Како би реагирале ако женско ве удри?

Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
e pa ako go napravi toa bas pred mnogu narod,pa uste i da ripne nekoj vo nejzina odbrana,jas toa ke go gledam kako klasicna namestaljka,od nejzina strana,dobro osmislen plan,taka da ima i drugi denovi,i ne e fer pozicijata vo koja sme staveni.
 

vLaCki-AK47

Πρώην Τουρκική Δημοκρατία της Ελλάδα
Член од
14 јули 2008
Мислења
137
Поени од реакции
7
Да ме удри женско, нема да и вратам. Ни во никој случај. Но ако удри таму кај братот... Не знам тогаш.

А машко да ме удри, ќе му е*ам фацата од асфалт. Сериозно, со неколку потези, чао пријатно.
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Ajde be samar od devojce...isto kako da te gali:) Ako sum ja upleskal mnogu posle samarot ke sakam da e se prosteno, vo sekoj slucaj ne bi vratil na devojce...a ako e za bez veze (ne se desilo do sega, mislam deka nema ni da se desi) ke se iznerviram i ne znam sto bi napravil.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Слушај брат, тоа нема да те направи поголем фраер него што си, според мене за да излезеш фраер пред девојче треба да знаеш да ја направиш среќна... Али додека се трудиш ти да ја правиш среќна и да те удри за џабе стварно би и вратил...
мислев на тоа дека ако сакаш веке да не ти се смеат другите како што пиша Marchelo Suki не треба да го претепаш девојчето зошто ти удрило шамар.најверојатно имала јака причина за тоа.не е баш дека на девојчињата им е романтично тоа:uvo:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
cekaj sega,sakate da kazete deka devojka nikogas ne bi udrila bez pricina,i zatoa ne bi trebalo da i se vrati.
pa zasto togas bi mu vratile na nekoe masko ako ve udri,isto taka so pricina?
mene ova mi lici mnogu papucarsko razmisluvanje.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
255
Поени од реакции
23
Ако девојката што е со тебе е нездрава и ненормална,тоа ќе го направи у јавност пред луѓе.Да е нормална нема.А ти вака паметен дечко ми изгледаш,нема да си најдеш таква
Posto Demijan me isprovocira ke vi kazam edna slucka mada ne mi e za kazuvanje a od vas ocekuvam komentari kako bi reagirale vie i maski i zenski.

"Se sluci spontano vo edna diskoteka bevme so zenami na striptiz. Kako sto vi rekov spontano, vo drustvo, podpinati, striptizetata se priblizi i jas ja fativ za cicki. E sega ubavo rece Demijan ako taa so tebe e nenormalna ili nezdrava ke bese "karambol" ama mojava zena si prekjuta a koga si dojdovme doma bese malku urgula i karanica, molenje i placki ama tepanje nemase. Sto ke dobievme i dvajcata ako taa mene me udrese ili pak ako jas nejze i vratev?

Gospoda cekam vas komentar! :toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
cekaj sega,sakate da kazete deka devojka nikogas ne bi udrila bez pricina,i zatoa ne bi trebalo da i se vrati.
pa zasto togas bi mu vratile na nekoe masko ako ve udri,isto taka so pricina?
mene ova mi lici mnogu papucarsko razmisluvanje.
А која будала би удрила некого силно БЕЗ причина?
Ако више враќаш, врати со ист интензитет, а не да ја размлатиш и да ја раскрвариш. Удри со јачина како што те удрила она, а не да и го пукнеш носот.

Папучарско? Аманте ај престанете со етикетирање. Ако некој не сака да измлати некој значи е папучар?
Ооо големи мачомени, ќе ги удри девојка и ќе ја мавнат 10 пати посилно од тоа што она ги удрила.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
go procitav samo prviot post i posto ne e precizirano deka e za maski pisam odma deka "ke se fatime za kosi !" bez cenzuri..bas vcera si naprajv ubav muabet so bivsata na deckoto moj.....ulava zena be...ako si pobara, ke i go dam:pos2::pos2::vozbud:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
А која будала би удрила некого силно БЕЗ причина?
Ако више враќаш,врати со ист интензитет,а не да ја размлатиш и да ја раскрвариш.Удри со јачина како што те удрила она,а не даи го пукнеш носот.

Папучарско?Аманте ај престанете со етикетирање.Ако некој не сака да измлати некој значи е папучар?
Ооо големи мачомени,ќе ги удри девојка и ќе ја мавнат 10 пати посилно од тоа што она ги удрила.
pa aj objasni zasto togas nekoj bi iskrsil od mavanje poslabo masko(zatoa sto ako e pojak ne ke da go pretepa),sigurno i toj udril so pricina,ili ke mu vrati isto kako on(poslabiot) sto udril,pa sigurno ke bide znacitelno poslab,vo sprotivno ne bi se ni osmelil da go udri t.e.da mu vrati.
ne ,toa PAPUCAR e za maskite koi ne bi pipnale devojka,a bi izmlatile masko za istata situacija,i istata pricina,iako mozebi e 10 pati poslab od niv.
i ubavo kaza"A KOJA BUDALA BI UDRILA NEKOGO SILNO BEZ PRICINA",znaci sega jasno ti e deka masko ne bi udrilo silno devojka BEZ pricina.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
pa aj objasni zasto togas bi iskrsil od mavanje poslabo masko(zatoa sto ako e pojak ne ke da go pretepas),sigurno i on bi te udril so pricina,ili ke mu vratis isto kako on sto te udril,pa sigurno i on ke bide znacitelno poslab od tebe,vo sprotivno ne bi se ni osmelil da go udris.
ne toa PAPUCAR e za maskite koi ne bi pipnale devojka,a bi izmlatile masko za istata situacija.
Женско сум како прво, како второ јас сум против било какво насилство и тепање без разлика кој пол е во прашање.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Зависи до разположење. Али како и да е женските на моја возраст се јако уфурани и во основно во 8мо се деси едно девојќе да удри од позади еден мој другар со цигла во грб зошто ја нервирал...:S Детето ден денес дтка. Ама прашајте што му се деси на девојчето после.... :wink:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Женско сум како прво,како второ јас сум против било какво насилство и тепање без разлика кој пол е во прашање.
znam deka si zensko,go izmeniv uste odma,ama zaboraviv da go snimam.a i jas sum protiv bilo kakvo nasilstvo i tepanje bez razlika koj pol e vo prasanje.
samo malku me iritira deka vie zenskite se nekako sakate da postavuvate dvojni standardi.
i kako mozes da izjavis"JAK MACOMEN GO UDRILA DEVOJKA,I ON I VRATIL TAKA STO JA UDRIL 10 PATI POSILNO"
pa koga nekoja devojka go znae toa,zasto i pokraj topa bi udrila nekoe masko?i sto ima vrska,za kakov macomen zboruvas,pa deckoto samo se brani od napad.
aj identifikuvaj sto e devojkata koja udira masko,ili ona e FRAERKA?
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Kako i da e kontra. Za toa deka maskite ako udaraat sekogas ispadjaat nasilnici si sosema vo pravo. Posto nemam takvo iskustvo dodeka bev bekjar vo sekoj slucaj togas bi izel mozebi i kotek od nekoi kavaleri koi bi ja branele.
Ama sega stavi se vo situacija kako mene zenet na primer, izleguvas nekade so drustvo, se karate, i taa pljas tebe samar!!!
Objasni mi ti mene gospodine drag sto ke napravis "ti" a ne jas.....posto jas ti kazav sto ke napravam. Zavisno od toa kakvo drustvo imas i kakov komsiluk, sto se nema da se zbori za tebe vo toj slucaj, moze da se pretpostavi!
Поентата на темава ми беше: понекогаш стварно претеруваат и заслужуваат да им биде вратено во иста мера. Не ми е галје што е женско и што е послаба. Затоа имам толеранција далеку поголема за нив отколку за машко, на пример (да ме удреше машко ич не му се мислам). Ама кога ќе ја преминат границата тогаш више нема машко женско за мене. Ако била женско, послаба и све тоа, тогаш нека мислела што прави пред да удира. Како и да е, се сима граница. Ако ја премине црвената линија тешко неа. А тоа што стварно ме нервира е оние што мислат дека никогаш, ама баш никогаш не смееш да удриш женско.
Е баш има ситуации кога заслужуваат човек да им раситни две по пет.:aplauz:
Еве веќе сум се изјаснил.

Во секој случај женскиве треба да знаат дека кога удираат машко него повеќе му е повредено егото отколку местото кај што сте го удриле. А најубаво нормално би било без никаков насилство да се реши проблемот.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Kako i da e kontra. Za toa deka maskite ako udaraat sekogas ispadjaat nasilnici si sosema vo pravo. Posto nemam takvo iskustvo dodeka bev bekjar vo sekoj slucaj togas bi izel mozebi i kotek od nekoi kavaleri koi bi ja branele.
Ama sega stavi se vo situacija kako mene zenet na primer, izleguvas nekade so drustvo, se karate, i taa pljas tebe samar!!!
Objasni mi ti mene gospodine drag sto ke napravis "ti" a ne jas.....posto jas ti kazav sto ke napravam. Zavisno od toa kakvo drustvo imas i kakov komsiluk, sto se nema da se zbori za tebe vo toj slucaj, moze da se pretpostavi!
И ради тоа што ти удрела шамар пред толку луѓе и ради фактот што тоа за тебе понижување као дошло, и ради фактот што тебе ќе те зборат после, ти ќе станеш тука пред нив ќе ја истепаш жена ти и ќе си го исчитиш образот (или ќе стигнете дома па ќе ја истепаш таму), ќе покажеш кој е маж тука, кој има петел?
Ма дај :tapp:

И што си постигнал со тоа? Ништоо... Со сила ништо не се решава...
Ако те удрила таа ете и се случило ти можеш со муабет да и кажеш дека не чини тоа, да и кажеш да гледа да не и се повтори, да и кажеш дека те става во незгодна ситуација и слично... Па тоа кај неа ќе има повеќе ефект сигурно отколку од ќотек (нецивилизиран веќе)...

Е сега ако нејзе и се повторува често тоа, значи или таа си има проблем нешто или и двајцата си имате проблеми... Ама ни тие не се решаваат со сила и тепање, тепањето само ќе ги зголеми :wink:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
И ради тоа што ти удрела шамар пред толку луѓе и ради фактот што тоа за тебе понижување као дошло, и ради фактот што тебе ќе те зборат после, ти ќе станеш тука пред нив ќе ја истепаш жена ти и ќе си го исчитиш образот (или ќе стигнете дома па ќе ја истепаш таму), ќе покажеш кој е маж тука, кој има петел?
Ма дај :tapp:

И што си постигнал со тоа? Ништоо... Со сила ништо не се решава...
Ако те удрила таа ете и се случило ти можеш со муабет да и кажеш дека не чини тоа, да и кажеш да гледа да не и се повтори, да и кажеш дека те става во незгодна ситуација и слично... Па тоа кај неа ќе има повеќе ефект сигурно отколку од ќотек (нецивилизиран веќе)...

Е сега ако нејзе и се повторува често тоа, значи или таа си има проблем нешто или и двајцата си имате проблеми... Ама ни тие не се решаваат со сила и тепање, тепањето само ќе ги зголеми :wink:
lele be ,znaci vie devojkite ste sto da kazam,pa ako kotekot e "neciviliziran veke"i ako zboruvanjeto ima pogolem efekt od kotekot?a be zasto ednostavno ne si gi slusate SVOITE soveti,i zasto ne postapuvate taka kako sto sovetuvate?zasto togas VIE kako devojki ne gi slusate svoite soveti,i zasto mavate,zasto probuvate da gi resavate problemite so nasilstvo,pa neli toa e necivilizirano,pa neli toa ne resava ,neli resavaat zborovite?zasto mavate?pa znaete li kako vikaat,i jas strogo se pridrzuvam kon toa"NE MU GO PRAVI NA COVEKA ONA STO NE SAKAS DA TI GO PRAVAT NA TEBE"ovaa izreka treba se da vi kaze.i devojki AMAN dosta te veke so tie VASI DVOJNI STANDARDI.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom