Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Мачеда = титула...... ајт у курац... втор натпревар по ред...
Шо има лошо ако Македа дава голови??Според мене тоа е супеееер!!!Па нека станат 10 а не 2 натпревари по ред.

А кога го видов дека влегува му викам на татко ми "нема шанси да даде гол овој меч..",а тој ми вика "ај се кладиме дека тој ќе му донесе победа на Манчестер"

среќа што не му се кладив
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Иако победивме многу лоша игра на Манчестер според мене проблемот е во лошата игра на Карик, катастрофалната на Парк, Тевез и Бербатов. Несмее да игра овој Парк против порто, ако игра ништо не праиме, а Бербатов се повреди па дај боже да неигра, најлошиот трансфер на Фергусон досега.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.267
аууу каков натпревар :vozbud:повторно до последен момент скокање.никако да излеземе од кризата,што ке се прави незнам!?вака со порто нема да паљи!нека му ја мисли ферги.за денешниот натпревар:САФ-вообичаен состав за него(никогаш не се знае што да се очекува) фостер-солиден направи се како што треба освен оној кикс при голот на џонс,невил-го изгубил чуството за топка:toe: еванс под ниво видич-може и подобро,ошеј-премногу играње во офанзива
парк-еден од послабите натпревари ако не и најслабиот сколс-солиден керик-мали грешки при пасовите руни-сите напади одеа преку него тевез-типично слабо за него во овој период бербатов-исто како и тевез но недоволно залечен :toe: :smir: :helou:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Македа-вториот Солскер само што овој е 20 години помлад:)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.267
заборавив на резервите:роналдо-далеку подпросекот иако немаше многу време да покаже нешто повеке андерсон-\\\ мачеда-во вистинско време на вистинско место(се на се гол на срека) :toe:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Сега се враќам од Струмица со одлична вест!
Не ми се верува уште дека детето пак даде гол и пак ни донесе 3 бода.
Честито победа, се поблиску и поблиску до титулата, ама мора играта да се подобри и поубедливо да се победува.

Може линк од головите?
 
В

Вори

Гостин
Глупо е!Новиот Пеле,новиот Марадона,новиот Роналдо,новиот Тери.Мачеда си е Мачеда и не може друг да биде.Секоја чест за дечково опасен играч е а и ќе биде!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Сега мора со порто да покажеме подобра игра , со враќањето на Рио се надевам дека одбраната ќе добие сигурност и ќе се справиме со предизвикот:helou:
 
N

navivacka

Гостин
Сега мора со порто да покажеме подобра игра , со враќањето на Рио се надевам дека одбраната ќе добие сигурност и ќе се справиме со предизвикот:helou:

Море да се врати побрзо оти вака повеке не иде,многу голови примаме во последно време,многу киксови:uvo:да не беа тие 14 натпревари без приман гол којзнае сега колку ке имавме примано.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Ај честита победа..... :toe:
Па, не знаете да изиграте нерешено сега доека сте во криза мајка му стара, да биде поинтересно до крајот :baeh:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ке му правите споменик на Македа бе?:pipi:
Честитки.:smir:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.661
Поени од реакции
11.347
Ај честита победа..... :toe:
Па, не знаете да изиграте нерешено сега доека сте во криза мајка му стара, да биде поинтересно до крајот :baeh:
Па и сега е интересно, 1 бод пред Лузерфул.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Ај честита победа..... :toe:
Па, не знаете да изиграте нерешено сега доека сте во криза мајка му стара, да биде поинтересно до крајот :baeh:
Aaaaa за тоа нема шанси,ке сонувате...

Сега табелата изгледа поубаво со секое изминато коло,едвај чекам да се изигра заостанатиот натпревар па со победа ке се одалечеме уште малку.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom