Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Леле овој занети изгледа вчера бил на тешки дроги. Читајте го насловов подоле. Ако он мисли дека во прво полувреме последните 5 минути се разиграа и дека после со резултат од 2 нула очајно мораа да бркаат резултат е доминација тогаш стварно на тешки дроги е.

Еве ја и целата статија

Занети: Доминиравме, но топката не сакаше да влезе

Ајдеееееее изгубија и веднаш се правдат:uvo:се прашувам што ке изјави Ибрахимович...ако воопшто излезе пред медиумите.

Сега да се насочиме на мечот со Лузерпул и да ја зголемиме предноста на табелата.Јунајтед е непобедлив на домашен терен и се виде тоа и вчера.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Абе да те спуштам малку дека си подзаборавил нешто. Ако во сабота го тепаме Ливерпул, не значи дека ќе имаме уште поголема предност поради тоа што Ливерпул и Челзи имаат ист број на бодови така да ако Челзи не изгуби пак ќе имаме 7+ разлика со меч помалку.
Ако го победиме Ливерпул, ќе имаме поголема предност во однос на Ливерпул. (веројатно ХРисТоВ на тоа МИСЛЕШЕ) А за односот со Челзи нормално дека тоа зависи и од резултатот на Челзи.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ајдеееееее изгубија и веднаш се правдат:uvo:се прашувам што ке изјави Ибрахимович...ако воопшто излезе пред медиумите.

Сега да се насочиме на мечот со Лузерпул и да ја зголемиме предноста на табелата.Јунајтед е непобедлив на домашен терен и се виде тоа и вчера.
Ибрахимович ќе рече дека му посметал носот во првиот обид, затоа ја погодил пречката:pos2:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ако го победиме Ливерпул, ќе имаме поголема предност во однос на Ливерпул. (веројатно ХРисТоВ на тоа МИСЛЕШЕ) А за односот со Челзи нормално дека тоа зависи и од резултатот на Челзи.
Абе добро ама сепак ние гледаме разлика на прво и второ место не е прво и трето.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Aбе остајте ги Интер.Искрено јас сакав да ве елиминираат сооглед дека ве сметам за стварно силен состав ама кога не ве елиминираа, мислам дека редно е да се сретнеме во 4финале,или ај полуфинале.Али у секој случај би сакал дуел со вас,како у старите добри времиња.Ќе биде јака утакмица.Али ќе видиме ждребот што ќе каже.
 
N

navivacka

Гостин
Најнормално,ке им вратиме за поразот
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=ee7e1506-6b45-4f14-8230-86b8a111dd43&ln=3&typeBack=default

:pos2::pos2:Во право си е човекот
Мурињо: Цела Италија сега е среќна бидејќи сме елиминирани


Контровезниот португалски тренер, Жозе Мурињо по поразот од Манчестер Јунајтед на гостински терен и елиминацијата на неговиот тим од ЛШ, го обвинува нотсуството на среќа за неуспехот на 'нероазурите', а исто така верува дека цела Италија е среќна што заврши евро сезоната на Интер.
"Цела Италија сега е среќна бидејќи испаднавме, но мене не ми е грижа" - изјавил Мурињо во свој стил и додал:
"Нe сум лут, само сум тажен. Немавме среќа потребна да победиме и жал ми е што повеќе немаме шанси да го освоиме овој турнир. Во секој случај, тука сеуште е Скудетото, нешто што дефинитивно сега мораме да го освоиме."
Следниот предизвик за Мурињо и Интер е двобојот пред своите гледачи против Фиорентина.
 
N

navivacka

Гостин

Го постирав веке тоа за Лузерпул погоре...

Мурињо мамето нег...упс...сега крив му е некој и ке се истури над други...уште еднаш си ја покажа неговата "култура" и после му прегледуват низ прсти.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Aбе остајте ги Интер.Искрено јас сакав да ве елиминираат сооглед дека ве сметам за стварно силен состав ама кога не ве елиминираа, мислам дека редно е да се сретнеме во 4финале,или ај полуфинале.Али у секој случај би сакал дуел со вас,како у старите добри времиња.Ќе биде јака утакмица.Али ќе видиме ждребот што ќе каже.
јас немам ништо против да се сретнеме со вас!оддамна не сме гледале баерн-манчестер ај се надевам сега дојде редот да играме еден против друг! :smir:
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Честитки за играта вчера, и воопшто во меѓусебниот дуел. Сметам дека двомечот беше рамноправен и доста интересен со исклучок на првото полувреме на Џузепе Меаца каде целосно доминиравте и заслуживте да постигнете гол. Ко што немавте среќа на првата утакмица, на втората имавте да постигнете рано по еден гол во двете полувремиња и после да играте далеку послободно. Значи не зборувам дека сте поминале на среќа, далеку од тоа! Заслужено продолжувате понатаму и ви посакувам лесен противник да ви се падне во 1/4 финале, а догодина да се сретнеме пак во Лига на Шампиони во 1/2 финале или финале! :)

Поздрав:smir:
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
ej ајде нека ви е честито влеговте во 4-финале !!!манчестер изигра солидно на вчерашниот натпревар со интер и мисламм дека само од барселона можете да стравувате од никој друг..:baeh::baeh::baeh:
 
N

navivacka

Гостин
ej ајде нека ви е честито влеговте во 4-финале !!!манчестер изигра солидно на вчерашниот натпревар со интер и мисламм дека само од барселона можете да стравувате од никој друг..:baeh::baeh::baeh:
И на Барселона ке и покажеме нема проблем само ти изрази желба и ако ни се падне Барса и тие ке бидат дел од листата на Јунајтед што паднале од нас:baeh:

Ibraкаdabra фала за честитките:helou:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Барса ке биде елиминирана од Баерн
ке се повтори финалето од 99 така ми изгледа
Баерн - МАНЧЕСТЕР али овај пат порано ке победиме не у 91 и 93 минута :vozbud:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Честитки за играта вчера, и воопшто во меѓусебниот дуел. Сметам дека двомечот беше рамноправен и доста интересен со исклучок на првото полувреме на Џузепе Меаца каде целосно доминиравте и заслуживте да постигнете гол. Ко што немавте среќа на првата утакмица, на втората имавте да постигнете рано по еден гол во двете полувремиња и после да играте далеку послободно. Значи не зборувам дека сте поминале на среќа, далеку од тоа! Заслужено продолжувате понатаму и ви посакувам лесен противник да ви се падне во 1/4 финале, а догодина да се сретнеме пак во Лига на Шампиони во 1/2 финале или финале! :)

Поздрав:smir:
почнаате да си пагате на брашното!:pos2:се шалам!мило ми е што ферски признавате пораз!а сега фокусирајте се на фиорентина тешко ке е таму!наредниот петок ли е ждребката од ЛШ!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom