Зошто има жени кои паѓаат на „ново печени богаташи!?“

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
каде остана љубовта и тие пропратни работи ако женското бара партнер со пари а машкото згодна цура? што ќе биде кога машкото ќе снема пари а женското ке има брчки и виснати гради?!
Или ќе остане партнерската љубов и довербата, или ништо. Погоре зборев за првиот филтер по кој што ги бираме луѓето кои се погодни да ни бидат партнери. Понатака: чувства, љубов, разбирање, компромиси, врска, брак, деца ..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.696
за мене твојов исказ е сиромашен и беден
Кога ке видиш нешто вакво( sd )или па( hihi )вакво ,во една реченица може треба да ти текне дека авторот се заебава.....

а што си е во контекст со темата је....нема (sd) озбилен сум!!!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
А добро малку да ја свртам темава во друг правец... Не мислите дека и богатите треба да се оженат некогаш? Или да фатат девојка?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
А добро малку да ја свртам темава во друг правец... Не мислите дека и богатите треба да се оженат некогаш? Или да фатат девојка?
:pos::pos::pos: Извини ама сварно ме насмеа.

Па тие и се женат. Кој богат нема девојка или жена (освен ако самиот избрал да нема) ???
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
А добро малку да ја свртам темава во друг правец... Не мислите дека и богатите треба да се оженат некогаш? Или да фатат девојка?

фала богу дека треба ама веруј тие се најмалку за жалење најтешко им е да најдат некој што ги сака поради карактерот а не поради парите..за се друго им е мнооогу олеснато ..
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Devojkite ne znaat mnogu neshta i pagjat vo sekakvi prosti fori ama epten stari shtosevi.Sekogash mislat deka so pari se se moze i ve molam de ne izleguva sega nekoj da mi kazuva od devojkite deeka ne misli taka.

Problemot e vo toa shto tie nikogash ne znaat koga e dosta i ne pravat selektivnost.Ne istrazuvaat dali tie pari deckoto gi ima sam zaraboteno ili gi nasleduval od tatko mu.

Ako sam gi karil vo slucaevi koga deckoto ne e nekoj nashmrkan diler ili makro ili ne glumi mafiozo onda zhenskite ke dobivat samo dobar sex nishto poveke.

Ako gi nasledil onda ke dobie sve osven hapiness zoshto posle izvesno vreme veke nishto nema da bide vozbudno ona ke zavisi od negovite pari i ke bide nishto osven obicna sluga na negoviot kejf.

Parite nikogash ne mu nosat dobro no lugjeto gi tera da pravat raboti koi se nenormalni gi tera da se fatat za nekoja zhenska i do krajot na svoj zhivot ko ovca da nema pretstava na shto go dolzi nasmevkata na negovata zhenska koj toj misli deka go sharmiral so negoviot look ili neshto slicno.

Zatoa devojki ednash za sekogash razberete deka ne se vrti sve okolu parite do neshto drugo e ....
 
Член од
16 април 2008
Мислења
60
Поени од реакции
1
ubo e vaka ni pari ni telefoni ni koli a lepota na povisoko nivo
iiiii tuku op eve nekoja od koj znae kade ke doleta so belo bmw i aj na odmor aj na vamte onamte i pomina letoto reproza drugoto leto zdravje
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Devojkite ne znaat mnogu neshta i pagjat vo sekakvi prosti fori ama epten stari shtosevi.Sekogash mislat deka so pari se se moze i ve molam de ne izleguva sega nekoj da mi kazuva od devojkite deeka ne misli taka.
Точно паѓаат затоа што не го употребуваат паметот кој им стои на располагање и не гледаат со каков дечко си имаат работа затоа што со таквите само главоболка ништо друго.

Problemot e vo toa shto tie nikogash ne znaat koga e dosta i ne pravat selektivnost.Ne istrazuvaat dali tie pari deckoto gi ima sam zaraboteno ili gi nasleduval od tatko mu.
И ова е така. Не знам конкретно на темава за кои богаташи се мисли. Јас зборувам за оние татините синчиња додека пак оние млади кои сами си ги стекнале со својот труд парите и од ништо станале нешто секоја чест. Рака им давам.

Ako gi nasledil onda ke dobie sve osven hapiness zoshto posle izvesno vreme veke nishto nema da bide vozbudno ona ke zavisi od negovite pari i ke bide nishto osven obicna sluga na negoviot kejf.

Parite nikogash ne mu nosat dobro no lugjeto gi tera da pravat raboti koi se nenormalni gi tera da se fatat za nekoja zhenska i do krajot na svoj zhivot ko ovca da nema pretstava na shto go dolzi nasmevkata na negovata zhenska koj toj misli deka go sharmiral so negoviot look ili neshto slicno.
И таа не само што ќе биде слуга на неговите пари туку ќе биде и негова робинка. Ќе не може да писне нити да мрдне, секогаш ќе биде понижувана од негова страна и нема да го добие она што го заслужува. А, за сметка на тоа тој ќе прави што сака а таа нема да смее да му писне. Па подобро ќе останам без пари отколку некој да ме понижива.Ама добро, не размислуваат сите како мене.

А вака добиените пари, од тате на синче не само што за кратко време ќе се потрошат туку нема и да се обноват затоа што синчето е научено само да троши а нема поим како да ги задржи или да ги заработи.
Па повелете повторно трчајте по парите.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
А вака добиените пари, од тате на синче не само што за кратко време ќе се потрошат туку нема и да се обноват затоа што синчето е научено само да троши а нема поим како да ги задржи или да ги заработи.
Па повелете повторно трчајте по парите.
Ова нема врска. Тоа е индивидуално. Од причина шо ги наследил бил глуп и не знаел да ги задржи???булшитс

Ако е богат наследник не значи дека е глуп, можеби е паметен и ке ги умножи.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ова нема врска. Тоа е индивидуално. Од причина шо ги наследил бил глуп и не знаел да ги задржи???булшитс

Ако е богат наследник не значи дека е глуп, можеби е паметен и ке ги умножи.

Добро ми се здосади на секој пост да пишувам „добро има и исклучоци“ фала богу дека е индивидуална работа и дека секаде има исклучоци, но јас зборував во најголемиот број на случаеви.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
зашто девојките го прават сето ова и зашто машките дозволуваат да им го прават тоа?!
Бидејќи колку што има девојки очајни за да бидат видени во добра кола, исто толку има момци очајни да бидат видени со (добра) цура. (Добра е у заграда зошто е релативна работа).

Само едно не ми е јасно. Ваљда не се прашува одма каква кола вози типот и колку пари има на сметка, освен ако самиот тој не се пофали, нели. А частење пијачки не е некој критериум за препознавање расфрлувачи со пари, скоро сите го прават тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom