Македонската кауза - ниту ке гласаат за нас на изборите , ниту ке подкрепат Македонците во Бугарија. Тоа е зараза која треба да се пресече одма за да се сопре Бугаризацијата во Македонија. Тоа е најголемата опасност за Македонија. Нито Грци ниту Албанци или Срби можат да и наштетат толку на Македонија колку новите Блгарчета. Ги повикуваам на форумот ако има некој кој што сака да земе Бугарски пасош само за да дојде во УК да ми се јави па да бараме со некое писмо или покана да му олесним да добие виза. Нема потреба само за да заработи некоја пара да ја продава неговата иднина, па и таја на децата му на Бугарите.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
не се факај за ситници!Знам јас што е демократија!
Ама ете винстон ти,да се мениме ако не да бидеме бугари.Ти така велиш а?!
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Да се вратиме на темава - По официални податоци до сега Бугарски пасоши имат земено малце над 16 000 македонци , а уште 5 000 чекаат. Сето друго е Бугарска пропаганда. Бугарија сака да дели пасоши ама од ЕУ не и дозволуваат бидејки кој како земе пасош и лета за Европа. Каде што живеам во УК има около педесет Македонци, 30 од нив се с Бугарски пасоши дојдени, ама тоа не им помага за да земат повеќе пари, а и сите си се Македонци тука ( си одат во Македонска црква, , кажуваат дека се Македонци) Најголем проблем за нив, а и за сите што земаат Бугарски пасош е дека од него не можат да се откажат. Нека тоа да го знаат и сите дека сакат да земат таков пасош - Бугарско државјанство можеш да земеш, ама не можеш да се откажеш од него потоа ! Сите кои го имат земено са изгубени за секогаш за Македонската кауза - ниту ке гласаат за нас на изборите , ниту ке подкрепат Македонците во Бугарија. Тоа е зараза која треба да се пресече одма за да се сопре Бугаризацијата во Македонија. Тоа е најголемата опасност за Македонија. Нито Грци ниту Албанци или Срби можат да и наштетат толку на Македонија колку новите Блгарчета. Ги повикуваам на форумот ако има некој кој што сака да земе Бугарски пасош само за да дојде во УК да ми се јави па да бараме со некое писмо или покана да му олесним да добие виза. Нема потреба само за да заработи некоја пара да ја продава неговата иднина, па и таја на децата му на Бугарите.
ете ти Winston ти кажа човекот
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.346
Поени од реакции
18.225
ете ти Winston ти кажа човекот
Е кажа човекот, ама ти цело време ги правиш предавници.

Никогаш нема да земам бугарски пасош, ама не ги осудувам тие што зеле.

И точно е тоа, има многу што имаат бугарски пасош и најчесто одат подработуваат ќе донесат пари и си живеат со фамилијата во Македонија.

А како што имаме ние ОГРОМЕН дефицит, сите девизи што влегуваат во Македонија се преку потребни.

А тие што заминаа без бугарски пасош во главно не се враќаат повеќе, што заради начинот на кој заминале (неможат после да се вратат) што затоа што се продале овде за да успеат да заминат и нема кај да се вратат.

ЗАТОА НЕ ЛУПАЈ ГЛУПОСТИ И НЕ ГИ ОБВИНУВАЈ ЛУЃЕТО КОИ ЗА КОРКА ЛЕБ ЗЕМААТ БУГАРСКИ ПАСОШ

ПС. Winston и јас да му ебам девојките и жените на тие од бес што земаат бугарски пасош
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Да се вратиме на темава - По официални податоци до сега Бугарски пасоши имат земено малце над 16 000 македонци , а уште 5 000 чекаат. Сето друго е Бугарска пропаганда. Бугарија сака да дели пасоши ама од ЕУ не и дозволуваат бидејки кој како земе пасош и лета за Европа. Каде што живеам во УК има около педесет Македонци, 30 од нив се с Бугарски пасоши дојдени, ама тоа не им помага за да земат повеќе пари, а и сите си се Македонци тука ( си одат во Македонска црква, , кажуваат дека се Македонци) Најголем проблем за нив, а и за сите што земаат Бугарски пасош е дека од него не можат да се откажат. Нека тоа да го знаат и сите дека сакат да земат таков пасош - Бугарско државјанство можеш да земеш, ама не можеш да се откажеш од него потоа ! Сите кои го имат земено са изгубени за секогаш за Македонската кауза - ниту ке гласаат за нас на изборите , ниту ке подкрепат Македонците во Бугарија. Тоа е зараза која треба да се пресече одма за да се сопре Бугаризацијата во Македонија. Тоа е најголемата опасност за Македонија. Нито Грци ниту Албанци или Срби можат да и наштетат толку на Македонија колку новите Блгарчета. Ги повикуваам на форумот ако има некој кој што сака да земе Бугарски пасош само за да дојде во УК да ми се јави па да бараме со некое писмо или покана да му олесним да добие виза. Нема потреба само за да заработи некоја пара да ја продава неговата иднина, па и таја на децата му на Бугарите.
Чиста лага е дека никој не може да се откаже од Бугарско државјанство,се откажуваат секојдневно,скоро исто колку што ги добиваат:
http://www.justice.government.bg/new/Pages/Citizenship/Default.aspx
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Sekoja Cest Omopirin. Da mu pomognes na brat e toa sto e potrebno. Makedonci niz svetot ima 4 milioni. Mozat dvajca da mu pomognat na eden Makedonec vo Makedonija. A od nas 2 milioni ovde ne se site za korka leb ima mnogu koi imaat mnogu poveke.
Znaci zaklucok e : Nemojte da se prodavate za nisto.
Primer: Znam luge koi imaat bugarski pasosi samo za da vozat poevtina kola. Mnogu takvi primeri. Rabotat vo Makedonija , ziveat dostojno i imaat dovolno za se ama ne sakaat YUGO tuka sakaat Golf pa sega se so bugarski pasos.
IMA LI LOGIKA???
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
U potpunost se slozuvam so tebe-ako jas napravam pari i kapital ne mi e gajle sto ke kazat za mene
Nemojte da gledate mafijashki filmovi i da sonuvate za milioni EVRA,poglednete malce vo realnosta i borete se za da ja zachuvame Makedonskata nacija a toj shto e sposoben i ovde ke napravi golemi pari?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
народот гледа од пратениците(патриоти на дпмне) си велат кога тие можат можам и јас.... инаку не би земал туг пасош по никоја цена
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
164
Поени од реакции
3
Чиста лага е дека никој не може да се откаже од Бугарско државјанство,се откажуваат секојдневно,скоро исто колку што ги добиваат:
http://www.justice.government.bg/new/Pages/Citizenship/Default.aspx
Да, и другите писанија на omopirin са опашата л'жа.
Човек спокојно може да има двојно гражданство.
А б'лгарски паспорт се добива трудно и само со соответни документи.

Когато такива платени агенти като omopirin престанат да троват душите на лугето в Македонија,
тја скоро ке си најде полагаемото место во Европската унија
и сите македонци на практика ке живеат во една д'ржава.

Целта на таквите като omopirin е да отдалечат максимално това време,
та да може С'рбија мегу тоа да влезе во Европската униа
и Македонија да биде обезличена като една незначително провинција
во таја ср'бска д'ржава.
Крајната цела - С'рбија и Г'рција да имат општа граница...
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Да, и другите писанија на omopirin са опашата л'жа.
Човек спокојно може да има двојно гражданство.
А б'лгарски паспорт се добива трудно и само со соответни документи.

Когато такива платени агенти като omopirin престанат да троват душите на лугето в Македонија,
тја скоро ке си најде полагаемото место во Европската унија
и сите македонци на практика ке живеат во една д'ржава.

Целта на таквите като omopirin е да отдалечат максимално това време,
та да може С'рбија мегу тоа да влезе во Европската униа
и Македонија да биде обезличена като една незначително провинција
во таја ср'бска д'ржава.
Крајната цела - С'рбија и Г'рција да имат општа граница...
Nemate li nivi da kopate pa po cel den ste na forumot!!! Stavi si go dzebot tvojot Bugarski pasosh i zamini nekade kaj shto ve chekaat so rashireni race ama jas kako shto znam vie gi shirite nozete dodeka drugite racete :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ги повикуваам на форумот ако има некој кој што сака да земе Бугарски пасош само за да дојде во УК да ми се јави па да бараме со некое писмо или покана да му олесним да добие виза. Нема потреба само за да заработи некоја пара да ја продава неговата иднина, па и таја на децата му на Бугарите.
Vaka ke te prasam nezlonamerno ti imas BUgarski pasos i si vo UK neli ? Normalno pirinec si roden vo Bugarija nema veze Makedonec si ne ti sporam ja toa. Imas pasos ili ne ?

E sea od kaj mene ova ...

Vikas da pratime pismo ili pokana da olesnis da zeme viza...ocigledno nemas poim kako se vadi viza za UK so Makedonski pasos pa mislis deka so pismo ili pokana ke zavrsis rabota.

Ko prvo za da apliciras za turisticka treba da si vraboten prvo i osnovno a pecalbar ne e vraboten OBICNO 90 % od niv. I vlegues u lavirint. Ne si vraboten nema viza.

Ima druga varijanta ...rabotna viza e sea toa ne e taka pljukni zalepi pismo pokana odnesi u Ambasada me pokanil Petko koj zivee u Stoke i eve dajte mi viza . Si ima tuka procedura i TROSOCI . Treba home ofice da mu odobri na rabotodavec da te vraboti BASH TEBE.

Znaci pred da stapnes u UK mora da imas RABOTNA DOZVOLA . A toa kosta bachko preku 1000 evra za dokumenti, za usluga i da ti sredi nekoj a kaj ti e put kaj ti e za start ti si u minus 2000 evra minimum pred da stapnes u UK.

Kolku ima Makedonci da platat tolku a se nevraboteni ?

Zatoa te prasuvam kakvi se tie magicni pokani eve ja za sekoja pokana ke ti plakam po 100 evra ako uspee moj coek preku takvo pismo da vleze.

Tocno e ima nacin no toj em e SKAP em e DOLG em e PORIZICEN zatoa da bideme realni ... :smir:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
PS postoi uste eden nacin za vlez u UK legalno i da ostane tamu da raboti ama e samo do 28 god vozrast koj e zainteresiran nek mi se javi na pp
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom