Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
И сеа има ли некои кои ќе се опорават за со Лузерпул(мислам за Рафаел,Невил,поточно некој десен бек)????
Рафаел нема да се врати за натпреварот со Ливерпул, треба да паузира најмалку уште 2 недели ако не се лажам.
Не сум сигурен за Невил, а и Браун не верувам да се врати.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
нека летат малку ливерпул во облаци што повисоко,за кога ке ги победиме кога ке пагат да не знаат каде се наогат!а за натпреварот со интер ми недостигаа дуелите мегу виера и кин како пред неколку гофини во арсенал!:toe:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Леле гледам сте почнале финале да планирате Манчестер - Баерн. Ај да кажевте барса или ливирепул или па некој друг ама Баерн. Да го тепаа Спортинг ама кој е Спортинг баш? Да 12 - 1 на голови ама пак спортинг е ниска класа така да не може да се споредува Баерн со тимовиве што пројдоа понатаму, а имаа тимови за противници од многу повисока класа.
Сигурно дека ќе има и во 1/4 финале.Скам да паднат Челзи-Баерн,Барселона-Ливерпул,Манчестер-Порто и Арсенал-Виљареал вака освен Манчестер сите ќе бидат неизвесни.Според мене треба да се врати стариот систем на натпреварување,со 2-ри групи.Вака големи екипи како Реал и Интер не можат да го поминат 1/4 финалето,а во 1/2 финале може да ги гледаме Порто или Виљарел.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Сигурно дека ќе има и во 1/4 финале.Скам да паднат Челзи-Баерн,Барселона-Ливерпул,Манчестер-Порто и Арсенал-Виљареал вака освен Манчестер сите ќе бидат неизвесни.Според мене треба да се врати стариот систем на натпреварување,со 2-ри групи.Вака големи екипи како Реал и Интер не можат да го поминат 1/4 финалето,а во 1/2 финале може да ги гледаме Порто или Виљарел.
Па зошто да не ги гледаме Порто и Виљареал во полуфинале, ако си заслужиле? Можеби ќе им се падне меѓусебно да играат, па една од тие екипи ќе биде и во полуфинале. Факт е дека заслужиле до тука да стигнат. Кој им е крив на Интер или Реал Мадрид. Не беше доволно силен Интер па излезе втор во групата и затоа си играше со Манчестер. Ако не беше Манчестер, ќе беше некој друг од прваците во групите. А Реал Мадрид си е виновен што не си обезбеди предност на првиот натпревар. Така ќе беше подруго. Сепак и понатаму останувам на мислењето дека несреќно со (не)помош на судијата изгуби во вториот натпревар. Но тоа е тоа. Покрај добрата игра треба и среќа. Ако не беше потребна среќа, добрата игра ќе беше доволна во Милано, Манчестер да го победи Интер со 7:2.

п.с. Дали некој знае во колку часот точно ќе биде извлекувањето на двојките за четвртфиналето на лигата на шампионите?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
п.с. Дали некој знае во колку часот точно ќе биде извлекувањето на двојките за четвртфиналето на лигата на шампионите?
12 часот,следниот петок,пренос на Еуроспорт...:mad: Нема да можам да гледам 7 часа имам во петок :mad:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
12 часот,следниот петок,пренос на Еуроспорт...:mad: Нема да можам да гледам 7 часа имам :mad:
Благодарам на одговорот. Јас ќе чекам тука информација, бидејќи кај нас ја нема Еуроспорт :(
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
Благодарам на одговорот. Јас ќе чекам тука информација, бидејќи кај нас ја нема Еуроспорт :(
Па сигрно ќе можеш да најдеш некаде на интернет,инаку јас мислам дека е редно и на нас да ни е падне малце послаба екипа..
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Јас пак не сакам слаб противник.Барса,Челзи,Ливерпл би ги сакал за противници.:back:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Па сигрно ќе можеш да најдеш некаде на интернет,инаку јас мислам дека е редно и на нас да ни е падне малце послаба екипа..
Да ти кажам право незнам која екипа ќе биде, ама знам дека ќе ја "земеме на душа"
Шалата настрана, вистина дека има повеќе варијанти, но мислам дека која и да е екипа, нема да се потцени и ќе треба да се одработи пласманот понатаму. Пак ќе кажам тие "послабите" што ги велите, (да не ги именувам ама знам на кои се мисли) сепак позаслужено се пласираа понатаму отколку некои "поголеми" имиња. Не посакувам толку среќа во извлекувањето, колку што посакувам да нема несреќа во играњето, затоа што Манчестер наш може да се справи со секоја екипа, освен ако не сака топката по никоја цена да влези во голот, како со Интер во Милано. Сепак на реваншот си го добија заслуженото. Останува да причекаме па после да коментираме.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Рафаел нема да се врати за натпреварот со Ливерпул, треба да паузира најмалку уште 2 недели ако не се лажам.
Не сум сигурен за Невил, а и Браун не верувам да се врати.
и овој состав е силен за да му се справи на Ливерпул и нормално, да го ПОТОПИ!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
искрено ако знам дека Виљареал не се мн јаки сепак не сакам да се паднеме со нив оти ќе бидат тоа мн досадни утакмици па нема да падне гол и за џабе ќе седиме пред тв :D ја ги сакам порто за нас:wink: барса - челзи ... баерн - ливерпул ... виљареал - арсенал:D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
искрено ако знам дека Виљареал не се мн јаки сепак не сакам да се паднеме со нив оти ќе бидат тоа мн досадни утакмици па нема да падне гол и за џабе ќе седиме пред тв :D ја ги сакам порто за нас:wink: барса - челзи ... баерн - ливерпул ... виљареал - арсенал:D
и јас сакам со порто да им се одмаздиме за 2003 година кога отпаднааме од нив!но со кој и да се паднеме оптимист сум! :helou:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=1ef26402-1dd3-4d32-8819-c0f3c9226610&ln=3&typeBack=default

:pos2: ѕвер е детево :wink:

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=1d6da202-a83f-4d61-addf-50981662b588&ln=3&typeBack=default

полека полека сите почнаа да признаваат кој е најдобар во СВЕТОТ !!!

Glory Glory Man United !!!!
колку што знам руни како бил на проба во ливерпул но кретените не го аресале! :toe:
 
G

Gray Foxx

Гостин
колку што знам руни како бил на проба во ливерпул но кретените не го аресале! :toe:
Ништо не знаеш, Руни е дете на Евертон. Од академијата, па до под 18 па до резервите па до првиот тим па во Јунајтед.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom