Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Ајде денеска победа и да си осигураме првото место...Ферги пак ке направи слична тактика како во Средата...се надевам дека во прв состав ке настапи Рафаел.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Провери пак.
Арсенал-Мидлзборо со директен пренос на А1 во недела во 14:30 :helou:
Не знам што се расправате за глупости, за најточни информации посетете ја официјалната страна на ПРЕМИЕР ЛИГАТА и видете кој кога игра:toe:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
22.430
Евреите немат пораз сезонава против големата четворка(2 победи и 4 реми натпревари).
Гомес има играно два натпревари против нас ова сезона и му немаме дадено гол.
Најопасен од кај евреите би требало да биде Ленон, а од нападот Бент и Кин.
На овој натпревар треба да излезат најдобрите играчи на Манчестер бидејки овие три бода се многу важни.
Манучо ако игра за Хул нека им даде некој гол на Лузерпул бидејки ќе биде од огромно значење за нас.

Не да се важни ептен се важни а и не само тие туку и сите други...
 
N

navivacka

Гостин

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
За Руни и за Рио е многу јасно, тие во срцето го носат Јунајтед и знам дека никогаш нема да направат нешто со што би му наштетиле на клубот:smir:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.320

25 Април | Premier League | 18:30h

Стадион:Театарот на соништата - Олд Трафорд

Нашата форма: WWWLLWWW
Нивната форма: WWLWWDWW

Еве со кој состав очекувам да излеземе...

*ако може да игра Рио

Андерсон и Керик да ја контролираат средината,Евра да го чува Ленон ко шо треба,шанса за Бербатов да се врати давањето голови и најверојатно една од последните шанси Нани да се докаже дека може да игра во прв состав,а не памтам и дека некат бил повреден..верувам памтите сите шо направи минатата година Нани против Тотенхем:
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Играчите како Руни и Рио се вистинско драгоцено богатсво за екипата...такви играчи ретко се наогаат денешницата а ние сме срекни што ги имаме.
Нани би требало да настапи и да ја врати формата конечно...Се надевам дека нема да имаме проблеми со одбраната.

Фергусон за Гигс


Здружението на професионални фудбалери во Премиер лигата (ПФА) во недела ќе го соопшти добитникот на наградата за играч на годината, а Алекс Фергусон менаџерот на Манчестер Јунајтед, чии пет играчи се најдоа на листата од шест кандидати, сака лауреат да стане 36-годишниот Рајан Гигс.
"Се надевам дека Рајан ќе ја добие ПФА наградата. Тој со своето однесување и ангажман секако ја заслужи титулата"- изјаил стратегот на Манечстер Јунајтед.
Покрај Гигс, за престижната награда конкурираат и минатогодишниот победник Кристијано Роналдо, Немања Видиќ,, Рио Фердинанд и Едвин ван дер Сар, а за место во одбраното друштво се избори и капитенот на Ливерпул Стивен Жерард.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Линкови vol.1

Линк бр.1

Линк бр.2


Линк бр.3

Линк бр.4

Линк бр.5

Линк бр.6

Линк бр.7

Линк бр.8


Линк бр.9


Линк бр.10
(pass: 34698)

Линк бр.11 (pass: 34698)

Линк бр.12

Линк бр.13

Линк бр.14

Сите линкови работат без претходна инсталација на програма, доколку некои или повеќето од нив не работат ќе побарам други кои ќе работат на Сопкаст, ТвАнтс или други програми.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Го гледам натпреварот Хул_Лузерпул и не можам да се изначудам. Лузерпул дупка, Хул солидно игра и наеднаш контра, Маскерано сам си стави сопка и судијата фаул. Секоја чест викам судија, им поклони шанса за гол и така и беше, по слободниот удар, без никаква игра дадоа гол лузерите и водат.
Не ми е за нешто друго, нека водат, ама да не ќењаат против Јунајтед зошто поголеми гзлаци од нив оваа година нема.
Дали со судии или на среќа уште се во игра:tapp:
 
N

navivacka

Гостин
Со оваа победа на Лузерите против Хал мора да се обидеме да ги победиме Тотенхем...нека играт најдобро како што можат,како во Средата,душата да ја остават на теренот...
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Официјалниот состав :

-----------Ван дер Сар---------

----Рафаел----Видиќ--Фердинанд----Евра

---Роналдо---Керик----Флечер----Нани

----------Руни--------Бербатов

На клупата се:Фостер,Еванс,О'Шеј,Сколс,Андерсон,Тевез,Мачеда.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.661
Поени од реакции
11.347
Имам многу лошо претчуство за денешниот натпревар, се надевам дека сум грешка.
Мислев дека ќе играме со послаб состав, а гледам Фергусон го извадил најдобриот.

Со среќа.
 
N

navivacka

Гостин
Имам многу лошо претчуство за денешниот натпревар, се надевам дека сум грешка.
Мислев дека ќе играме со послаб состав, а гледам Фергусон го извадил најдобриот.

Со среќа.

И јас имам лошо пречуство...се плашам:nesum:се надевам дека сепак на крај ке извлечеме поволен резлутат.

Со срека
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ајде со среќа ѓаволи, да ги растуриме евреите :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.661
Поени од реакции
11.347
На толку неискористени шанси време беше да не казнат. :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom