Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
Жими ку*ов!
Кога ќе освои 32 трофеи севкупно во сите натпреваурања со една екипа, нека му пише на Ферги на Фејсбук до кај е што е...а дали ќе биде жив некој тогаш и дали ќе се исполни такво нешто, сепак останува мистерија...циган шпански...
Бенитез не им освои 18 титули на гејовите и не знам колку титули во Европа...се е тоа минимално..

Long Live United, овие другиве се ништо повеќе од искомплексирани створења, што никогаш нема да ја доживеат славата на Ферги и секако на Јунајтед...па цицаат палци после...
 
Член од
14 март 2009
Мислења
119
Поени од реакции
1
Овој човек е дефинитивно скренат со паметот:tapp:

Бенитез враќа: Манчестер е силен поради парите, а не поради Фергусон




Менаџерот на Ливерпул, Рафа Бенитез го омаловажи значењето на својот колега Алекс Фергусон на клупата на Манчестер Јунајтед. Тој тврди дека тој клуб би бил подеднакво силен без разлика дали го води шкотскиот стручњак или некој друг.

“Мене воопшто не ми е важно дали менаџер на Јунајтед е Фергусон или некој друг. Тој клуб ќе биде подеднакво тежок за победување од една едноставна причина: полни се со пари. Мислам дека мене воопшто ништо нема да ми се смени ако на клупата на Јунајтед е Фергусон или некој друг. Тешко е да се победат сега, а тешко ќе биде и тогаш кога тој ќе си оди. Богати се, можат да си дозволат да купат одлични фудбалери“, порача Бенитез.

Вербалната војна меѓу менаџерите на двата првопласирани клубови во Премиер-лигата трае од декември минатата година, а ја почна Шпанецот Бенитез. Потоа по уште неколку пати си вратија еден на друг и затоа сега сите го очекуваат одговорот на Фергусон.
Mozebi e taka ;)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
Офлеле што се нема да изјави овој дебелиот гз од љубомора....Не било до Фаргусон???Па тој е на цело скренат..Не знам што да прокоментирам после ваква глупост.:pop:

:pos2:Бетер си од него(Бенитез)

Бенитез напиша:
. Тој клуб ќе биде подеднакво тежок за победување
Сепак ова му е точно..Отсекогаш сме биле,сме и ќе бидеме клуб тежок за победување:smir:
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
По подолго време поздрав на сите навивачи (симпатизери) на Манчестер Јунајтед на овој Фан клуб. Сега ќе напишам малку подолг пост за впечатоците до овој дел од сезоната (прво место во ПЛ, четвртфинале во ЛШ, полуфинале во ФА купот и веќе освоените трофеи Комјунити шилд, Светското клубско првенство и Карлинг куп).
До пред две кола можевме да имаме +10 бода пред второпласираниот и со „one game in hand“, но сега до ова триесето коло имаме само еден бод пред второпласираниот (Ливерпул).
Зошто се случи ова?
Одговорот е едноставен. Благодарејќи на Пол Сколс (или подобро кажано stupid Сколс) и Вејн Руни.
За Сколс. Зарем овој човек има мозок? Прво на Европскиот супер куп против Зенит изиграваше одбојкар и доби црвен картон и поради тоа паузираше еден натпревар во ЛШ и сега повторно ја направи истата грешка проив Фулам. Прво ни зеде еден трофеј, а сега и три важни бода. Но може да му се прости, како што старееме така и будалееме. Човек учи од грешки. Изгледа Сколс не учи.

За Руни. Знам дека има мала број на фудбалери што играат со срце за својот клуб (во овој случај Руни за Манчестер), но понекогаш тоа може да ти се удри од глава. Сега против Фулам неможеше да поднесе пораз па со топка ќе го мава судијата. Срам да му е.

За Тевез. Оваа сезона ништо не покажа во ПЛ (добро одигра само во куповите) постигна три гола од кои два на поразан гол од 5 метри. Главен виновник за ваквиот учинок е Фергусон бидејќи целата сезона предност имаа Бербатов и Руни. Нема да ми биде чудно доколку Тевез си замине по завршетокот на оваа сезона. Кин, Нистелрој...

За Роналдо. Нема шанси две сезони по ред да постигне 42 гола. Оваа сезона му давам фора до 25 гола.
На посветлата страна од сето ова - сите овие фудбалери се големи индивидуалци и со еден потег можат да го решат натпреварот, затоа вербата останува.

За ПЛ. Ни требаат уште 8 победи. Значи имаме право на уште еден кикс.
За ЛШ. Во четвртфиналето ќе играме против Порто. Сигурен сум за пласман во полуфиналето каде што ќе играме против Виљареал или Арсенал.
За ФА купот. Во полуфиналето ќе играме против „карамелите“ на Дејвид Мојс. Незгодни се, но верувам на пласман во финалето.

Презадоволен ќе бидам ако ја освоиме само Премиер лигата, останатото е декор. Доколку не се согласувате со мене, не мора да ми реплицирате бидејќи тоа е суровата вистина и нема бегање од неа. :helou:

GLORY GLORY MAN UNITED
 
N

navivacka

Гостин
Во поголемиот дел се согласувам со тебе но...тоа за Сколс незнам и да и не,не е тој многу крив за таа ситуација...тој се обиде да ја спаси топката...и му дадоа црвен картон а што се случува со оние кои постигнуваат гол со рака?па не им судат црвени картони...а ако е некој фудбалер од Јунајтед веднаш се факат за џебовите и веднаш дават картон.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
Па јас не би го критикувал Сколси толку..Исто така не се согласувам со тоа дека Руни маваше по судијата.Другото е ОК..Сеа се нервирам..Ова недела нема ПЛ,така...Ќе падне атмосферата у Фан Клубов,нема за што да муабетиме:uvo:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Во поголемиот дел се согласувам со тебе но...тоа за Сколс незнам и да и не,не е тој многу крив за таа ситуација...тој се обиде да ја спаси топката...и му дадоа црвен картон а што се случува со оние кои постигнуваат гол со рака?па не им судат црвени картони...а ако е некој фудбалер од Јунајтед веднаш се факат за џебовите и веднаш дават картон.

Ова не ти требало да го напишеш бидејќи не си во право...не е Манчестер единствена екипа на која и даваат црвени картони...ако е за тоа на Видич со Ливерпул беше повише од заслужен,на Сколс исто,е за Руни не сум сигурен ама више кога му покажал нема жалење...можеби на некој натпревар ќе се случи судијата да оди до крајност ама што е тука е :toe:
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Како што ги гледам коментариве можеби сте во право Видич и Сколс заслужено си ги добија Црвените картони,ама црвениот картон што го доби Руни беше незаслужено ама ете како може судија да ти ја зафркни сезоната пошто Манчестер ќе се бори до крај и ќе победи во Премиер Лигата.

машко си или женско?
ако си машко бато, не сум знаел дека си настран

што би му праел на роналдно :pusk: а? :pos2:

де бре до толку ли дојде работава...
Слободно прашај на некој од твоите блиски што се (женски)дали сум
машко или женско па ќе ти кажат,односно сам ќе дознаиш пошто нанози немоет да седет.:tapp:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
бенитез не може да му се фати на ферги на ''таквото'' па затоа јаде лајна.а бенитез не може да го замени на мурињо затоа што мурињо му меље муцката но барем го бива како тренер а на овој не баш
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Во поголемиот дел се согласувам со тебе но...тоа за Сколс незнам и да и не,не е тој многу крив за таа ситуација...тој се обиде да ја спаси топката...и му дадоа црвен картон а што се случува со оние кои постигнуваат гол со рака?па не им судат црвени картони...а ако е некој фудбалер од Јунајтед веднаш се факат за џебовите и веднаш дават картон.
Сакаш да кажеш дека судиите го мразат Јунајтед :nesvest:? Имам преголема почит за клубов, за играчите, за Ферги. Заслужен му беше картонот на Руни поради начинот на кој изреагира. Сепак нема место за паника кога е Манчестер во прашање, имаат победнички менталитет, имаат победнички тим, имаат тим кој знае како да освои титула и најважно од се го имаат ФЕРГИ. Така да не му се секирајте многу, шампиони сте и оваа година и ве очекуваме во финале:smir:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Сакаш да кажеш дека судиите го мразат Јунајтед :nesvest:? Имам преголема почит за клубов, за играчите, за Ферги. Заслужен му беше картонот на Руни поради начинот на кој изреагира. Сепак нема место за паника кога е Манчестер во прашање, имаат победнички менталитет, имаат победнички тим, имаат тим кој знае како да освои титула и најважно од се го имаат ФЕРГИ. Така да не му се секирајте многу, шампиони сте и оваа година и ве очекуваме во финале:smir:
Поубаво напишано здравје, и ај молам до другите фанови на Јунајтед да не измислуваат заговори против Јунајтед од типот на 9/11, Минхен и слични срања.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Сакаш да кажеш дека судиите го мразат Јунајтед :nesvest:? Имам преголема почит за клубов, за играчите, за Ферги. Заслужен му беше картонот на Руни поради начинот на кој изреагира. Сепак нема место за паника кога е Манчестер во прашање, имаат победнички менталитет, имаат победнички тим, имаат тим кој знае како да освои титула и најважно од се го имаат ФЕРГИ. Така да не му се секирајте многу, шампиони сте и оваа година и ве очекуваме во финале:smir:
потполно се согласувам.само за картонот на руни се надевам дека ке му го укинат :toe:
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Знае ли некој колку натпревари е суспендиран Руни
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Сакаш да кажеш дека судиите го мразат Јунајтед :nesvest:? Имам преголема почит за клубов, за играчите, за Ферги. Заслужен му беше картонот на Руни поради начинот на кој изреагира. Сепак нема место за паника кога е Манчестер во прашање, имаат победнички менталитет, имаат победнички тим, имаат тим кој знае како да освои титула и најважно од се го имаат ФЕРГИ. Така да не му се секирајте многу, шампиони сте и оваа година и ве очекуваме во финале:smir:
убаво кажано, нема што да надополнам. Мжеби беше престрог картонот ама заслужен, требаше да се контролира Руни.
Изгледа Ферги подолго време нема седнато со него да поразговараат:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom