Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
за ЛШ не важи картонот,што значи ако ништо друго за ЛШ одморени ке се видич,сколс и руни,а мислам дека сепак ФА ке се премисли и ке ни ја премести утакмицата.фергусон има силно влијание во англија и не верувам дека нема да го преместат за сабота :toe:
Е тоа е добро, едно нешто добро во целата оваа збрка :) (не бев сигурна па затоа си прашав).

Абе многу се зае*ани овие од ФА.........дај Боже да ја преместат. Точно дека тројца од клучните играчи ќе бидат одморени, но не и останатите осум. Добро, може Ферги ќе направи некоја замена ама голем притисок ќе биде да одиграат 2 натпревари за 72 часа (ако не го преместат тој од ПЛ).
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
лошо е што натпреварот во ЛШ го играме дома(местото каде треба уште на 1 натпревар да го исфрлиме на порто) :smir: :toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Руни може да добие продолжена суспензија од ФА(najmnogu 3 natprevari)... omaY gaT :mad::mad::mad:...

http://a1.com.mk/vesti/sport.asp?VestID=106132


i od ova poslednata recenica : http://a1.com.mk/vesti/sport.asp?VestID=105913... prv pat slusam :S:S:S
мислам дека оваа е застарено!го читав пред да излезе веста дека ке биде суспендиран на 1 натпревар :toe:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ич да не ми се секирате,со Тевез сте подобри според мене:)
 
N

navivacka

Гостин
лошо е што натпреварот во ЛШ го играме дома(местото каде треба уште на 1 натпревар да го исфрлиме на порто) :smir: :toe:

Абе ке ја завршиме работата уште на домашен терен,само дај боже да ја нема таа мала криза што ја имаме

Ферги е вознемирен во врска со Кики

http://www.penal.com.mk/index.php/anglija/2265-2009-03-24-23-26-03.html
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3

Па и со право е вознемирен,на секој натпревар мора да има по неколку фаули над него,би можеле (не дај боже)да донесат некоја повреда па после што ке се прави,незнам зашто не го заштитуваат судиите која е причината.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Многу е лошо кога ќе треба да се бориш со "виша сила". А тоа е спортската несреќа или ако сакате подобро речено "малер". И уште нешто многу важно кое доаѓа како капак на малерот, а тоа е опструкцијата од ФА. Јас досега не паметам во ниедна лига ако некој клуб игра во Вторник во Лига на Шампиони, предходно да игра во Недела во редовната лига. Обавезно секаде се преместуваат во Сабота тие натпревари дури и ако се за во Среда закажани по распоред за во ЛШ, а камо ли за во Вторник. Јас сепак сум убеден дека ФА иако си зема за право да му наштети на Манчестер (во рамките на своите ингиренции), сепак не би си дозволила ваков срам да остави еден клуб кој на крај сепак ја претставува Англија, да има само еден ефективен ден пауза за натпревар во лигата на шампионите. Додека на друго поле, можи да прави што сака. Нека ги укинува картоните на противниците на Манчестер за да можат полесно да се справат со шампионот. Навистине сега и јас забележав дека ова стана практика кога некој клуб ќе добие црвен картон пред натпреварот со Манчестер, Фа да му го укине па играчот најнормално да си продолжи. Па кога е така да упатиме апел до сите играчи и екипи на предходните натпревари пред да играат со Манчестер, можат и пиштоли да употребат на теренот. Нема да има проблем бидејќи тие црвени картони исто како да не постојат. Истото се случи и со Тери од Челзи, сега и со Фридел,.... Не мора Ферги да бара ништо за Руни. Можеби ионака би го чувал за ЛШ, па не сака да им се понижува на ФА. Но да бидам искрен, секој играч ни е потребен и за едниот и за другиот натпревар. Но да се надеваме дека со трпение, разум и мудрост, како и секогаш така и сега Ферги ќе ја употреби неговата големина во фудбалот и ќе докаже дека сме силни за било какви кризни моменти и дека можеме да ги издржиме. Не се секирајте не може вечно судиите да помагаат на другите тимови. Пример за тоа е и Челзи кој редно беше да си ја завршат еуфоријата која ги зафати после доаѓањето на Хидинк. И ливерпул мисли дека можи да ја промени сега вселената, ама ќе видиме до кога. И јас често пати сонувам убави нешта и посакувам сонот никогаш да не престане, ама сепак наутро ќе се разбудам и ќе видам каде сум :). Поздрав до сите фанови од мене. Неколку дена немав прилика да ви пишувам. Да ни е здрав и жив и да продолжи да биди незапирлив нашиот Манчестер Јунајтед!
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
без руни тевез не може да се снајде најдобро :toe:
Абе Тевез без руни како што се сеќавам играше кога даде гол во ФА куп па и мислам беше против Фулам(Ова не се сеќавам пред неколку недели беше). Руни тек после тоа влезе па и он даде гол, а Тевез запре на 2.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Абе Тевез без руни како што се сеќавам играше кога даде гол во ФА куп па и мислам беше против Фулам(Ова не се сеќавам пред неколку недели беше). Руни тек после тоа влезе па и он даде гол, а Тевез запре на 2.
Тевез и Руни беа тандем и постигна Тевез 2 гола, а Руни 1. После тоа излезе Руни и последниот гол го даде Парк:smir:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
Абе ке ја завршиме работата уште на домашен терен,само дај боже да ја нема таа мала криза што ја имаме

Ферги е вознемирен во врска со Кики

http://www.penal.com.mk/index.php/anglija/2265-2009-03-24-23-26-03.html


Па нормално дека ќе е вознемирен колку фаули му прават а колку судијата санкционира:toe:Кој и да е ќе биде вознемирен..
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Во трите години кои јас ги поминав тука, ова е прв пат да ми се случи на меда да забележам пораз на два последователни натпревари.” – рече Евра. “Ова се само мали незгоди.”
 
Член од
5 март 2009
Мислења
54
Поени од реакции
8
Покрај овие муабети за црвените картони и нивното поништување ми падна на памет едно друго размислување.
Зошто може да се поништуваат црвени картони доделени на играчи кои значат многу за еден тим и кои можат да решат натпревар(но ова може да се однесува и на сите играчи подеднакво),а зошто не се поништуваат голови дадени од офсајд или со рака кои влијаат на резултатот,или не се признаваат голови кои се дадени од регуларна ситуација,но се поништени по грешка на судиите???
Сите овие ситуации,дали станува збор за црвен картон на играч или за поништен или признаен гол влијаат на играта и на резултатот,а не се ценат и уважуваат подеднакво.:toe::tapp:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Покрај овие муабети за црвените картони и нивното поништување ми падна на памет едно друго размислување.
Зошто може да се поништуваат црвени картони доделени на играчи кои значат многу за еден тим и кои можат да решат натпревар(но ова може да се однесува и на сите играчи подеднакво),а зошто не се поништуваат голови дадени од офсајд или со рака кои влијаат на резултатот,или не се признаваат голови кои се дадени од регуларна ситуација,но се поништени по грешка на судиите???
Сите овие ситуации,дали станува збор за црвен картон на играч или за поништен или признаен гол влијаат на играта и на резултатот,а не се ценат и уважуваат подеднакво.:toe::tapp:
Сеуште нема такво правило, инаку и јас сум за тоа ама ќе почекаме додека се изгласа:toe:

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom