Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

17 февруари 2009
728
60
Зошто само одбраната ја критикуваме? Не дека не беше за критикување, ама што шанса направи нападот? Првиот гол подарок. По еден шут со глава Роналдо и Видиќ, и неколку шутирања од далеку ама точно во голманот. Сите треба да сносат одговорност, Едино Флечер и Евра ме воодушевија, ама "една или две ластовици не носат пролет". И Ван Дер Сар не извади инаку ќе изгубевме, тие имаја повеќе шанси за гол. Мора сериозно Ферги да се преиспита и размисли за реваншот.

26 јануари 2009
7.555
6.242
абе ај доста веке!ова беше првиот натпревар од двомечот!се игра 180 минути а понекогаш и 210!порто нема пораз на драгао од англиска екипа но секогаш постои прв пат!можеби и 2-2 ке извлечеме па преку пенали или продолженија ке поминеме а зошто да не и 3-3 па и повеке?:vozbud: :smir:

16 јули 2007
12.497
4.070
Абе повреди,суспензии аман веќе...Уште колку Рафаел?Неможам повеќе Гери,Ошеј и компанија да ги гледам на десната бековска позиција,ни треба Рафаел.
Ќе ни тргне Чомбе,не се сеќирај.Знам и мене ми е жал сега што направивме таква глупост денес,ама тоа е неможе да се смени ништо сега.Главите горе,одиме натаму !

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
5 февруари 2009
32.635
43.391
Хаха тој меч ќе биде од0 до 1 гол..Или 0:0 или победуваме 0:1..

Сепак надежта последна умира.Треба да веруваме у момците,но ако продолжат со оваа игра..:tapp:

K

kaiser soze

Ах бе Гери,Гери .. зашто секат мора ти да заебеш работата?Второто полувреме заслуживме да водиме,водевме и накрај како и секат,опуштање и гол во нашата мрежа.Сега мора да се вадиме во ебаното Драгао кај шо ниедна англиска екипа нема победа никат!Роналдо 0/10,требаше Парк да го остави а Роналдово да го вади.
Не беше Гери директен виновник за голот.Поскоро О`Шеј беше тоа,отиде да маркира празен простор,а Невил мораше да го превземе неговиот играч.Исто и Флечер касно тргна на Маријано.Во секој случај наивно примен гол,но не е се изгубено.Не се раководам од никаква традиција дека англиски тим не успеал на Драгао,се е до играта која ако е на ниво многу повисока од денес,нема начин да не се оди натаму.Инаку се виде дека и на Порто одбраната е ранлива,па нема причина да не примат гол од нас дома.А сум сигурен дека ќе биде така.

16 март 2009
2.130
183
2:2,шо е тоа е,во порто одиме на победа,сигурен сум во тоа:wink:

H

hogar

Порто не надигра поготово во првото полувреме кога имавме среќа да дадеме гол по кикс.По натпреварот со вила мислев дека кризата е зад нас но денес не беше така.А на ФА нека им служи на чест што не излегоа во пресрет на Ман.Ј. бидејќи да се игра во недела и вторник два толку битни дуела е многу тешко...Како и да е има уште 90 а можда и 120 минути и убеден сум дека тепаме на Драгао

12.497
4.070
Другари џабе го дрвите дека Јунајтед ќе отпадне,знам сите се крстите на тоа,но нема да се случи.

Докажано е,Јунајтед е најдобар-кога е најпотребно.:back:

Јунајтед

Indifferent
5 јануари 2009
3.974
1.622
Пак слабо.Во неделата се извлековме некако и сега за малку ќе се извлечевме,но факт е дека сме во криза.Многу треба да се подобри играта,за по 8 дена да поминеме во 1/4 финалето.

П.С Да не ни спомнувам дека ја играв Х-1 :nesvest:

728
60

Не верувам дека би имале уште 120 минути. Сепак треба да ги земеме во предвид престојните 90 минути. Тешко е пак да излези 2:2. Ние треба да се потрудиме да покажеме дека традициите и рекордите се поставуваат за да можат и да се прекинат еден ден. Не значи дека Порто уште 200 години нема да губи дома од англиска екипа. За реваншот белки нема да имаме "опстрикции" од ФА и дека ќе можеме нормално како и сите да се подготвиме за настап.

Маци-

ragazzo pazzo
17 април 2007
6.184
3.513
не е можно ова утакмица во Недела во 17 и после два дена во ЛШ,што прават овие во ФА,како да намерно го праат ова,па и играчиве се луѓе,да беа поодморени ќе имаше друг филм

32.635
43.391
Тој филм што беше предвиден за денес,поради технички проблеми е преместен за идната Среда:wink:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
29 јануари 2007
84.962
195.498
Не знам зошто сите толку негативно гледате на ова. Како што потенцираа Христов и Зиак92, колку што прочитав (извинете, не ве прочитав детално сите, на две на три ја поминав темава, изморена сум ептен), ова е поради замор пред се`. Уште кога излегуваа на теренот им се гледаше на лицата дека се уморни. Се истрошија и во дуелот со Астон Вила, кој на крајот од краиштата почна во 17 часот :lud: а денес е вторник. Кога тие треба да патуваат, да се одморат? Плус имаме цела болница позади нас, чисто сумљам дека овие повратнициве денес што настапија се 100 проценти фит.

Што се однесува до тие што се појавија на темава/или ви се појавуваат на месинџери, утре на школо, на работа, со нивните завидливи и коментари на ситење, едноставно игнорирајте ги. Ќе начекаат кризен и начичкан период на Манчестер, па веднаш ги отвораат нивните пештери. Се` би требало да се среди во среда, конечно да прекинеме со повредени и казнети играчи.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
23 октомври 2008
17.278
17.958
Па и не ме импресионираа баш денеска Манчестер. Со оглед на тоа дека очеклував да ги убијат Порто они едвај жива глава вадеа и на крај мислам дека 2-2 е најреален резултата на натпреваров. Имаа и Порто уште свои шанси исто како и Манчестер, ама голманиве денеска беа стварно на висина на задачата. Сите голови беа или оп добри акции или по големи грешки на одбраните. Ајде на Драгао се надевам исто вака интересен натпревар ќе гледаме па со среќа жо да ви кажам друго.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
23 март 2008
12.633
11.251
Значи тотално сум разочаран од денешниот меч.
Се дупка до дупка.
Неможеме 2 победи по ред да сврзиме, незнам како ќе ги победиме на Сандерленд во гости, а за Порто пак да не зборувам. (инаку Порто на домашен терен немат пораз од англиска екипа)