Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Вечерва ако успееме да дадеме гол првите минути од натпреварот не смееме да се повлечиме,само тоа не,со добра игра,погодоци во мрежата на Цезар и идемо даље...Се надевам дека Кики ке постигне некој гол вечерва.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Не ни треба брзина...за тоа го имаме Парк по левата страна...ни треба искуство за големи натпревари Гигс или Сколс...а второ пол. може и Андерсон
андресон повреден инаку
од 4 4 2 ке се трансформираме во 4 3 3
така да роналдо најчесто ке биде во напад место средина затоа ни треба брзина у среден ред при трансформацијата од 4 4 2 во 4 3 3 нани и парк крилни керик средина
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
андресон повреден инаку
од 4 4 2 ке се трансформираме во 4 3 3
така да роналдо најчесто ке биде во напад место средина затоа ни треба брзина у среден ред при трансформацијата од 4 4 2 во 4 3 3 нани и парк крилни керик средина
Kaко бе братче повреден со фулам со убаво изигра...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622

Oва видео го постирав и пред првиот меч,еве и сега го ставам.Се надевам а и преосеќам дека ќе биде исто и вечерва,само наместо комбинацијата Бекам-Јорк ќе биде Парк-Руни на пр..2 додавања на Парк 2 гола на Руни(немора да се со глава)...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Добар состав си поставил,ама на местото на Берба би сакала да игра Тевез,се виде на натпреварот со Фулам колку голови паднаа,ама сепак Ферги си знае...и едно нешто денеска ако не е Тевез во првиот состав барем да го пуште некаде на средината на второто полувреме а не на последните 5 мин...


Фулам и Интер се две различни екипи...ФА куп и ЛШ исто така различни натпреварувања,така да неможе да се зборува за тоа ако дал 2 гола Тевез на Фулам...Ферги си знае,а секој навивач си има своја замисла околу составот,но Ферги е единствениот кој командува со Јунајтед...така да и ич да не играат Тевез или Бербатов,битно е Јунајтед да оди во 1/4 финале...оти еден навивач сака да игра Нани,еден Гигс,еден сосем трет...ама никој не може да му кажува на Ферги :smir:

Ајдееее едвај чекам да дојде 20:45 часот....мислам дека ќе биде тежок натпревар ама со среќна завршница за Јунајтед...

TAKE ME HOME UNITED ROAD
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Германскиот судија Волфганг Штарк досега четирипати му судел на актуелниот европски првак Манчестер Јунајтед и трипати на Интер и ниту еден од двата тима не успеал да оствари победа кога тој бил на должност. Дури и своето деби во ЛШ (трето квалификациско коло), Штарк го има на натпревар на Јунајтед против Залаегерсег на 14 август 2002 година и унгарскиот тим тогаш победил со 1:0.


ПОЛ СКОЛС: "Го знам рецептот за вкупна победа против Интер. Треба само да одиграме како лани со Барселона кога рано постигнавме гол и потоа го одбранивме резултатот. Ќе се обидеме и сега да се однесуваме на истиот начин".


- Манчестер Јунајтед го елиминира Интер во четврт-финалето од Лигата на шампионите во сезоната 1998/99 и потоа ја освои својата втора титула во ова натпреварување.

- Актуелниот европски првак нема пораз на домашен терен 18 натпревари по ред, но на Интер му е доволен и нерешен резултат со постигнат гол за да помине во следната фаза.

- Како тренер на Челзи, Порто и Интер, Мурињо има само два порази од Манчестер Јунајтед во вкупно 13 дуели. Неговиот скор е 6-5-2.

- Кристијано Роналдо има 16 упатени удари, најмногу од сите во ЛШ.

- Јунајтед има само три примени гола сезонава во ЛШ, најмалку од сите екипи.

- Јунајтед досега не примил гол во првите 15 минути од натпреварите.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
мислам дека тој е составот што во најголем број го постирате само дилема е гигс или сколс?! :toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
мислам дека тој е составот што во најголем број го постирате само дилема е гигс или сколс?! :toe:
A да не те чуди и двајцата ако настапат, одморени беа во саботата а Керик играше:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
A да не те чуди и двајцата ако настапат, одморени беа во саботата а Керик играше:toe:
неее не верувам дека керик нема да биде мегу стартните 11.а гигс и сколс ке играат заедно само ако играме со 5 во средина или гигс како крило што не верувам! :toe:
 
N

navivacka

Гостин
Фулам и Интер се две различни екипи...ФА куп и ЛШ исто така различни натпреварувања,така да неможе да се зборува за тоа ако дал 2 гола Тевез на Фулам...Ферги си знае,а секој навивач си има своја замисла околу составот,но Ферги е единствениот кој командува со Јунајтед...така да и ич да не играат Тевез или Бербатов,битно е Јунајтед да оди во 1/4 финале...оти еден навивач сака да игра Нани,еден Гигс,еден сосем трет...ама никој не може да му кажува на Ферги :smir:

Ајдееее едвај чекам да дојде 20:45 часот....мислам дека ќе биде тежок натпревар ама со среќна завршница за Јунајтед...

TAKE ME HOME UNITED ROAD
Различно натпреварување но сети се на ланската сезона колку голови паднаа,колку пати не спасуваше Тевез и во лш:toe:
 
Д

Демијан

Гостин
Една молба од мене:Ако може да ги потопите вечер овие циганиве,да ги уништите ќе ми ја разубавите неделава ако го направите тоа!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
A да не те чуди и двајцата ако настапат, одморени беа во саботата а Керик играше:toe:
неее не верувам дека керик нема да биде мегу стартните 11.а гигс и сколс ке играат заедно само ако играме со 5 во средина или гигс како крило што не верувам! :toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Една молба од мене:Ако може да ги потопите вечер овие циганиве,да ги уништите ќе ми ја разубавите неделава ако го направите тоа!
Момците ќе дадат се од себе и ќе се потрудиме да ти ја исполниме желбата:smir:
 
Д

Демијан

Гостин
А стартниот тим кој е?Задната линија пак ќе биде со Еванс или сеа се враќа според мене најдобрата халфовска позиција Рио и Немања?И дали во шпиц пак Бербатов или сеа Руни ќе биде?Мислам дека грешка би било ако иде Димитар а Руни да биде на клупа.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А стартниот тим кој е?Задната линија пак ќе биде со Еванс или сеа се враќа според мене најдобрата халфовска позиција Рио и Немања?И дали во шпиц пак Бербатов или сеа Руни ќе биде?Мислам дека грешка би било ако иде Димитар а Руни да биде на клупа.
ОДБРАНАТА Е СИГУРНО РИО И ВИДИЧ, А ЗА НАПАДОТ СЕ ПРЕТПОСТАВУВА РУНИ И БЕРБА, СРЕДНИОТ РЕД Е НАЈНЕИЗВЕСЕН ЗАСЕГА, КОНКУРЕНЦИЈАТА Е ГОЛЕМА ТАКА ДА ЌЕ ПОЧЕКАМЕ ДО 19.30 ЧАСОТ:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom